»da naj bi za nagrade posredovala pri Darsu.«
»priznala pa sta, da odvetnico Zidar Klemenčič poznata že vrsto let.«
»nikoli nikomur ni prostovoljno izjavil, da so se člani NSi-ja sestajali na njegovem posestvu.«
»prostovoljno ni nikomur izjavil«
»Založnik se opravičuje.«
»so bile njegove izjave vzete iz konteksta.«
»Zidar Klemenčič je že ob prvi objavi vse očitke zavrnila.«
»Bobnar je bila tista, ki je še pred volitvami, ko je bila zaposlena na policiji, iskala stik z mano, dvakrat bila pri meni na lastno pobudo in ona je meni govorila o seznamu janšistov, katerih bo očistila policijo, če bo le dobila priložnost, da postane ministrica.«
»Zato sem v tej oddaji, ko sem govoril o njej (Tatjani Bobnar op. a.) in Lindavu skupaj, uporabljal dvojino.«
»Mišljeno je bilo na gospoda Lindava, navsezadnje sem za Tatjano Bobnar teden pred tem sestankom vložil kandidaturo za ministrico.«
»Upam, da ne mislite, da sem vložil kandidaturo za ministrico za nekoga, ki ga nisem poznal.«
»Še enkrat pa je zatrdil, da stoji za besedami, ki jih je izrekel v sredo, in da k temu nima česa dodati.«
»Takšen pristop bi si želela tudi v ostalih bolnišnicah.«
»Zato bi bilo škoda, če ne bi te prakse uporabili tudi drugi javni zdravstveni zavodi.«
»Zakonska regulacija v zdravstvu je potrebna in vesela sem, da se je k njej pristopilo.«
»Predvsem bolnišnice smo namreč velike organizacije, zahtevne za vodenje in upravljanje.«
»Odhod strokovnjakov, sploh z določenih področij, ki so že zdaj delno v zasebnih vodah, bo gotovo pospešen, predvsem govorim o maksilofacialni kirurgiji, ortopediji, okulistiki, plastični kirurgiji, dermatologiji, radiologiji.«
»Nalaga več dela tistim, ki so v sistemu, in to bo še dodatno odvračalo zdravnike, ki bodo iskali boljše delovne razmere drugje.«
»Če kdaj, je zdaj čas, da stopimo skupaj in nekaj naredimo.«
»V pripravo te novele smo šli zato, ker zdravniki delajo drugje, ker zdravniki odhajajo v zasebni sektor, delajo po različnih pogodbah, ki so davčno ugodnejše, zato zmanjkuje zdravstvenega osebja v javnih zdravstvenih zavodih.«
»Zdravniki smo vedno prikazani kot dežurni krivci.«
»Mladi zdravniki so pred dvema letoma naredili raziskavo, v kateri so ugotovili, da se bo več kot 48 odstotkov ljudi, ki delajo v javnem zdravstvenem sistemu, odločilo za vstop v zasebni sektor.«
»Na naši kliniki nas je bilo pred letom dni zaposlenih 14, trenutno nas je 11.«
»Če bo novela sprejeta, lahko predvidevam, da bolnikom ne bomo mogli več nuditi oskrbe tako, kot jim jo nudimo zdaj oziroma bo to morda konec maksilofacialne kirurgije v Sloveniji.«
»Pri nas na primer imamo roparsko ceno energentov, saj so z DDV-jem obračunana tudi trošarina in preostali davki. To je davek na davek, kar je nezakonito. Kakšna je dodana vrednost trošarine? Ko sem na to opozoril premierja in ministra za finance, sta odvrnila, da imam sicer prav, ampak da tako pač zahtevajo v Bruslju.«
»Osebno sem delala na tem vseh osem let v DZ-ju, in vsa konoplja, ki je trenutno na trgu, je sad mojega dela. Prvo leto me niso ujeli na radar, pa sem spravila skozi vsaj uporabo za prehranske in pijačne namene, potem pa so sledile diskreditacije, ki so onemogočale nadaljnje delo. Vsakič pred volitvami se ta tema pojavi kot populistični moment zbiranja glasov.«
»Na ravni EU-ja jedrska energija danes zagotavlja 10 odstotkov skupne bilance, poraba premoga pada in ga več kot uspešno nadomeščajo različni obnovljivi viri in so v povprečju nekje na 30 odstotkov.«
»Večkrat se je že izpostavilo, da se podatki o napadih s strani ilegalnih migrantov skrivajo.«
»Ključ do miru je najprej, je najprej in samo na teroristični organizacij Hamas, ki zadržuje še vedno nekaj tisoč talcev, ne izpusti, in ki uporablja svoje prebivalstvo za ščit in za ga pravzaprav zlorablja na neki način zato, da upravičuje svoja teroristična dejanja. Gotovo pa ni to opravičilo za nesorazmerni odziv Izraela.«
»Rekla bi, da pač militarizacija ne more biti pot k miru. To je napačna pot. Več orožja pomeni več vojne in pomeni več smrti in pomeni tudi večjo verjetnost za hudo eskalacijo konflikta, ki lahko preide v globalni konflikt. Tako da, orožje ni odgovor, in to, kar Ursula von der Leyen ponuja Evropi v naslednjem mandatu, je katastrofa, ne? Ona predlaga višanje budžeta za orožje in tako naprej … To zmanjšuje tudi sredstva za krepitev socialne varnosti, socialne države in vsega ostalega, kar je potrebno.«