»Prav pri testiranju smo imeli največ težav. Otroški zdravniki niso hoteli testirati otrok, če niso kazali vidnih znakov okužbe.«
»Po začetku epidemije lani spomladi smo začeli opažati, da je bistveno manj napotitev h kliničnim psihologom. Po eni strani zato, ker je bilo težko priti do pediatrov, da bi napisali napotnico, po drugi pa zato, ker so se otroci šolali doma in so bile šolske težave manj opazne. Starši so nam velikokrat tudi rekli, da nas nočejo obremenjevati.«
»Ljudje so odšli po svetu, se spoznali, se morda niso poročili, a so si vseeno kot družina. Imeli so namen, da se odselijo v drugo državo. A kako zdaj prečkati države, ki so tako poostrile prehod meja?«
»Za zdravljenje se alkoholiki največkrat odločijo, ko nastane resna grožnja, da jih bo zapustil partner. A v času ukrepov je tudi to oteženo.«
»Mislim, da bo to dalo dodatne varovalke in omogočilo dobro obvladovanje epidemije. Ne želimo, da testiranje dobi sloves kot nepomemben ukrep, ker je v resnici eden najpomembnejših ukrepov, ki jih imamo.«
»Tudi pri otrocih in mladostnikih zaznavamo porast duševnih težav, to kažejo poročila iz vseh držav, ki so v obdobju epidemije spremljale duševno stanje prebivalstva.«
»Ministrstvo za zdravje se je posledično povezalo tudi z drugimi izvajalci na območju Ljubljane in se že za danes dogovorilo za povečan obseg jemanja brisov na novi koronavirus.«
»Nekdo bo moral prevzeti odgovornost, da so domovi postali take vrste institucija, v kateri ni pogojev, da bi zdravi ostali zdravi.«
»V Ljubljani težava tudi pri opredeljevanju otrok pri pediatrih.«
»Razdaljo 1,5 metra ni mogoče zagotavljati, saj igralnice niso tako velike. Tega tudi sicer pri otrocih ni mogoče početi.«
Kliknite povezavo za prikaz izjav v želenem obdobju