Citati na temo Literatura avtorja žirija

Citati na temo »Literatura«, ki jih je prispeval/a avtor/ica žirija.

8. november 2023

»Preseneča in ponuja vedno nove izzive, s katerimi presega domišljijski svet in za bralce ustvarja resničnost.«

Žirija je zapisala, da Luis Mateo Díez preseneča in ponuja vedno nove izzive, s katerimi presega domišljijski svet in za bralce ustvarja resničnost.
11. september 2023

»Fantastični roman odpira pomembna vprašanja o zaupanju, razumevanju, sprejemanju različnosti in strpnosti.«

Žirija je poudarila, da fantastični roman odpira pomembna vprašanja o zaupanju, razumevanju, sprejemanju različnosti in strpnosti.
11. september 2023

»Pove pa tudi, da se da meglo (in skrhane odnose, bi lahko dodali) z glasbo za vselej odgnati stran.«

Žirija je izpostavila, da roman sporoča, kako se z glasbo lahko odžene strah in obnovi skrhane odnose.
25. maj 2023

»Tudi soočanje z velikimi, včasih napornimi temami in izzivi, ima lahko srečen konec, zapolnjen z veseljem, sprejemanjem različnosti, prijateljstvom in ljubeznijo.«

Ocenjevalna komisija je poudarila, da kljub težkim temam knjiga Arlan pod preprogo prinaša sporočilo upanja in pozitivnih vrednot.
30. avgust 2022

»Selišča tako v ospredje postavijo prav to, včasih zaradi želje po posredovanju vsebine po krivici zanemarjeno, zvočno plat pesništva.«

Žirija je v utemeljitvi poudarila, kako zbirka Selišča izpostavlja zvočno plat pesništva, ki je včasih zanemarjena zaradi želje po posredovanju vsebine.
23. junij 2022

»Romaneskno popisati dolgo stoletje v samo eni knjigi zmorejo redki.«

Žirija opisuje izjemnost romana Sto let slepote v utemeljitvi nagrade kresnik.
30. maj 2021

»Roman Škrbine je zgodba o nenapisanih zgodbah.«

Žirija je opisala zmagovalno delo v obrazložitvi nagrade.
25. avgust 2020

»Zaustavljeni čas, ki nam je odmerjen, je dragocen, v njem sobivamo, in zato lahko v Gombačevem eksperimentu in drobni pesniški čarovniji – zaustavljanju časa in ozaveščanju naše krhkosti in minljivosti – prepoznamo tudi poziv k polnokrvnejšemu in bolj miroljubnemu sobivanju.«

Žirija je zapisala: 'Zaustavljeni čas, ki nam je odmerjen, je dragocen, v njem sobivamo, in zato lahko v Gombačevem eksperimentu in drobni pesniški čarovniji – zaustavljanju časa in ozaveščanju naše krhkosti in minljivosti – prepoznamo tudi poziv k polnokrvnejšemu in bolj miroljubnemu sobivanju.'