»Bush, sicer odvisnik od zunanje politike, zaradi kompleksnosti vprašanja zmeden in vedno znova postavlja ista vprašanja; kdo so Bosanci, kdo bosanski Muslimani, kdo bosanski Srbi, kdo Hrvati in kdo Slovenci; za kaj sploh gre …«
»Od mene je zahteval, naj ne uresničimo odločitve plebiscita. Rekel sem mu, da je to nemogoče, ker ni demokratičnega politika, ki ne bi izpolnil tako prepričljive volje državljanov. (...) Mislil je, da bo grožnja, da nas Amerika ne bo nikoli priznala, zalegla.«
»Nemški zunanji minister Hans Dietrich Genscher je bil tudi edini visoki evropski politik, ki je želel med vojno obiskati Ljubljano, a mu je nemški konzul v Zagrebu to odsvetoval, saj je grozila nevarnost bombnega napada.«
»Izredne razmere. Ničesar izrednega ne vidim.«
»Kje so naši prijatelji? Zajeti so in na varnem v Ljubljani. Ne verjamemo! Ubili so jih. Ubili so naše prijatelje!«
»Beživa. Tu nimava kaj pomagati. Nimava prav nobene garancije, da se to ne zgodi nama.«
»Vsak človek ima neko določeno količino sreče. In vi ste svojo že porabili.«
»Nimaš strahu, torej nimaš tam kaj početi. Ne dovolim, da bi me kdo brez osnovne šole ubil samo za to, da dobi plačilo sto mark na novinarja.«
»Nekaj vem o knjigah, nisem pa strokovnjak za te urade, ki se s knjigami ukvarjajo pri nas.«
»Treba je s tem poskrbeti za nekatere mednarodne povezave in tako naprej, se pogajati, da tako rečem, za slovenske interese tudi v tujini, česar sem vajen.«
»Treba je približno poznati, kako frankfurtski sejem deluje, kako so izgledale preostale predstavitve držav.«
»Gre za pogovarjanje in dogovarjanje. Sem v pogovorih z ministrstvom, stvar še ni definitivna, odločitve še ni.«
»Nekaj vem o knjigah, nisem pa strokovnjak za te urade, ki se s knjigami ukvarjajo pri nas.«
»Je nekompetenten in nekvalificiran za to funkcijo. Nikoli ni opravljal podobnega dela.«
»To je Slovenija, kjer se kompetentne ljudi, kot je Renata Zamida, zaradi kapric vladajočih odstranjuje s položajev, na položaje pa nastavlja ljudi, za katere je vseeno, ali so kompetentni ali ne, važno, da so naši.«
»Kot vem, ni še nobenega sklepa o tem. Da bi morebiti kandidiral, to drži, z veseljem.«
»Moram videti, kakšna bo zdaj situacija. Nekaj vem o knjigah, nisem pa strokovnjak za te urade, ki se s knjigami ukvarjajo pri nas.«
»Treba je s tem poskrbeti za nekatere mednarodne povezave in tako naprej, se pogajati, da tako rečem, za slovenske interese tudi v tujini, česar sem vajen.«
»Svobodni svet pa obupno potrebuje močne ZDA kot še nikoli doslej. Dajmo, zmagaj, Donald Trump.«
»Ne preseneča me, da so vse Janševe tople želje pri Trumpu. Gliha vkup štriha in trenutno je čas populistov, avtokratov in ne povsem racionalnih ljudi v svetovni in evropski politiki.«
»Mislim, da je nekaj povsem običajnega, če politiki podpirajo svoje kolege podobne usmeritve v drugih državah. To se dogaja tudi pri nas.«
»Bomo v Sloveniji spoštovali odločitev ameriških volivcev. Zavzel se je še za krepitev odnosov z ZDA 'ne glede na to, kdo bo na čelu administracije'.«
»Nikoli ne boste postali država, nikoli ne boste priznani.«
»Vem, da bo Slovenija neodvisna samostojna država, ampak s Hrvaško pa ne bo šlo.«
»Nekaj bo treba narediti.«
»Predolgo, predolgo, predolgo.«
»Vse, kar je politika takrat potrebovala. Mi smo razmišljali, da so komunisti, mladi in stari socialisti ostanek preteklosti in da jih ne bomo potrebovali.«
»Takrat se je zgodila žametna revolucija, poljska Solidarnost … Nakopičilo se je toliko svetovno pomembnih dogodkov, da je Slovenija na neki način zdrknila v novo situacijo. Mi pa smo dobro ocenili, kaj se dogaja in kaj se utegne zgoditi. In to je bistveno.«
»Mislim, da ni bilo bolj državotvornega obdobja v slovenski zgodovini.«
»V mojih zapiskih piše, da smo se dobili 27. oktobra ob osmih zvečer pri Omanu – Oman, Magajna, Pučnik, Požarnik, Pirnat, Zagožen, LP (kar naj bi bil jaz) in Omanovi sodelavci.«