»Generacije šolarjev so rasle z njegovimi domislicami, ki jih je pripisal nečaku tete Mare, in se z njimi poistovetile. Kot izšolani pedagog je znal prisluhniti otrokom in jim ponuditi 'drugačno šolo', veselo, nasmejano in vznemirljivo. A tudi odrasli so v njem prepoznali izvirnega in pronicljivega humorista, satirika. Njegove bodice so bile vselej blagohotne, z željo, da bi neumnosti prepoznali in jih odpravili, a nikoli žaljive in osebne – kot glas malega človeka, ki vidi, sliši in čuti, pa nima vzvodov in orodja, da bi spreminjal. Ima pa Tonija.«
»Srečujemo mnogo ljudi, ki jih nikoli prej nismo videli, z dobro opremo, a nepopolno, in nas skrbi, da se ta oprema sploh ne zna uporabljati.«
»Toni Meštrović se v seriji razstav Vdiranje v sistem (2018), Nadziranje nadzora (2020) in Prisluškovanje (2022) ukvarja z raziskovanjem tehnologije videonadzora, bodisi njenih lastnosti tehničnega orodja bodisi njenih družbenih implikacij. Pri tem ga moč nadzorujočega pogleda zanima v enaki meri kot njegove stranpoti, utvare in slabosti, o katerih se redko razpravlja, v vsakdanjem življenju pa ne sprašuje.«
»Govori o družbenih pritiskih in pričakovanjih, ki so gonilo vsake generacije – z željo, da bi odrasla na točno določen način.«
»Največ zbolelih z gripo je po pravilu med mlajšimi, predvsem predšolskimi otroki in šolarji, saj se s sezonskim virusom gripe še niso srečali oz. okužili, ali pa vsaj ne večkrat, zato so proti njemu manj odporni kot sicer zdrave odrasle osebe.«
»Jezen sem, da ga nisem prepoznal.«
»Za otroke, ki si želijo biti odrasli, in za odrasle, ki ohranjajo otroka v sebi.«
»To počnem zavestno, z namenom, da bi zgradil še kompleksnejši sistem – stremim k izgradnji metasistema, v katerem je neskončno informacij, ki jih mora nato gledalec sam razbirati. Soočiti se mora z objektom, ki ga potem prepozna ali pa ne prepozna.«
»Odločitev je pričakovana, a prepozna.«
»To je prav gotovo kultni lik, ki ga žal mlajše generacije skoraj ne poznajo.«
Kliknite povezavo za prikaz izjav v želenem obdobju