»Vedno je znal zelo jasno in odločno povedati, če se s čim ni strinjal, in to ves čas delovanja v stranki.«
»Zato se mu ob tem zahvaljujemo za vse, kar je storil za NSi in za razvoj krščanske demokracije v Sloveniji.«
»Ob obletnici ustanovitve SKD-ja sem vesel in hvaležen, da smo vsaj za kratek čas zaživeli Slovenci skupaj brez ideološkega preštevanja.«
»Premier ovadbe ne bi smel prelahko jemati, kajti če gre za očitek zlorabe položaja, je to lahko zelo resen pravni postopek.«
»Na desnem polu je preveč petelinov na premajhnem gnoju.«
»To so pokazale evropske volitve, v katerih NSi in SLS nista izkoristila strateške priložnosti za skupen nastop, ki bi gotovo prinesel dva poslanca oziroma poslanki.«
»Mislim, da moramo to gledati v nekem širšem kontekstu, da dobimo jasno sliko.«
»Ovadba je res bistveno resnejše narave, kot če bi jo vložil neki državljan.«
»Mene zanima samo, ali bodo strukture, ki se morajo s tem ukvarjati, opravile verodostojno svoje delo.«
»Tragična zgodba, ki kaže, kako se oblast obnaša do državljanov oziroma do institutov demokracije in zakonodaje.«
»To je enako, kot bi biku pomahal z rdečo zastavico. Ta trenutek je slabo izbran.«
»Mislim, da koalicija vprašanje migracij pelje zelo tehnokratsko. Premalo upoštevajo strahove ljudi. In te strahove, ta čustveni vidik odlično naslavljajo in izrabljajo v največji opozicijski stranki.«
»Listo SDS-a lahko imenujemo za protimigracijsko listo. Na njej so kandidati z zelo ostrimi in močnimi protimigracijskimi stališči.«
»Prihaja veliko tujcev. Infrastrukture zanje ni. Ko uvažaš nekaj deset tisoč Filipincev, Nepalcev, Indijcev in nimaš nobene stanovanjske infrastrukture zanje, verjetno ustvarjaš neke nove gete, verjetno ustvarjaš neke nove tenzije v družbi.«
»Zdaj je vsem jasno, da se je na levi sredini ta balon Gibanja Svoboda izpraznil, ljudje v to ne verjamejo več oziroma to prenašajo do naslednjih volitev in mogoče nove levosredinske stranke. In če zdaj ne dobijo teh glasov, bo to postalo preočitno.«
»Naš predsednik je rekel, da bo v vsakem primeru prevzel odgovornost. Moje mnenje do takih odločitev je jasno, torej raje bi videl, da imamo močno evropsko ekipo in močno domačo ekipo. Pomembno je delo na obeh terenih. Bomo videli, kako se bo to končalo.«
»To je zahtevno delo, to je detaširan poklic, skratka vsak teden je treba leteti v Bruselj ali Strasbourg, odsoten si od družine. Sam sem prestal dva mandata in povem, da je to posebna muka in da je kakovost življenja biti doma.«
»Drži. Moj odgovor je bil ne.«
»Mejo je treba braniti. Ne tu ne nikjer v Sloveniji nobenih dodatnih azilnih domov. Potrebna je remigracija. Vse tiste, ki izkoriščajo pravni red Evrope, azilno zakonodajo, je treba poslati tja, od koder so prišli.«
»Nisem bil na klavzuri NSi-ja in se tam nisem predstavil kot kandidat.«
»Zato se trudim, da bi prišlo v pogovoru vodstev najprej do opredelitve strateških in programskih ciljev, nato do dogovora o kriterijih za izbiro in šele potem do imen in kamer.«
»Vodilni strankarski ljudje iz nacionalne politike samo izjemoma nastopajo na evropskih listah.«
»Ker smo takrat stali tukaj. Stali smo zato, da smo sporočili, da smo Slovenci pripravljeni iti na pot v prihodnost za samostojno demokratično državo in da bomo svojo odločitev zavarovali in branili, če bo treba tudi z orožjem.«
»Prvič zadišalo po Slovenski vojski.«
»Razdeljeni ne bomo nagovorili več volivcev.«
»Mi nismo nad strankami, nismo ob njih, smo pa za. Želimo, da stranke stopijo skupaj in dosežejo dober rezultat.«
»Pri čedalje hujši polarizaciji v Sloveniji potrebujemo nadstrankarsko civilno vrenje in pri tem ne smemo izgubljati časa.«
»Razumem jo kot prispevek h krepitvi krščanske demokracije v Sloveniji.«