»To, da se ta zdravila predpisujejo za obravnavo debelosti, so strokovne napake. V registru zdravil je jasno zapisano, kaj so indikacije za predpisovanje teh zdravil.«
»Mi moramo bolniku pomagati z zdravljenjem, ki ni v obliki tablet, ampak osebnega dela z bolnikom, zajema dieto in terapijo, psihološko podporo, motivacijsko obravnavo in aktivacijsko terapijo.«
»Če gledamo pravno-formalno, je uporabil zdravilo v neregistrirani indikaciji. To bi se smelo v medicini uporabljati samo, kadar ni na voljo alternativnih možnostih zdravljenja in kadar gre za hude bolezni.«
»Živimo v času vplivnežev, v času, ko je pomembnejše to, kar nekdo objavi na omrežju, kot pa je to, kar rečejo znanstveniki.«
»Na Twitterju in na drugih omrežjih je postalo normalno biti agresiven, nevljuden ter na kratko in ostro izraziti svoja mnenja. Ljudje očitno postajamo tviteraši tudi v živo in skušamo izraziti svoje mnenje na šokanten način.«
»Slišim za vse več ljudi, ki se jim dogaja podobno. Če izrazijo svoje mnenje ali politično stališče do tem, kot so covid-19, vojna v Ukrajini, inflacija … Kar koli poveš o čemer koli, si lahko javno deležen zmerjanja, žaljenja ali celo fizičnega nasilja.«
»Če bi nekdo prišel k vam na obisk, vas najprej opljuval, oklofutal, se drl na vas in se podelal pod mizo v kuhinji ter vam razbil dnevno sobo, ga naslednjič ne bi več prenašali.«
»Če želimo postati strpnejša družba, bi morali tiste, ki na omrežjih širijo nestrpnost, ki se nato pretaka v fizični svet, prijaviti policiji in drugim pristojnim institucijam.«
»V poplavi žalitev, psovk, lažnih podob in vsega, kar se širi po spletu, je treba biti še bolj agresiven, še bolj lažniv in še bolj sovražen. Sicer ne izstopate več.«
»Sicer se nam zgodi 6. januar 2021, ko v ZDA množica ljudi vdre v Kapitol, ker jih je ameriški predsednik Donald Trump leta in leta podžigal in prilival olje na ogenj.«
»Gre za nekaj, čemur moramo kot družba postaviti mejo, teh tem ne smemo politizirati. Obsoditi moramo vse, ne glede na katerem polu političnega spektra so.«
»Če pa je kdo pozival k smrti nekega človeka oziroma je nekoga fizično udaril, je treba nemudoma ukrepati. Tega ne smemo nikjer dopuščati, za nobeno idejo ne sme stati nasilje.«
»Takrat se je zgodil ta čuden preobrat, da je digitalno postalo realno. Dogajanje v fizičnem prostoru pa je postalo le še podaljšek tega sveta. Tehtnica se je pretirano prevesila na stran digitalnega.«
»V skupnem prostoru se pogovarjamo na drugačen način. Ljudje to počnemo že zadnjih 300.000 let, navajeni smo se pogovarjati od blizu in v živo. Če se bomo več družili, mislim, da bomo postali boljša družba.«
»Kakšne so prednosti nočnega ustvarjanja? Takrat imam predvsem manj možnosti za prokrastinacijo.«
»Vedno otrpnem ob vprašanju, ki se začne z besedami: 'Kakšen je tvoj nasvet?' Zelo nerada dajem nasvete.«
»To niso nasveti, raje bi uporabila izraz nenapisana pravila kulturnega okolja, v katerem se nahajamo.«
»Gre za sporočila, ki jih deklice dobivajo med odraščanjem, česa se lahko lotijo in česa ne.«
»Zato raje, kot da bi se videla kot prebojnico, sebe vidim kot napako v sistemu, moja zgodba naj ne bi obstajala.«
»Sindrom prevarantke je občutek, lasten ljudem, ki se znajdejo v nekem okolju ali kontekstu, ki jim ni domač.«
»Akt zahvale pomeni 'sprejemam vaša pravila, ne bom jih kršil/a, hvala, ker ste me spustili zraven.'«
»Zakaj ljudje ne gredo na policijo, k psihiatru ali k spovedi? Ker je splet postal tisto glavno preročišče v našem življenju, tista 'institucija', ki nam nudi odgovore.«
»Profil je sprva odprlo dekle, ki je bilo tudi samo žrtev, a ga zaradi prevelikega odziva javnosti ni moglo več obvladati. Vse to moralo priti na dan. Bil je že čas.«
»Morda se čisto osebno ne želijo ukvarjati z institucijami ali pa imajo napačno predstavo, da jih tam ne bodo razumeli. Morda je preteklo preveč časa in mislijo, da je primer zastaral, a želijo to kljub temu javno povedati. Lahko jih je sram.«
»Danes smo priča omrežnemu linču, neke osebe ne izpustimo iz zob in morda je to še huje, saj ste mediji vezani različnim novinarskim standardom in kodeksom, ljudje na omrežjih pa niso.«
»Če torej nekoga označiš za krivega, je v tistem trenutku kriv. Hkrati ga obtožiš in mu tudi sodiš. In tu je ta problem, če prepustiš sojenje javnosti.«
»Ta knjiga se mi zdi dobra, ker imamo pogosto zmotno prepričanje, da so ljudje načeloma slabi.«
»To je najboljša evolucijska strategija − biti dober!«
»Vsak izmed teh podpisov je podpora ne samo oddajam Studio City, Tednik in Tarča, ampak tudi neodvisnemu novinarstvu, javni RTV in kritičnemu razmišljanju.«
»Kažejo nam, da so razumeli, da imamo pri snovanju oddaje vselej v mislih najprej in samo gledalce.«