»Slovenija je takrat zares vedela, kaj želi v mednarodni skupnosti doseči, kje se vidi in kako želi biti razumljena in prepoznana.«
»Slovenija je imela pozitiven sloves zelo uspešne države v času pridruževanja Evropski uniji.«
»Dogajanje v Jugoslaviji s slovenskimi koraki k samostojnosti vred je bilo pomladi 1991 na repu zanimanja svetovne politike in javnosti.«
»Tisto, da je priznanje bilo prezgodnje, je v bistvu izjava oz. formula, ki je veljala do razpada Sovjetske zveze (SZ), ko je enkrat za božič leta 1991 razpadla, je bila ta argumentacija nesmiselna.«
»Lord Peter Carrington, ki je vodil to konferenco, je bil, moram reči, bolj naklonjen Srbiji kot Hrvaški.«
»Pismo, ki je 'potrkalo na odprta vrata'... je bil 'bolj kot plod resnega zanimanja za knjigo plod nekakšne medijske kampanje'.«
»Seveda je in bo tudi poslej imel DSP v svetu JAK-a svojega predstavnika oziroma predstavnico.«
»Priprave JAK-a niso obremenjene z ideološko navlako, kaj šele, da bi na tem področju tekmovale z DSP-jem.«
»Očitno je, da je vodenje projekta znotraj Javne agencije za knjigo RS turbulentno in strokovno vprašljivo.«
»Pristop, da Slovenci ponujamo nemški strani spiske, s katerih naj si ona izbere, katere prevode bo JAK financiral, govori o pohlevnosti in nesamozavesti, pokornosti ter ponižnosti.«
»Še posebej, ker naj bi vse to financirala slovenska stran. Zanima nas tudi, kako bodo predstavili zgodovino slovenske knjige.«
»Bi javna razgrnitev podatkov odgnala vsakršne dvome in sume o rokohitrskih, lobističnih in političnih ozadjih priprav na možnost izjemnega, strokovnega in samozavestnega nastopa slovenske literature in slovenskega založništva na največji knjižni prireditvi na svetu.«
»Na prvi pogled je videti, kot da je knjig preveč.«
»Naklade so nizke, veliko je neprodanih in neprebranih knjig, ki jih pošiljajo v razrez. Naš problem ni pomanjkanje knjig, pač pa bralcev.«
»Slovenska težava danes pa se Ruplu ne zdi več ponudba, ampak povpraševanje oziroma pomanjkanje bralcev.«
»Slovenske avtorje moramo 'izvažati'.«
»Če bo uspel izvoz slovenske knjige, potem se ne bojim zanjo, če bomo omejeni samo nase, pa bomo imeli več in več težav.«
»Glede na to, da je knjižni sejem največja slovenska knjigarna, se bojim, da se bo del ljudi odvadil hoditi na sejem.«
»Če bo prihodnje leto spet v živo, bomo verjetno morali kar precej vložiti v promocijo, morda bomo morali začeti razmišljati tudi o tem, da bi imeli sejem spomladi, ker je večja verjetnost, da je takrat družba odprta.«
»Pomislim, kaj bi bilo, če bi kdo med papirnatimi odpadki po naključju našel moj sanjski list. … Ljubljana bi se lahko imenovala Savana, Ljubljanica Savica? Namesto Slovenije bi bil Bazar?«
»Literatura in politika sta povezani posodi.«
»K temu pristavlja svojo skledo tudi roman Bazar.«
»Čeprav je roman s formalističnega vidika dobro zastavljen, morda na vsebinski ravni prav z manipuliranjem zgodovinskih dejstev mešetari preveč 'po bazarsko'.«
»V bistvu je velik del mojih skrbi trenutno posvečen ravno pripravam na frankfurtsko gostovanje. Manj se torej ukvarjam s preteklostjo in več s prihodnostjo.«
»Mislim, da je logično, da bodo med njimi Slavoj Žižek, Drago Jančar, ob njiju pa avtorji, ki spadajo v slovensko klasiko, na primer Vitomil Zupan, Boris Pahor.«
»Zadnjo besedo imajo Nemci.«
»Razlike niso nikoli problem, če sta dialog in sodelovanje, so razlike pravzaprav rešitev.«
»Tudi najzahtevnejše probleme je mogoče reševati po poti dialoga, potrpežljivega in argumentiranega iskanja soglasja, brez merjenja moči.«
»Glavno vlogo pri osamosvojitveni vojni so imeli vojaki, pri miru med slovensko in jugoslovansko vojsko na Brionih pred 30 leti pa so glavno vlogo imeli diplomati. Vojaki so za vojno, diplomati so za mir.«
»Za najtežje odločitve je treba pridobiti razumevanje in podporo državljanov, povedati resnico in imeti za to pogum, biti do njih spoštljiv in si prizadevati za njihovo zaupanje.«