»S Koroško je Mitja Gobec, katerega rodovnik naj bi segal do kmečkega upornika Matije Gubca, slej ko prej povezan – še posebej z 'mrzlima' bratrancema.«
»Po zbrani količini hlodovine bo to druga največja licitacija doslej. Zbrana količina nas je presenetila, je pa k temu pripomoglo tudi lepo vreme v minulem obdobju, saj je veliko lastnikov gozdov še v začetku januarja lahko les posekalo in pripravilo za licitacijo.«
»Mi bomo predlagali, da se Slovenski državni gozdovi na področje zasebnega lesa ne bi spuščali, ne nasprotujemo pa temu, da na svoji dražbi prodajajo svoj les.«
»Mi Korošci (smeh). Večkrat rečemo, da smo pozabljena regija. To je res slabo, po drugi strani pa dobro.«
»Internetna omrežja so pri nas zelo slabo pokrita, to sploh velja za hribe. Ko danes govorimo o delu od doma in digitalizaciji, je pri nas kar žalostno.«
»Včasih je bilo na kmetiji vse zelo pogojeno s tradicijo. Danes mladi gledamo na kmetije skozi podjetniške oči.«
»Spodbudila jih je k vztrajanju ter medsebojnemu sodelovanju in povezovanju, čeprav v manjših skupinah. Bistvo se namreč skriva v kakovosti, in ne količini, obenem pa jim je zagotovila podporo slovenske države.«
»kljub visoki starosti še vedno steber tamkajšnje slovenske kulture, ki si že desetletja prizadeva za ohranjanje slovenskega jezika in ziljskega narečja v tej dolini«
»Odločili smo se za retrospektivni pregled, zato smo v razstavo vključili tudi starejša dela...«
»Poiskali so avtorje, ki, kot opisuje kustos razstave Marko Košan, s širokimi razgledi iščejo značilne in avtohtone koroške vedute...«
»Ta je, kot je zapisal Košan, trenutno eden najbolj prepoznavnih umetniških fotografov na Slovenskem...«
»Razstavo Koroški trienale: 'V duhu vidim valovito zeleno valovito pokrajino'...«
»Koroška najdragocenejše na svetu, namreč ljudi, ki govorijo dva jezika – na to smo lahko upravičeno ponosni«
»Mi se zavzemamo predvsem na izobraževalnem področju za to, da imamo za najmlajše otroke veliko ponudbe za dvojezično oskrbo. Tukaj je še zelo veliko za narediti, ker je povpraševanje zelo veliko, ampak ponudba je še zelo nizka«
»Avtocestno omrežje, ki ga uporabljamo, je dokaz, da je bila odločitev o nacionalnem projektu gradnje avtocest pravilna.«
»Korošci predolgo čakajo na hitro cesto, ki vpliva na razvoj regije.«
»Koroška in Bela Krajina sta edini regiji v Sloveniji, ki nimata zgrajenega niti kilometra avtoceste ali hitre ceste.«
»Ne mečejo polen pod noge, ampak da pomagajo.«
»Zaradi hitre ceste bodo izgubili četrtino svojih kmetijskih zemljišč.«
»Zemljišča je kmetija dobila odškodnino, s katero se je 'morala strinjati'.«
»Polet zrakoplova `Grof Zeppelin´ preko Maribora? Na svoji vožnji preko Avstrije bo zrakoplov `Grof Zeppelin´ letel danes iz Gradca v Celovec najbrže deloma tudi preko našega severnega obmejnega ozemlja in Maribora. V tem slučaju bo letel nad našim mestom krog poldneva.«
»Na radijsko vest, da bo plul Zeppelin danes ob Koroški, so Mariborčani naravnost navalili na koroške vlake ter se podali na Urško, od koder upajo, da se jim bo nudil lep razgled na kraj, nad katerim bo baje plul Zeppelin.«
»Polet zrakoplova `Grof Zeppelin´ nad severnim slovenskim ozemljem«
»Našo državno mejo na Koroškem je preletel krog [okoli] 13.30. Ob 13.40 je plul nad Dravogradom in zavil nad Dravo, ki se tu vije po ozki dolini med Pohorjem in Kobanskim [Kozjakom], proti Mariboru.«
»Zrakoplov je vodil znani kapitan von Schiller, v kabinah pa so bili: vodja Zeppelinovih delavnic dr. Eckner, avstrijski zvezni kancelar Buresch z ženo, zunanji minister dr. Schober, ministri Winkler, Dollfuss in Heinl, predsednik Renner z ženo, deželni glavar Reither, prezidialni šef prosvetnega ministrstva dr. Perntner, pehotni general Schiebl, polkovnik Aleksander Löhr, ravnatelj nižjeavstrijske kmečke zveze Josef Sturm, nemški poslanik Rieth, ameriški poslanik Stockton, zastopniki avstrijskega aerokluba knez Lichtenstein, prof. dr. Halban s svojo ženo Selmo Kure, ravnatelj dr. Hugo Sonnewald.«
»Že delj časa so se vrstile napovedi o poletu zračne ladje `Graf Zeppelin´ nad Mariborom. Včeraj popoldne krog [okoli] 15. je res majestetično priplul od zapada po toku Drave in je plaval preko Mariborskega otoka in Maribora v višini nekaj sto metrov, tako nizko, da se je razločno videl napis na zračni ladji.«
»Predmet popoldanskih razgovorov v nedeljo, 12. t. m. je bil o zrakoplovu `Zeppelin´. Ljudstvo je presenečeno opazovalo v smeri proti Mariboru ogromno zračno smodko, ki je plavala po zraku prav počasi. Starčki so pripovedovali mladim, da so z enakim zanimanjem ogledovali oni prvi vlak, ki je mladini danes nekaj povsem vsakdanjega.«
»Stara je bila pet in pol ali šest tednov. Najprej smo jo hranili z mlekom, takrat še ni imela strahu pred ljudmi.«
»Je zelo vitalna, plen zgrabi, se potopi, ga nese, gre na kopno in ga požre.«
»Živali, ki pridejo k nam, so po navadi na robu in potrebujejo oskrbo oziroma damo ji tista tla, da lahko znova živijo. Z njimi imamo minimalni stik, tako da se ne navadijo na ljudi. To pomeni, da ostanejo svojske, take kot so v naravi. One v resnici človeka ne potrebujejo.«