»Ne vemo še, ali za katere volitve pripravlja svojo Platformo Sodelovanje.«
»Mislim pa, da je voden vzporedno in z delnim odobravanjem.«
»Če bi se podali s Platformo na evropske volitve, bi seveda Logar verjetno moral biti nosilec.«
»SLS je bil za povezovanje na evropskih volitvah že dvakrat nagrajen.«
»Če bi se za desno sredino vnovič pojavila možnost oblikovanja vladne koalicije, NSi ne bi imel dileme, ali sodelovati ali ne v desni vladi.«
»Vprašal je, ali je bil njegov naglas nekoliko hrvaški in ali nas to moti. Otto je bil tam, da nam pomaga. Bil je tam, da informira evropsko javno mnenje o ambicijah Slovencev za neodvisnost.«
»Lahko bi rekli, da je bil Otto von Habsburg eden od nas, bil je vzoren Evropejec.«
»Sem našel nekaj zanimivih analiz, ki pokažejo, da čeprav Habsburžani niso bili več slovenska dinastija, so še vedno bili zanimivo vprašanje glede odnosov med Avstrijo in Jugoslavijo.«
»Spominjamo se ga kot eno najvidnejših osebnosti v gibanjih za neodvisnost v srednji Evropi in sploh v Jugoslaviji.«
»Es ist zu spät Majestät. (Prepozno je, vaše veličanstvo.)«
»Biti evropski poslanec je bilo nekaj, kar si je vedno želel. Biti poslanec, je bila njegova misija, delovati v smeri multikulturne in multinacionalne Evrope.«
»V Evropski ljudski stranki imamo predvsem rešitve za ljudi. Težav ne napihujemo, kot to počnejo skrajneži.«
»Letošnje katastrofalne poplave so še en dokaz več, da tudi Slovenija čuti podnebne spremembe.«
»Uprimo se temu nesmiselnemu ukrepu štempljanja.«
»Kdor pričakuje, da bom predlagal zamenjavo vodstva, dodal poleno na kakšno grmado, napovedal izstop ali ustanovitev nove stranke, ga bom razočaral.«
»Vlada je do zdaj nanizala osupljive dosežke, zaradi katerih je Slovenija manj privlačna, nevarnejša in bolj zbirokratizirana.«
»Poskrbeli smo za platformo, na kateri so se lahko svobodno in brez redakcijskih posegov izrazili ljudje, ki so doživeli bistvene vidike tistega časa.«
»Aktualna vlada je ta muzej ukinila, tako da tega doma za zdaj ni, bo pa gotovo prišel nazaj. Kar lahko naredimo, je, da vsaj ponudimo virtualni prostor.«
»Tiste generacije, ki so bile od vojne pa do zdaj oropane izobraževanja o tem delu naše zgodovine, bodo dobile vsaj neke nastavke.«
»Je res, da sem gospoda Hribarja jaz šel osebno iskat domov. [...] Pozvonil, potrkal po vratih, tudi malo močneje za to, da je odprl, in smo ga vrnili nazaj v enoto.«
»Trditev: osamosvojitvene vojne nikoli ni bilo. To je resna trditev. Zaradi mene me lahko zaprete, kar hočete. Bila je agresija na Slovenijo, ampak danosti so bile zgodovinsko takrat takšne, da je bilo vsakemu intelektualcu, pa ne samo intelektualcem, normalno razumnemu človeku jasno, da se vojna v Sloveniji ne more razplamteti.«
»Da nekdo ob tem govori o dezerterstvu, je lahko samo moralno izprijena osebnost brez kakršnih koli krščanskih vrednot.«
»Nazivati nekoga z izrazom dezerter je nedostojno, žaljivo in tega si ne sme dovoliti nihče izmed nas, ki seveda to niti približno ni bil. To pa bo, upam, gospod Peterle tudi moral dokazati.«
»Sam se ne bom ukvarjal več s tem, kako je bilo s Sašem Hribarjem v tisti enoti. Mu pa zamerim, da je dezertiral moralno 32 let pozneje.«
»Ne vem, kaj je hotel s tem Lojze povedati, in se s tem niti ne ukvarjam. Dezerterstvo je dezerterstvo. Komentarji so bili povsod enaki. Za to je predvidena smrtna kazen.«
»Takrat sem bil komandir voda in sem v prvem delu moral hoditi po vsej občini. Skratka, doma nisem bil samo enkrat, doma sem bil petkrat, šestkrat, ker sem telefoniral na Radio Slovenija, edini vir informacij, ki smo ga imeli, ker je bila totalna blokada.«
»Sašo Hribar iz enote teritorialne obrambe ni dezertiral, to je huda žalitev.«
»Želel bi si, da bi bile tako pomembne stvari, kot je spomenik osamosvojitvi, zadeva nekega nacionalnega soglasja.«
»Spomenik osamosvojitvi kot spomenik nam ljudem, ki smo pravzaprav vsi skupaj postavili to državo z željo, da simbolizira to enotnost tudi v prihodnosti. Podpiram.«
»Odnos, ki ga je zavzel do vojne za Slovenijo, za katero so padla življenja, je zame moralno dezerterstvo.«