»Spremembe sem spoznala, ko sem videla, da se težje zberem, sem v svojem svetu, da sem imela občutke anksioznosti in panike. Tega nisem znala povedati drugim in sem se počutila nemočna, kot da nimam nadzora nad svojim življenjem.«
»Mi zelo malo vemo o pogostosti duševnih težav v zgodovini. Pogostost duševnih motenj merimo šele 20, 25 let. Nič pa recimo ne vemo o tem, kako hude so bile stiske ob koncu 2. svetovne vojne.«
»Imamo premalo kliničnih psihologov, to je dejstvo. Res pa je, da lahko pomagamo na različne načine, tudi vsak od nas, drug drugemu: prijazno poslušanje je lahko nekaj, kar pomaga in zdravi, rešuje velike stiske v našem življenju.«
»Naš odnos je tisti, ki rešuje življenja. Občutek, da smo z nekom povezani in da s svojimi težavami ne obremenjujemo drugega, to je nekaj, kar daje željo po življenju.«
»Večina stisk izvira iz odnosov – pri tem ne gre zgolj za odnos starša ali drugega pomembnega odraslega neposredno do otroka, ampak tudi za preostale pomembne odnose v otrokovem življenju.«
»Morali bi strankarske interese pustiti malo zadaj in v prvo linijo postaviti interese Slovenije, ker če se primerjamo s Hrvaško, njihovi poslanci vedno stopijo skupaj, ko je boj za lastno državo ključnega pomena.«
»Čeprav je jasno, da so evropski poslanci, ki zastopajo Slovenijo, že doma člani različnih strank, v evropskem parlamentu pa člani še drugih različnih strank ... bi morda morali bolj upoštevati tudi to, kaj si želimo državljani Slovenije, kaj bi bilo dobro za Slovenijo na splošno in se manj ozirati na omejitve, ki jih postavlja stranka.«
»V poslančevi morali mora biti zavest, da to (koruptivnost, op. a.) ni pošteno, da ima sam dovolj veliko plačo, in če to delo opravlja častno, se strinjam s tem, da imajo take plače.«
»Jaz osebno se lahko pohvalim, da prihajam iz občine, ki je druga najuspešnejša občina v Sloveniji pri črpanju evropskih sredstev. Svojo občino lahko pohvalim, medtem ko države ne morem.«
»prevečkrat pride do nekaterih nepotrebnih oziroma nenujnih projektov, ki se zgodijo samo zato, da se ta evropska sredstva črpajo, in se na račun tega ne porabijo za bolj nujne projekte.«
»na koncu vseeno počrpamo ta sredstva ... Slovenija na začetku črpa zelo počasi, potem pa lovi zadnje roke. In potem samo da počrpamo ta sredstva, nekaj naredimo, čeprav bi se jih mogoče dalo bolj smiselno izkoristiti.«