»Na neki način sta najina najstarejša otroka, čeprav sta najmanjša.«
»Bil sem star pet let, ko je Bog dal življenje Lydii in Timothyju, in od takrat to življenje ohranja.«
»Če ste zamrznjeni pri skoraj 200 stopinjah pod ničlo, se biološki procesi upočasnijo na skoraj nič dogajanja. Razlika med zamrznitvijo za teden, mesec, leto, desetletje, pravzaprav ni pomembna.«
»Gre za isto stvar kot pri Ripu Van Winklu. Preprosti se zbudijo 30 let kasneje in ne vedo, da so v tem času spali.«
»Moje dekle je noseče.«
»Na ultrazvoku včasih zamenjajo stran. To, kar je tistemu, ki dela ultrazvok, levo, je pri pacientki desno.«
»Dal sem soglasje, recimo, da priznam, da sem storil napako, ki pa ni bistveno vplivala na življenje te ženske.«
»To ni del našega izobraževanja, to ni naše delo.«
»Postopek umetne prekinitve nosečnosti v moderni medicini že dolgo ne poteka več tako, kot je žal razbrati iz izjav nekaterih hrvaških kolegov.«
»HZZO je nosečnici Mireli Čavajda odobril kritje stroškov medicinskega posega na ginekološki kliniki UKC-ja Ljubljana.«
»Zdravnica mi je rekla, da bo otrok, če preživi, imel hude poškodbe možganov oziroma bo živel kot rastlina. Ničesar od tega ni napisala. Pisno sem dobila samo diagnozo, da ima progresivni tumor, ki raste in pritiska na male možgane.«
»Vsaki ženski na Hrvaškem mora biti omogočena prekinitev nosečnosti tudi po izteku desetih tednov, če za to obstajajo medicinski razlogi.«
»Tam so mi dali podrobna navodila, polni so spoštovanja, človeški so, njihov odnos je neopisljivo drugačen in ni nobenih težav.«
»Spremenile so se razmere, vlogi moškega in ženske, zahteve na delovnih mestih ... Danes ženska lažje lažje usklajuje svoje poklicno in družinsko življenje. Čeprav je družba te spremembe dosegla, jih zaradi odločitve Roe proti Wade ni mogla popolnoma udejanjiti.«
»Če vrhovno sodišče odpravi mejo sposobnosti preživetja zarodka, zveznih držav ne bo nič več ustavilo pri prepovedi splav na kateri koli stopnji nosečnosti. To bi lahko storilo najmanj 20 držav in več, kar pomeni, da več sto tisoč žensk ne bo več moglo odločati o svojih telesih.«
»Verjetnost, da bo nosečnica opustila pitje alkohola, je večja, če okolica od nje ne pričakuje, da bo pila alkohol, če je v to ne sili, če njen partner ne pije ali zmanjša pitje alkohola in tudi njo spodbuja k nepitju alkohola ter če podobno storijo njeni bližnji, sodelavci, prijatelji.«
»Dobro jutro! Zunaj je –7, tukaj pa +1.«
»Vznemirljivo čakam na največje presenečenje, ki ga lahko ponudi življenje.«
»Zdelo se mi je, da sem se na razgovoru dobro odrezala, zato sem bila zelo presenečena, da so razpis razveljavili. Med postopkom sem povedala, da sem noseča. Mislim, da je to bil razlog za razveljavitev razpisa.«
»Iz vseh zbranih dokazov in pričanj smo zaključili z mnenjem, da je šlo v tem primeru za diskriminacijo zaradi nosečnosti. Dejstvo je, da je bila kandidatka ocenjena z najboljšimi ocenami. Ob novici, da je tudi zanosila, nenadoma ne ustreza več nekim kriterijem. To je sporno.«
»Menimo, da ne bi bilo etično, če bi raziskavo nadaljevali.«
»Zdaj je zelo verjetno, da ne bomo nikdar vedeli, točno kakšna tveganja obstajajo, ker ne bo nihče več delal raziskave s toliko ženskami.«
»Alkohol škodljivo vpliva na razvoj otroka že od samega začetka. V nosečnosti zato ni varnega obdobja za pitje alkohola, ni varne alkoholne pijače in ni varne količine alkohola. Mnogi menijo, da je v času nosečnosti dobro spiti kozarec rdečega vina, a to ne drži. Ravno nasprotno, alkohol je tudi toksičen, rakotvoren in dolgoročno povzroča slabokrvnost.«
»Pomembno je, da partnerji spodbujajo in podpirajo partnerico in se ji pridružijo pri skupni odločitvi, da ne pijeta alkohola že takrat, ko načrtujeta nosečnost in nato skozi celo nosečnost, v nasprotnem primeru lahko škodijo zdravju in dobrobiti svojega še nerojenega otroka.«
»Ženske, ki nimajo dovolj časa, da si opomorejo po prvi nosečnosti, imajo lahko težave s prehranjenostjo oz. pomanjkanjem določenih hranil.«
»Ne smemo se zanašati na hitra in šablonska pravila, klinična priporočila morajo upoštevati zdravstveno stanje ženske, njeno trenutno starost, njene želje glede razmika med rojstvi in velikosti družine ter njeno psihološko pripravljenost ponovno zanositi.«
»Ko so dobile vse potrebne informacije o tem, zakaj je njihov dojenček umrl, je odločitev, kdaj poskusiti znova, vezana na čas, ko bodo psihološko pripravljene.«
»Stres lahko poslabša stvari, zato ima čakanje v tem primeru dober razlog.«