»In v bistvu mi je všeč, da takoj na začetku to vedo in ni treba tega izpostavljati.«
»To, da sem muslimanka, je velik del moje identitete.«
»Moja protagonistka si ni sama izbrala doma, saj je bila otrok, ko se je preselila v Slovenijo, in so ji starši izbrali dom. Zina se ne počuti doma ne v svoji prvi domovini, to je na Kosovu, niti v Sloveniji, ker je vedno prisoten občutek dvojne identitete in iskanja. V Sloveniji jo zaznamujejo neki stereotipi, predsodki, različne vrednote, kar se preslika tudi v njeno primarno okolje, v katerem se je rodila. Na Kosovu ni več podobna svojim sorodnikom in z njimi ne najde skupnih tem.«
»Film Štirje mali odrasli raziskuje ljubezen skozi zgodbo o štirih nepopolnih, a očarljivih posameznikih. Juulia, Matias, Enni in Miska želijo zrušiti vsiljene norme monogamije, hkrati pa hrepenijo po občutku varnosti. Po najboljših močeh krmarijo med lastnimi potrebami in potrebami drugih. Toda kako naj človek oceni pravičnost neke odločitve, ko pa vsakdo doživlja stvari na drugačen način?«
»Mislim, da vseeno zmorem.«
»Želele smo napraviti izložbo, galerijo ženske zgodovine, ki se obravnava tako, kot si me želimo.«
»Ne morem verjeti. Zelo sem vesela, to je dodatna motivacija za pisanje in pričakujem, da bova s Suzano dobro sodelovali. Komaj čakam, da izide ta knjiga, ki bo zbirka kratkih zgodb, saj si že dolgo želim, da bi jo izdala«
»Vseeno zmorem.«
»Dvojina je posebnost slovenskega jezika in se še premalo uporablja.«
»Je malo prisotnega ne samo tega sramu, ampak mogoče tudi zadržka samega pred nekimi takšnimi stvarmi, joj, in pa še tega mišljenja mladostniškega, saj jaz pa sem še mlad, meni pa se to ne more zgoditi, nakar jih poučimo, da je rak na modih na primer rak mladih moških.«
Kliknite povezavo za prikaz izjav v želenem obdobju