»Gre za 120 milijonov evrov posojila, porabili smo ga 97 milijonov evrov, vrnili smo ga že 37 milijonov.«
»Ko sem še kot poslanec državnega zbora glasoval za tak zakon, nas je bilo za 58 ali 57 poslank in poslancev. V vsakem mandatu nam manjka nekaj glasov in mislim, da bi morala biti takšna podpora, kot so jo ljudje izkazali na referendumu, zadostna, da tudi teh nekaj poslancev, ki se še obotavljajo, prepriča, da je treba slediti volji ljudstva.«
»Nemudoma bomo začeli te postopke, ker so osnutki že spisani. V bistvu o njih debatiramo že več let, in kar smo z mojega vidika gledano potrebovali, je samo signal ljudi, ali si to želijo ali si tega ne želijo.«
»Prostovoljna pomoč pri prostovoljnem končanju življenja pa pomeni, da je bistvena volja pacienta, da si življenja, ki je prešlo v neko samo trpljenje, ne želi nadaljevati. V tem smislu smo tudi oblikovali referendumsko vprašanje, da ne bo dileme, o čem se odločamo, ko bomo o tem odločali v parlamentu.«
»Rezultatov referendumov ne moremo postavljati pod vprašaj. Referendumi so zato, da se ljudje odločijo, tako kot so glasovanja vseh vrst zato, da se ljudje odločijo. Če je kdo proti in ni prišel na referendum, je to poduk, da je naslednjič vredno priti na volitve ali na referendum.«
»Rezultat referendumov kaže, da so ljudje pri teh vprašanjih neodločeni, zato bi bilo treba upoštevati strokovna mnenja.«
»Dosegli smo odličen rezultat, veliko boljšega, kot so kazale ankete! V enem mesecu osveščanja smo v obeh primerih prepričali skoraj polovico ljudi kljub neverjetnim zavajanjem največjih medijev. Rezultat referendumov je pokazal, da bomo zmagali na zakonodajnih referendumih, če bo vlada sprejela sporne zakone, saj bomo imeli še dodaten čas za osveščanje ljudi.«
»Vidimo, da prepoved ne funkcionira, tu je izvor vsega problema. Imamo dve opciji. Ali pustimo stvari, kot so, in si zatiskamo oči, da ne more kdor koli priti do črnega trga in konoplje za kakršno koli uživanje, ali pa reguliramo ta trg, ga nadzorujemo, da ima tudi država kaj od tega.«
»V Oregonu se je črni trg podvojil, ni izginil. Od sedemdeset do osemdeset odstotkov konoplje, ki jo v Kaliforniji pridelajo, izvira s črnega trga. Zdravstveni podatki so alarmantni, sploh na področju duševnega zdravja, prometne varnosti, hospitalizacije, zastrupitev.«
»Prepoved je nujna oziroma mora ostati.«
»To se meša, je pojmovna zmeda in po desetih letih še vedno ne moremo pomagati bolnikom, zato ker nekdo stalno meša teme.«
»V Nemčiji, ki je sprejela ohlapnejšo ureditev, ta ureditev ne zajema tudi prodaje. Tega se moramo zavedati, ko govorimo o osebni rabi. Poleg tega v teh državah ni manj škode zaradi izdatkov preventive.«
»Proti zastrupljanju naših otrok z marihuano, heroinom in drugimi drogami. Otroci potrebujejo v času odraščanja prostor za razvoj, za razvijanje talentov za življenje, ne pa da si bodo že kot otroci zavozili življenje.«
»Dve tretjini 17-letnikov bosta do trave prišli v 24 urah. Težava je, da ker marihuana ni legalna, za resne kampanje ozaveščanja sploh ni prostora, hkrati pa ni prostora za pogovore o preventivi.«
»Žal tudi legalizacija ne deluje.«
»Prohibicija ne deluje, pomaga zgolj organiziranemu kriminalu in nikomur drugemu.«
»Nekateri smo na skrivaj to poskušali, vi ste nas podučevali, kako to škoduje možganom in tako naprej.«
»Stroka, po eni strani govorite o škodljivih posledicah konoplje in legalizacije konoplje, medtem ko je alkohol še vedno na trgu in dostopen, čeprav vemo, da ima tudi psihoaktivne učinke.«
»Portugalska je na začetku 21. stoletja leta 2001 dekriminalizirala uporabo vseh drog. Obstajajo študije iz Portugalske, ki poročajo o zmanjšani porabi drog, manj je smrti, manj je okužb z virusom HIV, kar kaže na pozitivne javnozdravstvene učinke.«
»Legalizacija dobesedno pomeni regulacija.«
»Kaj pa če je uporaba konoplje preventiva pred vsemogočimi boleznimi modernega sveta?«
»Podpiramo pomoč pri prostovoljnem končanju življenja za osebe, ki so tako zelo bolne, v brezupnem položaju, v terminalni fazi, njihovo življenje se izteka, in ki se pri polni zavesti odločijo, da si želijo te pomoči.«
»Pravica do prostovoljnega končanja življenja je pravica vsakega človeka, da avtonomno odloča o svojem življenju, kar pomeni, da odloča tudi o tem, kako se spopada s trpljenjem in ohranjanjem dostojanstva tudi v zadnjem obdobju svojega življenja.«
»Ljudje se bojijo bolečine, medicina danes s kombinacijo zdravil lahko lajša bolečine. Problem je skrb, ali bodo zmogli, kdo bo za njih skrbel, tukaj nastopi paliativna oskrba. Ko človeku to damo, ne želi več smrti.«
»Pri tej pravici gre za ultimativno pravico do osebnega dostojanstva človeka. Gre za primere, ko so ljudje neozdravljivo bolni, ko so bolečine neizmerne, ko ni zdravil, da bi bolečine lajšali.«
»Radi bi uzakonili pravico za tiste, ki so v stiski, da bodo imeli možnost tudi takšnega končanja življenja. Njihova pravica do tega nikomur ne jemlje kakšne pravice, zato ne vidimo razloga, zakaj bi morali biti proti.«
»To se sliši grozljivo. Skrb za starše in stare starše je tista, ki naredi družbo humano, in 'zakon, ki zastruplja, to zagotovo ni'.«
»Cilj MOL-a je, da poleg Centra Janeza Levca, ki je specializirana šola za otroke s posebnimi potrebami, posamezne programe izvajajo tudi redne osnovne šole.«
»Predvsem tudi drugi učenci pridobijo tovarištvo in solidarnost.«
»Vključevanje oddelkov otrok s posebnimi potrebami v osnovne šole se je izkazalo za izjemno dobrodošlo, saj otroci tako lažje sprejemajo različnost.«