»Ne pa da enostavno onemogočimo poslovanje malih obrtnikov in podjetnikov. Obrtniki vidimo težavo tudi v tem, da se bo pojavilo polje sive ekonomije, predvsem za tiste, ki bodo malo presegali to mejo.«
»Kot slišimo s terena, podjetja v kovinski panogi že zaznavajo upad naročil.«
»V tem času je treba sprejeti ukrepe, ki bodo ublažili padec gospodarske aktivnosti, ne pa da gospodarstvo še dodatno administrativno in finančno obremenjujemo.«
»Razlogov za to je več. Učiteljstvo v Sloveniji je starejše, kot je to povprečje v Evropi, mladi zdržijo eno, dve leti in odidejo.«
»Prepričan se, da ti zagotovo bodo.«
»OECD priporoča, da zaradi tega, ker dlje živimo, razmišljamo tudi o daljšanju delovne dobe. To je žal kruta realnost, s katero se bomo morali soočiti, ne pa ravno nasprotno, da ohranjamo delovno dobo v obstoječih letih in da samo zvišujemo prispevne stopnje«
»To pa seveda še nikakor ne pomeni, da bo debata prepuščena eni strani.«
»Napačno smo potrdili neki pravilnik, ki lahko že zelo kmalu povzroči veliko škode v gospodarstvu, sploh pri manjših podjetnikih, manjših obrtnikih, kjer ni veliko zaposlenih.«
»Stroške plač je nujno treba znižati oziroma razbremeniti na prispevni stopnji. S tem bodo naši zaposleni dobili višja neto izplačila, lažje jih bomo zadržali v domačih podjetjih in bolj bomo konkurenčni. Nedopustno je pričakovati, da bo gospodarstvo sposobno prenašati še dodatne obremenitve ob že tako visokih stroških plač.«
»Menimo, da je za tisti del normirancev, ki nam jih je uspelo obdržati v mejah do 60.000 evrov, obdavčitev primerna. Bojimo pa se, da se bo z znižanjem praga, ko nekdo še lahko posluje v tej obliki, spet povečala siva ekonomija.«
»Treba je poskrbeti, da vlada z upravnimi enotami doseže dogovor in da se gradbena dovoljenja nemudoma začnejo izdajati.«
»Predvsem smo pričakovali, da se bodo prednostno obravnavala ključna vprašanja v gospodarstvu, torej razbremenitve, seveda najprej pri plačah zaposlenih, da bi s tem seveda zvišali neto izplačila. Pričakovanja so bila precej višja.«
»Prestavilo se bo v višje prodajne cene tudi v gostinskih lokalih, nov val se sproža.«
»Menimo, da bi morali biti, glede na zneske na položnicah, ki smo jih obrtniki in podjetniki prejeli za mesec januar, ko cene niso bile več regulirane, mali poslovni odjemalci še naprej deležni regulacije.«
»Po podatkih, ki smo jih dobili, bomo obrtniki v dopoldanskem času, ko delamo, takrat pa naj bi bile omrežnine višje, spet plačevali višje cene elektrike. Za to smo lahko upravičeno zelo zaskrbljeni.«
»Odganjamo tisto, kar bi moralo biti v ospredju v naši državi, to so razvoj, dodatne investicije in vse, kar vodi k blaginji te družbe.«
»Zakon prinaša dodatno birokracijo, dodatne stroške delodajalcem, ne sledi novim oblikam dela, obenem pa ne prinaša nikakršnih zagotovil, da se zlorabe oz. kršitve ne bodo več dogajale.«
»Vsak gospodarski subjekt plača na letni ravni določen znesek v poseben sklad, nad katerim bdi ministrstvo, in si potem po dogovorjeni metodologiji reprezentativne zbornice razdelimo za svoje financiranje.«
»Napovedi o novih obremenitvah gospodarstva nas resno skrbijo. Minister nam vseskozi stoji ob strani, ampak to ni več dovolj. Glas gospodarstva v vladi mora biti tudi upoštevan.«
»Promet je ključnega pomena za gospodarstvo in družbo, pomemben dejavnik razvoja in obstoja sodobnih gospodarstev. To poudarja tudi Evropska unija. Zato mu dajmo mesto, ki mu pripada.«
»V OZS-ju lahko z mirno vestjo povemo, da nikakor nismo dvolični, saj smo glasni in kritični do vsakokratne vlade, če ta ne dela v dobro gospodarstva.«
»V malem gospodarstvu je kar 70 odstotkov družinskih podjetij, in če kdo ščiti interese svojih zaposlenih, so to obrtniki in podjetniki.«
»Kot smo vas že zaprosili na seji upravnega odbora OZS-ja pred enim tednom, vas zato ponovno naprošamo, da v najkrajšem možnem času vzpostavite mehanizem čakanja na delo po vzoru Nemčije. To bo delodajalcem omogočilo, da svoje zaposlene ohranijo v podjetjih in jih v polni meri aktivirajo takoj, ko se bo povpraševanje okrepilo.«
»Obrtniki smo realni in se zavedamo, da vlada vseh 125 zahtev ne more izpolniti. Pričakujemo pa, da bo izpolnila vsaj najpomembnejše.«
»Želimo primeren dialog, v katerem bomo lahko poiskali prave rešitve.«
»Le na tak način bomo, tudi ko se približujemo vsem pravicam, ki jih imajo v drugih državah naši zaposleni, omogočili tudi delodajalcem, da so bolj fleksibilni, da lahko zaposlijo in seveda tudi odpuščajo.«
»Ob zaključku leta je to zagotovo ena lepših novic, ki bo marsikateremu podjetju polepšala skok v novo leto. S predlagano rešitvijo reguliranih cen smo lahko, glede na celotno situacijo, zadovoljni.«
»Verjamem, da je to, kar je bilo sprejeto včeraj – da se pri normirancih poviša meja, od katere bodo veljale davčne spremembe –, vendarle korak v pravo smer.«
»Tega si nikakor ne želimo.«
»Merila bi bilo vsekakor treba popraviti, da bi pomoč dobilo večje število podjetij.«