»Hkrati pa je ta strip tudi poročilo o pubertetniški dobi slovenskega knjižnega jezika. O času, ko se je slovenski knjižni jezik že rodil, ni pa še povsem odrastel. V odraslo dobo sta ga namreč popeljali prav knjigi, na nastanek katerih se strip osredotoča: Biblija Jurija Dalmatina in slovnica Adama Bohoriča. Če je bil prevod celotne Biblije za slovenski knjižni jezik matura, potem je bila slovnica Adama Bohoriča maturitetno spričevalo.«
»Če je bil prevod celotne Biblije za slovenski knjižni jezik matura, potem je bila slovnica Adama Bohoriča maturitetno spričevalo.«
»V duhu skromnosti protestantizma je Trubar nakazal, da je slovenski knjižni jezik jezik vseh bralcev. Jezik, ki ne poglablja razslojevanja, temveč prinaša družbeno enakopravnost«
»Slovenski jezik raziskujemo in opisujemo z vseh plati, od sodobnega jezika do zgodovine, od narečij do etimologije besed, od slovarjev do slovnic, od svetovanja do jezikovne politike. Delamo, kar potrebuje družba.«
»Biblija, ki jo je v celoti prevedel Jurij Dalmatin, sodi med najpomembnejša dela vse naše protestantske književnosti in ima neprecenljivo vrednost za slovenski jezik in kulturo.«
»Primož Trubar nam je dal narodno identiteto, zato nas z 'moji lubi Slovenci' tudi nagovarja. Ustvaril je temelje knjižnega jezika, kar je bil predpogoj, da smo v slovenskem jeziku začeli ustvarjati.«
»Sejem, na katerem je Slovenija častna gostja, bi lahko za nekatere slovenske avtorje pomenil preboj na svetovni trg.«
»Literarna zgodovina je iz Bohoriča neupravičeno naredila za Trubarjem največjega izgnanca, mučenca.«
»Analiza prednosti in slabosti ni biblija.«
»Bronja je napisala uspešen roman, poln čustev, in z ekipo izvrstnih igralcev ter sodelavcev za kamero bomo v prihodnjih dveh mesecih naredili vse, da njena pripoved dobi enakovredno iskreno podobo na filmu.«
Kliknite povezavo za prikaz izjav v želenem obdobju