»Želimo si, da bi vlada naše predloge upoštevala ter nam tako pomagala ohraniti podjetja in delovna mesta v malem gospodarstvu.«
»Še vedno pa ostajata zaprti panogi gostinstva in turizma, zato si želimo, da se za ta segment gospodarstva sprejmejo posebni ukrepi pomoči.«
»Nekateri kozmetični saloni se ravno zaradi tega niso odprli.«
»Vse delodajalske organizacije privolile v pogoj, da se zaposleni testirajo enkrat tedensko.«
»Glede na to, da so nekatera podjetja na podlagi odloka zaprta že več mesecev, so izgube v tem času ogromne. Zato bi morali po vzoru Avstrije najti rešitev, kako bi tem podjetjem povrnili vsaj delno nadomestilo za izpad prometa.«
»Glede na to, da se epidemiološka slika umirja, pričakujemo, da bo vlada prisluhnila našim argumentom in odprla dejavnosti.«
»Upamo si trditi, da bo z odprtjem manj prenosov okužb, saj bomo zamejili delo na črno, ki zdaj poteka brez vsakršnega nadzora in pogosto brez upoštevanja zaščitnih ukrepov.«
»Državljane je ob tem pozval, naj se cepijo in s tem pripomorejo k čimprejšnji normalizaciji razmer.«
»O delovnem razmerju bosta torej odločala tako delodajalec kot delavec, kar se nam zdi pravičnejša rešitev.«
»Od sedmega protikoronskega svežnja zato pričakujemo takšne rešitve, ki bodo zajezile odpuščanje in zapiranje podjetij ter pripomogla k čim hitrejšemu okrevanju malega gospodarstva.«
»Če ukrepi ne delujejo, je treba ubrati drugačen pristop. Z zapiranjem dejavnosti še dodatno spodbujamo delo na črno, posledično pa je tudi vse več okužb.«
»Rezultati ankete so skrb vzbujajoči, saj kar tretjina obrtnikov in podjetnikov razmišlja o zaprtju dejavnosti. Da so v stiski tudi obrtniki in podjetniki, ne le zdravstvo, sicer opozarjamo že ves čas.«
»Ker pa so bili številni obrtniki in podjetniki ponovno primorani zapreti svoja podjetja oziroma omejiti svoje poslovanje zaradi drugega vala epidemije, jim moramo pomagati še s šestim protikoronskim svežnjem.«
»Da vlada plača fiksne stroške tistim, ki so popolnoma zaprti. Da ostaja nadomestilo čakanja na delo, subvencioniranje krajšega delovnega časa. Seveda pa pričakujemo, da stroške povrne v 100 odstotkih, ne samo 80 odstotkov.«
»Obrtniki in podjetniki smo prvi, ki si želimo, da je epidemije čim prej konec.«
»Zadovoljni smo, da je vlada našim pobudam prisluhnila in bo poskrbela tudi za najranljivejše skupine v gospodarstvu. Narediti moramo vse, da si slovensko gospodarstvo čim prej opomore in da ohranimo delovna mesta. Ta trenutek je zato podpora vlade še toliko bolj pomembna.«
»Računamo na likvidna sredstva.«
»Naša anketa je potrdila to, kar nam člani vsakodnevno sporočajo. Situacija je zares kritična, upad naročil pa se predvideva tudi v prihodnjih mesecih. Je pa spodbudno, da bo veliko naših članov lahko uporabilo državno pomoč.«
»To je še en dokaz več, da delamo v korist obrtnikov in podjetnikov.«
»Ukrep čakanja na delo je izjemno pomemben, saj dela v številnih panogah ni in ga še nekaj časa ne bo. Z terena vsak dan prihajajo informacije, da bodo s tem ukrepom lahko zadržali zaposlene in ohranili delovna mesta. Zato smo vlado znova pozvali, da naj ukrep čakanja na delo velja za vse prizadete panoge in ne le za mesec junij.«
»Te želijo imeti boniteto, a če so bile obratovalnice zaprte in je prevozništvo delalo s polovično zmogljivostjo, sredstev ni in tudi bonitete ni.«
»Zato si zaslužimo posebno pozornost vlade.«
»Nabiranje političnih točk z na videz všečnimi predlogi Levice na račun delodajalcev je za nas nedopustno.«
»Danes smo daleč od dostojne pokojnine, povprečna znaša 84 evrov, najvišja pa 200 evrov. In zdaj želijo še to znižati za tretjino, to je absurd.«
»Če je Levica res socialna, tako kot trdi, potem mora biti socialna za vse državljane, ne le za posamezne skupine.«
»Zadovoljni smo, da je vlada držala obljubo in bo razbremenila stroške dela, kar bo pripomoglo tudi k večji domači porabi.«
»Po drugi strani pa menimo, da zviševanje davka od dohodka pravnih oseb ni potrebno.«
»Dodatne obremenitve gospodarstva so zato povsem odveč.«