»Res je, zaključujem svojo komentatorsko kariero, ki sem jo začel 16. 6. 1979.«
»Mislim, da je pravi trenutek, da se od komentiranja poslovi v Planici, ki jo je prav tako močno zaznamoval.«
»Sploh ne. Zakaj pa bi?«
»Pravim jim škodljivci. Je pač tako, da obstaja neka skupina ljudi, ki s tem, ko nekoga žalijo, ko udrihajo po njem, mislijo, da so bolj pomembni.«
»Je pa bilo recimo 85 odstotkov ljudi vedno na moji strani. Zdaj si pa vi predstavljate, da bi Janez Janša dobil 85 odstotkov glasov na volitvah …«
»Odšla je ena izmed najpogumnejših žensk, kar sem jih kadarkoli poznal. Ni le na kocko postavljala svoje življenje, bila je pred svojim časom.«
»Wiener Zeitung obstaja že od leta 1703. Letos poleti bi praznoval 320. obletnico obstoja. Ta časopis je spremljal veliko stvari, tudi kot sodobna priča. Tukaj je bilo natisnjeno besedilo Deklaracije o človekovih pravicah. Tu so se oglašale velike osebnosti, kot sta Mozart in Beethoven. Gre preprosto tudi za zgodovinsko zavest, ki jo med politiki pogrešam.«
»Obvezna objava pomeni, da so morali podjetniki svoje letne računovodske izkaze objaviti v Wiener Zeitung in da plačevanja časopisu v prihodnje v tej obliki ne bo več in je bilo zato treba spremeniti njegovo financiranje.«
»Želela sem dihati isti zrak kot panda Šiang Šiang.«
»Ne vem, ali bom lahko živela brez pande Šiang Šiang.«
»Radi te imamo, Annie Wersching. Zelo te bomo pogrešali.«
»V duši naše družine je ogromna luknja. Vendar nam je zapustila orodje, da jo lahko zapolnimo.«
»Svet je danes izgubil luč.«
»Annie, veliko prezgodaj si nas zapustila.«
»Bile so emocije, spomini, a že nekaj časa sem si želel stopiti na drugo stran. Željan sem novih izzivov, dokazovanja.«
»Ne, res ne. Bila so čustva, spomini, a že nekaj časa sem si želel stopiti na drugo stran. Željan sem novih izzivov, dokazovanja. Z malo strahu in pričakovanja, ampak ... 'let's do this!'«
»V štirih letih smo dosegli veliko. Ljubimo ameriške ljudi.«
»Biti prva dama je bila velika čast. Bog vas blagoslovi vse, vaše družine in ta čudovit narod.«
»Ta teden uvajamo novo vlado in molimo za njen uspeh pri ohranjanju ameriške varnosti in blaginje. Pošiljamo najboljše želje in jim želimo srečo – zelo pomembna beseda.«
»Da sem vam lahko služil kot predsednik, je bila čast, ki se je ne da opisati. Hvala za ta izjemen privilegij.«
»Želim, da veste, da se je gibanje, ki smo ga sprožili, šele začelo. Še nikoli nikjer ni bilo česa takega.«
»Ne obvladujemo komunikacije niti z umirajočimi niti z njihovimi svojci oziroma žalujočimi.«
»To pa ne pomeni, da zavračamo ukrepe, ki so sprejeti za zaščito, dejansko so potrebni in jih je treba spoštovati, vendar je treba določati od primera do primera in poiskati mogoče rešitve.«
»Z bratom sva prosila, ali ga lahko vidiva, bi plačala iz lastnega žepa za zaščitno opremo. Da se tisti zadnji trenutek ne moreš posloviti, se mi je pa zdelo kruto.«
»Ne, ni obiskov, direktor ne dovoli.«
»Solistične vloge v baletih Giselle, Trnuljčica, Hrestač, Romeo in Julija, Labodje jezero, Mozartina v koreografiji umetnika svetovnega slovesa Johna Cranka in v operi Catuli Carmina, so pričale o suvereni ekspresivnosti mladega klasičnega plesalca neverjetno čistih linij.«
»Poglobljeno pedagoško raziskovanje baletov in metodike z Nikolajem Beriozovim, ki je tedaj v Stuttgartu vodil baletni ansambel, mu je odstiralo nova znanja in dragocene izkušnje, ki jih je pozneje uporabljal kot baletni pedagog.«
»Ennio je bil ikona in ikone ne izginejo kar tako, ikone so večne.«
»Italija je ostala brez markantnega in genialnega umetnika.«
»Vedno se bomo z neizmerno hvaležnostjo spominjali ustvarjalnega genija maestra Morriconeja.«