»Recimo, da nas zanima, ali je Zemlja ploščata. Sistem umetne inteligence to ugotovi in nam pokaže filmček o ploščati Zemlji. Ko prvič iščemo, najdemo enega, drugič dva, tri, pet, dokler na koncu ni vse podrejeno temu in kar naenkrat dobimo občutek, da ves splet govori o tem, da je Zemlja ploščata.«
»Nekateri bolj kritični avtorji, recimo Sigmund Bauman, pravijo, da je ljubezen dokončno komodificirana, da je postala potrošniški predmet, kar se vidi po sistemu profilov, kjer odkljukaš 'želim to in to', enako kot v trgovini, kjer izbereš, kar želiš.«
»Aplikacije monetizirajo svoje storitve tako, da se povezujejo z oglaševalskimi in analitskimi podjetji, trgovinami za aplikacije in podobno. Tu se generirajo podatki, ki prinašajo dobiček, za to pa potrebujejo čim aktivnejše uporabnike in uporabnice.«
»Številne vlade ugotavljajo, da na družbenih omrežjih bolje deluje propaganda kot cenzura.«
»Avtoritarci in populisti po svetu zlorabljajo človeško naravo in računalniške algoritme, da osvojijo volitve, pri čemer redko upoštevajo pravila, ki zagotavljajo svobodne in pravične volitve.«
»Svoboda na spletu je odvisna od naše sposobnosti, da uredimo družbene medije.«
»Ker gre večinoma za ameriške platforme, morajo biti predvsem ZDA vodilne pri promociji transparentnosti in odgovornosti v digitalni dobi. To je edini način, da preprečimo, da medmrežje postane trojanski konj za tiranijo in zatiranje.«
»Orbani, Salviniji, Trumpi niso fenomeni naključij, ki bodo kar izginili.«
»Twitter dopušča nekaj, kar daje občutek lažjega in manj obremenilnega napada na druge.«
»Ne bi rekla, da je Twitter kar samodejni generator trenutne politične kulture.«
»V povezavi s tem bi lahko le špekulirali.«
»Bi pa rekel, da pogosto pri javnih osebnostih, medijih, politikih opažamo izjave, ki pazljivo ravno ne prehajajo meje.«
»Pogosto in dolgotrajno igranje iger on-line lahko vpliva na fizično zdravje in vedenje (npr. bolečine v mišicah, prehranjevalne navade, spanje), lahko privede do psiholoških in čustvenih težav (npr. znižane samopodobe, težav z ohranjanjem pozornosti, socialne anksioznosti) ter se lahko kaže v slabšem šolskem uspehu. Zato je zelo pomembno, da se otroci dovolj družijo z vrstniki tudi v živo, da so fizično dejavni in da dovolj spijo.«
»Pri konoplji je Slovenija samooskrbna država in tudi cena se ni zvišala.«
»V obdobju, ko so šle cene tobačnih izdelkov najbolj navzgor, se je to zanesljivo poznalo v tistih skupinah, ki so občutljivejše na cene in mladostniki sodijo med njih.«
»Dopaminski šus, vsakič ko se možganom nekaj tako zdogaja. Cela industrija skrbi, da je teh dražljajev čim več.«
»Tudi sam moram ljudi navaditi na to, da nisem ves dan 100-odstotno takoj na razpolago za kar koli.«
»Mlajši generaciji se zdi normalno, da gledaš v zaslon, ko si na kavi.«
»Od 227 obravnavanih kar 37 odstotkov staršev ali partnerjev pove, da je prisotna agresivnost pri postavljanju meja, pri vzdrževanju abstinence, pri zasvojenih z drogo pa opažamo manjše število nasilnih.«
»O normalni uporabi spleta in digitalnih naprav je težko govoriti. Alarmantno postane takrat, ko pretirana uporaba izrine druge dejavnosti posameznika.«
»Kadar uporabnik dela s pomočjo telefona, tablice ali računalnika, mu možgani sporočajo, da je telo utrujeno.«
»Če starš vse dni drži telefon v rokah, je težko reči otroku, zdaj boš pa ti na telefonu samo pol ure.«
»Elektronska igračka – seveda: enkrat, dvakrat na teden, kot popestritev igre, ne pa kot temelj igre.«
»Če je otrok na telefonu pol ure, mora zato eno uro v park ali na igrišče, če je na telefonu eno uro, se mora na igrišču gibati dve uri.«
»Opažamo tudi, da ko z nasveti ukinemo uporabo zaslonov, se ta razvoj bistveno pospeši.«
»Včasih smo morali biti učitelji pozorni, da ni bilo konfliktov, da dijaki niso uničili česa, danes pa vsi sedijo drug zraven drugega in igrajo videoigrice. Ko jim rečemo, naj se raje pogovarjajo, odgovorijo, da igrajo skupaj igrico.«
»Pri vsakodnevnem delu poslušamo o medvrstniških zavrnitvah, medvrstniškem nasilju, primerjanju. Vse več je depresij z vedenji, kot je samopoškodovanje, veliko je tesnobe, negativne samopodobe, nezadovoljstva, umikanja iz vrstniškega sveta.«
»Želimo čim več ukrepov zakonodajalca: ta mora zaščiti zasebnost otrok, kaznovati kršilce, poskrbeti za varnost na spletu in omejiti nekatere neprimerne vsebine.«
»Sodniki so torej odločili, da je v odnosu med delodajalcem in zaposlenim uslužbenec vedno lahko odpuščen, če kritizira poteze nadrejenega glede neke politično pomembne teme.«