»Mar ima delavec, zaposlen v javnem podjetju, manjši želodec od delavca, zaposlenega v zasebnem?«
»Če je delavec v storitveni dejavnosti, kjer je denimo pet zaposlenih, v stiku z okuženo osebo, lahko podjetnik podjetje zapre.«
»Kaj bo z delavci v novem podjetju? Tudi mi smo zaposlene opozorili, da bo treba čim prej izoblikovati tudi sindikat, svet delavcev, da bodo tudi tam imeli sogovornike z delodajalcem.«
»Merila za določanje presežnih delavcev smo uskladili, čeprav ta sploh nimajo pravega pomena, saj bodo brez dela tako ali tako ostali vsi zaposleni v proizvodnji.«
»Vložili bomo energijo v zelene rešitve in krožno gospodarstvo. Obiskali smo skoraj vsa javna podjetja, kjer so bili predstavniki vodstva in zaposleni navdušeni nad našo vizijo razvoja javnih podjetij in holdinga, ki bo šel v korist ljudi, zaposlenih, boljših storitev in nižjih položnic, če bo to le mogoče.«
»V prvem letu nameravamo zaposliti 70 delavcev. V obdobju pa petih pa do 400 delavcev.«
»Takoj po dogodku smo se povezali z našimi zaposlenimi v regiji, začeli izvajati načrt za izredne razmere in obvestili ustrezne javne ustanove in organizacije.«
»V Sindikatu delavcev gostinstva in turizma (SGIT) smo skupaj z več tisoč zaposlenimi odločeni, da javno povemo, da je bilo zadnjih 10 let zapostavljanja delavk in delavcev v panogi gostinstva in turizma dovolj!«
»Verjamemo, da podjetja razumejo, da je največja vrednost in moč v zaposlenih. Če kam, se splača vlagati v zaposlene ... Je pa vsaj toliko pomembno tudi zavedanje zaposlenih o tem.«
»Z delavci se tako ne dela, Slovenija bi morala biti pravna država, te zadeve bi se morale pravno reševati, ne pa na plečih zaposlenih.«
Kliknite povezavo za prikaz izjav v želenem obdobju