»Cepiva ne bomo proizvajali samo v Rusiji, ampak tudi drugod. Tako bo na voljo vsem država.«
»Vsak dan, ko smo brez cepiva, je število žrtev novega koronavirusa večje.«
»Če samo pogledamo, kakšne so naložbene potrebe na področju prometa, govorimo o 25 milijardah, če dodamo energetiko, zdravstvo, da sploh ne vstopam na področje razvoja.«
»Torej, seveda je to zgodba tudi o infrastrukturi, tudi na tem področju je treba vlagati, vendar v naslednjih desetih letih Slovenijo in svet čaka izrazita digitalna preobrazba, in kdor bo tu zaspal, nove priložnosti ne bo dobil.«
»Rezultat, kakšni projekti se bodo financirali, mora biti rezultat utemeljene, argumentirane presoje.«
»Po mojem mnenju se bo Slovenija razvijala hitreje kot povprečje EU-ja, verjetno se bo dostop do kohezijskih sredstev nadalje zmanjševal, kot se je že v zadnjih perspektivah.«
»Druga stvar pa je, da je dogovor za 750 milijard evrov izjemna situacija, za katero upamo, da se ne bo ponavljala pogosto, saj potem ne bo več izjema.«
»Želel bi si, da bi Slovenija imela celovito sliko, kaj hoče s celoto tega denarja doseči, zelo dobro bi bilo, na žalost tega nimamo.«
»Država nima strategije razvoja že od leta 2012, ko je prejšnja pretekla.«
»Dogovor je za Slovenijo dober, zdaj pa se vse seli na domače polje, da bomo sredstva, ki bodo na razpolago, izkoristili za pametne stvari.«
»To je verjetno ena zadnjih priložnosti za Slovenijo za pridobitev večjih zneskov iz proračuna EU-ja.«
»Mislim, da je to izjemna priložnost za Slovenijo. Ko smo delali analize, kje Slovenija zaostaja, smo ugotavljali velike potrebe in kapitalsko podhranjenost na veliko infrastrukturnih področjih.«
»Mislim pa, da zdaj, ko vemo, kakšen je razrez, lahko začnemo veliko natančneje načrtovati, kam, v katere smeri bomo investirati sredstva, do katerih bomo upravičeni.«
»Upam, da bomo tokrat bolj smotrno usmerili ta sredstva, kot smo jih do zdaj, ko smo jih v bistvu z malimi investicijami popolnoma razpršili in je bil njihov učinek praktično nič.«
»Naš namen je, da se ustanovi tudi posebna delovna skupina vlade, ki se bo s tem ukvarjala. Seveda pa je cilj, da pripravimo te vsebine in vsaj neki osnovni nabor projektov tja do konca septembra tega leta.«
»Cilj je, da ti članska izkaznica omogoča vstop v sodobno knjižnico najboljših praks in da si dejaven uresničevalec teh praks.«
»Trenutna vlada se tega zelo dobro zaveda.«
»Z včlanitvijo v OECD smo izpolnili ambicije, a obenem postali še bolj ambiciozni.«
»Za majhno, odprto gospodarstvo, kot je Slovenija, je ključno, da nenehno izvaja reforme.«
»Ključno je, da tudi tokrat sodelujemo in sprejemamo prave ukrepe. Prepričan sem, da bo Slovenija tudi iz te krize izšla močnejša.«
»Če pa bi se ne glede na to virus ponovno razširil, imamo zaloge in načrt za obvladovanje in ublažitev nastale situacije.«
»Lahko se samo strinjamo z ugotovitvami poročila, da so tudi pri nas potrebne vsebinske in organizacijske spremembe, ki bodo prispevale k večji učinkovitosti zdravstvenega sistema.«
»Znanost je sestavni del družbe. Brez znanosti smo prepuščeni na milost in nemilost nekim drugim akterjem ali pa se obsodimo na capljanje za drugimi. Znanost je pomembna, ker se nikoli ne zadovolji z enim odgovorom. Je prej vprašanje kot odgovor, dejavnost, ki prevprašuje in na ta način omogoča razvoj.«
»Znanost je v vsaki družbi izjemnega pomena, ker daje možnost razvoja družbe in tehnike, napredka, navsezadnje zdravstva in varstva okolja. Znanost je bazen znanja, razumevanja, filozofskega razumevanja narave in bivanja, kar je pomembno za zanamce, za vzgajanje, mlade generacije, ki se znanosti še učijo. To je nujno potrebno. Večkrat kot ne vidimo družbe, kjer je absolutna korelacija med ravnjo znanost in ravnjo razvitosti in zadovoljstva družbe.«
»Slovenska znanost je zelo hitro svoja prizadevanja lepo preusmerila v to, kako bi lahko pomagali družbi takoj, bodisi z raziskovanjem morebitnih molekularnih mehanizmov teh virusov in morebitnega razvoja cepiv, kot tudi s testiranjem varnostne opreme ter z varovanjem okolja in iskanjem sledi virusov v okolju. Pa tudi, kakšni so najbolj pereča vprašanja z družboslovnega vidika.«
»Da bi postavljali neke prioritete na ravni države in bi ostala področja zanemarjali, se mi zdi izrazito slabo, skregano z logiko odprte temeljne znanosti, ki sama po sebi, ko ima svobodo, nudi preboje.«
»Slovenske znanosti pravzaprav ni. Obstajajo ljudje, ki se ukvarjajo s preteklostjo, okoljem, družbo, v tem prostoru. Obstaja planetarna znanost. Žal, obstaja tudi zahodnjaška znanost, ki diktira tempo v dobrem in slabem in mi smo del tega sistema.«
»To je šele začetek. Menim, da bomo sčasoma potrebovali še več.«
»Finančna sredstva, ki jih bomo zagotovili, bodo sprožila globalno sodelovanje znanstvenikov, regulatorjev, industrije, vlad, mednarodnih organizacij, fundacij in zdravnikov brez primere.«
»Če rešimo eno življenje, je ves naš trud poplačan.«