»Skupaj smo uspeli rešiti številna življenja.«
»Posebna zahvala, da so bile včeraj v večji meri upoštevane omejitve, ki so bile izdane z odredbo, tako smo imeli nekaj težav samo na kontrolni točki v Mozirju, še te so bile po oceni policistov zaradi gobarjev in turistov, nikakor pa ne zaradi prostovoljcev.«
»Aplikacija deluje! Samo primer, danes do 7. ure zjutraj so dobili 90 zahtevkov za napotitev različnih skupin, vse so obdelali pravočasno, policisti danes s terena poročajo, da ni niti ene težave na območjih.«
»Gradbena mehanizacija je v polnem pogonu, rušimo stavbe, zidove, ljudje prihajajo na ta območja nekontrolirano.«
»Naj se ne zadržujejo ob kupih smeti, ki bi se lahko zvrnili, pomembna je uporaba zaščitne opreme, rokavic in po potrebi čelade.«
»Mi se bojimo, da bo po odhodu teh interventnih sil, ko bo treba pomagati pri čiščenju, elektro- in vodovodnih instalacijah, beljenju, da takrat bodo res ostali sami.«
»Ker gre za resen izziv, vas opozarjamo, da je osebna higiena po stiku s poplavljenimi območji ključnega pomena.«
»Škoda je izjemna, čemur sem bila priča tudi v Medvodah in Litiji.«
»Mostovi naj bi se vedno gradili z zadnjimi znanji iz stroke in tehnike, to pomeni, da je treba upoštevati vsa znanja – od hidroloških, meteoroloških do tehničnih. To so stari mostovi, bili so primerni za tisto obdobje. Vidite, da so zdržali 50 in več let, vmes pa so se zgodile te spremembe.«
»Imamo nove strehe, nove pločnike, ceste in dvorišča, imamo nove ceste in gozdne poseke. Vse te stvari zbirajo vodo in jo v trenutku dovajajo v vodotoke, medtem ko so se prej počasi dovajale skozi zemljo. Zemlja je pila, voda je potrebovala nekaj ur, morda ves dan, danes pa pride v nekaj minutah.«
»Manjše reke, kot so Meža, Savinja v zgornjem toku in Dravinja – tu je mostove mogoče narediti brez podpore v reki, to je tudi smiselno.«
»Običajno se eno leto pridobivajo mnenja in soglasja, v tem času se naredijo načrti, gradnja enega takega mostu pa traja eno gradbeno sezono.«
»Eden od ukrepov, ki bi ga Republika Slovenija morala uvesti, je, da se na vseh poplavnih območjih uvedejo vstopna mesta za laboratorije. Glede na to da Slovenija poseduje laboratorije, kjer bi to lahko opravili, potrebujemo samo organizacijo, kateri laboratoriji, kako, kam prinesti in kdo bo to plačal.«
»Proizvajalec je tisti, ki dejansko odgovarja za kakovost, ki jo daje v promet. V okviru tega, koliko bo potrebno, se bomo lahko dogovarjali, ne bo pa mogla država vsakega vzorca plačati in analizirati.«
»Strah jih je, da se bo nesreča ponovila, negotovi so, kaj jih čaka v prihodnosti, kdo ima občutek nemoči, krivde, nekateri občutijo žalost, jezo, imajo težave s spanjem ali apetitom. Koga drugega skrbi za svojce na prizadetih območjih.«
»Cilj psihološke opore je razvijanje občutka varnosti, pomirjenosti, povezanosti, zaupanja v to, da bo skupnost učinkovito razreševala podobne situacije, da se bomo znali spoprijemati s posledicami poplav, cilj je preprečevati razvoj globljih duševnih težav.«
»Gasilci smo v tem času odstranili več kot 50.000 litrov raznih nevarnih snovi, pretežno naftnih derivatov.«
»Nemčija je solidarna s svojo partnerico Slovenijo pri spopadanju s strašno katastrofalno poplavo.«
»Vsem reševalcem, pomočnikom in pripadnikom različnih enot ter Zvezni agenciji za tehnično pomoč izrekam veliko spoštovanje za njihovo veliko zavzetost in uspešnost. Dragi slovenski prijatelji, Nemčija vas bo še naprej podpirala po svojih najboljših močeh.«
»Življenje je drugačno in ga sprejemamo in razumemo. Ljudje imajo stike in se na lastno pest dogovorijo s prijatelji, društvi, krajevnimi skupnostmi, organizirajo skupine mimo sistema.«
»Pomoč potrebujemo, vendar ne moremo zagotoviti dela za toliko pomoči, kot jo izkazuje slovenski narod – hvala vam.«
»Zelo dobro smo se pripravili na današnji dan, v Mozirje na vstopno točko smo poslali našo ekipo iz štaba civilne zaščite, preverjali smo na licu mesta, kdo je prijavljen pri nas, in jih usmerjali na Ljubno.«
»To ni čas za ambiciozne podvige v gorah, lotite se ciljev, ki predstavljajo manjše tveganje.«
»Prostovoljci najprej kontaktirajte štab civilne zaščite ali na spletu poiščite informacije, kje se v določenem kraju organizira pomoč.«
»Težava je, ker od občanov, posameznikov dobivamo opozorila, da se prijavljajo v aplikacijo. Morda niso vešči ravnanja z računalnikom, pa tudi to, da še po nekaj dneh niso bili obveščeni, ali bodo sprejeli njihovo pomoč ali ne. Tako smo dejansko imeli nekaj težav glede napotitve.«
»V vsakem primeru je vedno osnova, da dobimo zahtevek.«
»Ustvarili smo tudi video, ki je na vseh družbenih omrežjih in ki vas korak po koraku pelje po aplikaciji.«
»Gre za nezaračunavanje stroškov moratorija, razveze depozitov, različnih izpisov, ker so izgubili evidence.«
»Obrne naj se na osebnega bančnika, bomo pragmatični in človeški.«
»Že v torek smo se dogovorili z ekipo, da bomo namenili posebno linijo za financiranje odprav posledic in zagon proizvodnje ter obnovo podjetjem, ki so bila prizadeta, v znesku 100 milijonov evrov.«