»Vse skupaj se vedno začne na videz nedolžno, z izmenjavo sporočil, spoznavanjem preko aplikacije, s pogovorom. Po nekaj stikih pa neznanec izkoristi informacije, ki jih je o sebi dala žrtev, in jo pripravi do tega, da mu pošlje svojo golo fotografijo ali da se sleče, v skrajnih primerih celo samozadovoljuje pred kamero. Neznanec to snema in izkoristi za izsiljevanje.«
»Točno tako, da opozorimo družbo na to, kako pomembne so informacije, ki jih prejema žrtev.«
»Za nas je najbolj pomembno, kako se kot družba odzovemo na nasilje. Da žrtev podpremo, da ji verjamemo, da ji zaupamo in ne povzročamo občutka krivde. Storilci so največkrat osebe, ki jim žrtev ne zaupa, osebe, ki jih žrtev pozna in ki izkoristijo to zaupanje, nek nadrejen položaj«
»Ker je minister žrtev izsiljevanja, zaradi zaščite postopkov, ki jih vodi kriminalistična policija, zadev v povezavi z njim in soprogo v medijih ne pojasnjuje.«
»Nenazadnje kot opomnik, da z golo ilustracijo zgodbe ne izkoristimo silovitosti, ki jo dosežemo s podzavestnimi sugestijami in intuitivnim ustvarjanjem podob.«
»Storilci na družbenih omrežjih, kot sta SnapChat in Instagram, vstopijo v stik z otroki, jih nagovorijo, nato pa z grožnjami od njih pridobijo posnetke. Storilci pogosto zmanipulirajo mladoletne žrtve, da jim pošljejo svoje intimne posnetke, z njimi pa jih nato izsiljujejo, jih objavljajo na omrežjih, si jih izmenjujejo, kar uporabljajo za potešitev svoje spolne sle. Ti posnetki krožijo po spletu in jih je zelo težko odstraniti.«
»Kako bodo vojno izkoristili z doktrino šoka? Tako so izkoristili tudi vojno na Hrvaškem.«
»Osumljenec je nekaj ur pred napadom na družbenih omrežjih objavil posnetke, ki pričajo o tem, da ga je navdihnila Islamska država.«
»Gledanje 'idealnih' posnetkov jim znižuje samozavest in pokvari zdravo samopodobo, da se začnejo sramovati lastnega telesa.«
»Obdolženka žrtev zakopala v bližnji kup gnoja in ga prekrila s travo.«
Kliknite povezavo za prikaz izjav v želenem obdobju