»Če bomo opazili, da prihajajo v bolnišnice bolniki, ki so že bili cepljeni, je to najboljši argument za poživitveni odmerek.«
»V tem trenutku ne razmišljamo o obveznem cepljenju proti covidu-19, ampak delamo vse v smeri pozitivne komunikacije, naslavljanja vseh družbenih skupin.«
»Kazanje s prstom na poklicno skupino, ki je nekoliko slabše precepljena, verjetno ne bo imelo pozitivnega učinka, zato moramo združiti moči, stopiti skupaj in z ustrezno komunikacijo, z ustreznimi strokovnimi odgovori opolnomočiti vse tiste, ki so še skeptični.«
»Kar se je dogajalo, je nesprejemljivo. Pravijo, saj bi ti starejši tako in tako umrli. Ne, ni res, ne bi jih umrlo tako veliko, če bi bila obravnava drugačna.«
»V domovih, kjer ni opreme, kjer ni kadra, so imeli oboleli bistveno slabšo zdravstveno oskrbo in bistveno slabše pogoje za preživetje. Čeprav tega naši politiki ne priznajo.«
»Niso nas poslušali, niso omogočili premestitev v bolnišnico, obstajali so seznami stanovalcev z njihovim statusom glede premeščanja. Upam, da bo kdaj kdo odgovarjal za to.«
»Kako lahko on vidi, komu se je poslabšalo stanje, kdo je v dihalni stiski?«
»Trdili so, da tega ni bilo, pa so nam ljudje poslali triažne liste, ki so jih našli v kartotekah sorodnikov.«
»Za vsem tem se lahko skriva nediagnosticirana sladkorna bolezen.«
»Leta 2045 bo sladkorno bolezen imelo nekaj manj kot 300 tisoč Slovencev.«
»Manj gibanja med epidemijo, spremenjen življenjski slog, strah pred okužbo in tudi sama okužba.«
»Včasih je bila stroga delitev na sladkorno bolezen tipa 1 pri mladih in sladkorno bolezen tipa 2 le pri starejših.«
»Zato ga bomo pripravili.«
»Ni težava v tem, da se v času epidemije neke človekove pravice omejujejo.«
»Novela je škodljiva in nedopustna.«
»Če smo bili morda na začetku ob nastopu novega ministra za zdravje še nekoliko optimistični, da bo upošteval Hipokratovo prisego, nam je s tem zakonom absolutno jasno, da ni tako in da je kvečjemu nasprotno.«
»Ukrepi so odgovor na značilnosti epidemije.«
»Seveda se zgodi, da se posamezniki okužijo kljub cepljenju, a pri njih ni zaslediti težjega poteka bolezni in ne potrebujejo bolnišnične obravnave.«
»Na vsakem od nas je, da to orodje uporabimo in poskrbimo zase in za družbo. Povsem pademo kot posamezniki, kot družba in kot civilizacija, če danes ne znamo izkoristiti vsega, kar nam daje znanost.«
»Ko govorimo o kolektivni imunosti, govorimo o odstotku, ki zadeva vse, tudi mlade, in brez tega širjenja virusa ne bo mogoče ustaviti. Ključno je, da se starši cepijo, da zaščitijo sebe, svoje družine in vse druge, s katerimi prihajajo v stik.«
»Zavedati se moramo, da ne bomo mogli precepiti vseh naenkrat, ko se bo koronavirusna različica delta že razširila. Da ljudje pridobijo odpornost, mora namreč preteči vsaj en mesec.«
»Pustiti mladostnike v izolaciji je enako, kot jih pustiti brez hrane, del njihovih možganov se ne more razviti v normalnega mladega človeka.«
»Mislim, da nas morajo 'zasloni' grozljivo skrbeti, saj ima dostop do njih tako rekoč vsak otrok, tudi tri- in šestletniki.«
»Če bi imel vsak otrok ves čas pri sebi paketek kokaina ali heroina, bi vsi skočili v zrak.«
»Zapiranje, izolacija, omejevanje stikov – to je kriminal.«
»To, kar se dogaja zdaj, ni krepitev resilience. To je rušenje osnovne varnosti, ki jo človek ima v sebi, in ta je pogoj za krepitev resilience, ki jo ob pomoči odraslih razvijamo skozi vse otroštvo in mladost.«
»Kajti to, v čemer živimo, ni vredno poimenovanja za organizirano družbo, ki poskrbi za ljudi.«
»Če bi se gospodarska kriza zaradi ponovne epidemije covida-19 zaostrila, bi to pomenilo konec poslovanja številnih podjetij in še dodatno izgubo delovnih mest.«
»Prebivalce po zaključku epidemije pozivamo, naj ravnajo odgovorno, se udeležijo cepljenja in spoštujejo ukrepe, ki so še v veljavi.«
»Govorim in jamčim, da sem svoje mnenje podal brez pritiskov ali vplivov NIJZ-ja, ampak kot strokovnjak, ki področje pozna že 40 let.«
Kliknite povezavo za prikaz izjav v želenem obdobju