»Razstava izpričuje, kako je naš umetnik, mojster Plečnik, v svojem delu združeval spiritualni in materialni svet. Ne zgolj kot oblikovalec, temveč tudi kot arhitekt in urbanist.«
»V Vatikanskih muzejih smo veseli, da lahko v osrčju Vatikanske pinakoteke gostimo pomembno razstavo sakralnih predmetov Jožeta Plečnika, velikega arhitekta in oblikovalca 20. stoletja.«
»Jože Plečnik je največji sin, kar jih je rodila slovenska arhitektura. Bil je globoko religiozen človek, kar je morda manj znano, zato ni naključje, da je ustvarjal predmete, ki jih lahko danes občudujemo.«
»Veliki arhitekt v stripu pred bralca 'postavlja svoj pogled na to, kdo je bil in kaj vse je ustvaril. Čas in okolje, v katerem je živel in delal, mu je uspelo preseči s pogumnimi odločitvami in predanostjo lastnim etičnim in umetniškim načelom. Plečnik se nam tako v tem delu razkrije kot polnokrven stripovski junak mnogoplastnih osebnostnih dimenzij,' so zapisali v muzeju.«
»Plečnik je bil uspešen pri svojem delu, ker je zadel dušo tedanje družbenopolitične situacije.«
»Pričujoča razstava izjemna priložnost, s katero smo na ogled postavili najžlahtnejše v zgodovini. Hkrati pa pomeni tudi krepitev tistega, kar nam včasih zmanjka kot družbi, naše samozavesti.«
»V svoji umetnosti je znal vešče preplesti baladna občutja s ponekod izrazito ironičnim pogledom na svet in človeštvo. Bil je celovita umetniška osebnost, slikar, mislec, poet in pisatelj.«
»Kot svetopisemski preroki se spopadate s stvarmi, ki so včasih neprijetne; kritizirate današnje lažne mite in nove idole, njihovo prazno govorjenje, zvijače potrošništva, sheme moči.«
»In ravno s to napetostjo mišic spominjajo na torzo, ki ga je Michelangelo videl in preučeval«
»Čeprav sem Slovenec, ki ne jamra, je bil ta strip zame kar težavna naloga. Mislil sem, da grem na Triglav, potem pa je na sredi poti padla gosta megla. Ko se je razkadila, sem se znašel v Himalaji. In še vedno je bilo treba priti na vrh.«
Kliknite povezavo za prikaz izjav v želenem obdobju