»Ker iz izjav in dejanj partnerjev kaže, da proračun lahko ne bi bil sprejet, kar bi pomenilo, da vlada dejansko ne more delovati naprej.«
»Se noben resen in kredibilen kandidat za vodenje vladne službe zaradi možnosti nesprejetja proračuna noče izpostavljati kot kandidat za ministra vlade, ki utegne pasti tik po tem, ko bi bil potrjen za ministra.«
»V SAB-u namreč pozdravljamo zaveze koalicije in predsednika vlade o dvigu pokojnin z dvigom odmernega odstotka in prenos dopolnilnega zdravstvenega zavarovanja v obvezno.«
»Z našim predlogom bi z letom 2021 v javni zdravstveni sistem pripeljali 550 milijonov evrov.«
»Vsebinsko smo zakon s koalicijo v veliki meri uskladili in tudi finančni del smo v veliki meri močno zbližali.«
»Če se ukine dopolnilno zdravstveno zavarovanje, bi bilo zelo nevarno pustiti odprto finančno plat. Ne nazadnje se lahko zgodi, da vlada pade.«
»Sprejetje tega zakona je pogoj za podporo proračunu; dokler nas vlada ne prepriča o nasprotnem, je naš glas naravnan na proti.«
»Zato je vsak korak, ki ga naredi kateri koli partner samostojno, korak stran od tega.«
»Imamo zakon, s katerim se konceptualno koalicija strinja, finančni izračuni kažejo, da se ga da zapreti. Samo vprašanje je, ali želimo to na novembrski seji sprejeti.«
»To lahko povzroči nemir v koaliciji in vladi.«
»Opozoril sem, da bodo zaradi 0,2 odstotne točke upokojenci prikrajšani.«
»Mislim, da bi lahko našli ta finančna sredstva, zlasti zato, ker je tudi v proračunu za leto 2020 določeno, da gre iz Kapitalske družbe (Kad) 50 milijonov evrov za pokojninsko blagajno.«
»Zavedam se, da bo ta razprava neprijetna, trda. Vendar sem prepričan, da bi lahko našli neko rešitev.«
»Kongres bo povedal, kdo je deležen največjega zaupanja.«
»Če bi prišlo do ukinitve okrajev, bi to pomenilo tudi večjo centralizacijo poslancev.«
»Po pregledu Računskega sodišča smo sprejeli tudi nov pravilnik, komu se donacije dodeljujejo.«
»Tisti, ki se s tem ukvarjajo, so se za to odločili. So bile, je pa res, da je bila stvar po poročilih – ki sem jih prav zaradi tega, kar se danes tukaj pogovarjamo, zahteval od tistih, ki so o tem odločali oziroma pri tem projektu sodelovali – uspešna.«
»Ni idealnega proračuna, mislim pa, da smo sestavili optimalnega v danih razmerah.«
»Za razliko, ki se je pokazala, bo treba poiskati rešitve, ki bodo vodile k cilju in ki bodo javnofinančno vzdržne.«
»Za zdaj kaže na dvakrat višjo rast, kot je povprečje območja evra, a ne gre si zatiskati oči, da prihaja do določenega ohlajanja; ne govorimo o krizi, a treba je biti pozoren.«
»Pri prenosu zavarovanja moramo doreči, kje bomo dobili najmanj 150 milijonov evrov, ki jih ta hip nimamo. Če bomo zvišali prispevne stopnje in obremenili samo delovno aktivno prebivalstvo, ne bo najbolje.«
»Ko bo v DZ-ju potekala razprava, verjamem, da bo prinesla tudi sprejetje.«
»Je še nekaj časa do tja.«
»Proračun mora biti razvojen in socialen, hkrati pa želimo ukiniti dopolnilno zdravstveno zavarovanje. To so pogoji, ki smo jih vladi jasno postavili za nadaljnjo podporo.«
»Ne zahtevamo nič več od tega, kot da se držimo dogovora, ki smo ga podpisali marca.«
»Veseli me, da je premier ocenil, da se s tem predlogom v vladnih vrstah strinjajo. Enako kot on seveda tudi mi računamo, da bomo sodelovali tudi v prihodnje.«
»Začetki so bili zelo obetavni: od minimalne plače, dogovora s sindikati, zvišanja socialne pomoči, odpovedana je bila nabava oklepnikov za 400 milijonov evrov in tako naprej.«
»Ne bomo se, denimo, pogovarjali o tem, da bi več denarja namenili za pokojnine.«
»Obljubljano je bilo, da na zakonskih obveznostih ne. Torej tam, kjer imamo zadaj zakon, rezov ni.«
»Mislim, da je prav, da pride manj sredstev na ministrstva. Ta imajo veliko sredstev, največ v zgodovini Slovenije, in verjamem, da bodo lahko optimalno delovala tudi ob zmanjšanju proračuna.«