»Dezinformacije niso nekaj, kar se je pojavilo danes, mislim, da se lahko vsi skupaj strinjamo, da so le hitreje distribuirane, kot so bile včasih.«
»Najžlahtnejša dediščina ob vaši sedemdesetletnici pa ste pravzaprav vsi vi. Naučili ste nas, da je dobroto treba deliti in jo vračati.«
»Njene prioritete bodo dokončna ureditev problematike izbrisanih, nasilje nad ženskami, sovražni govor in mladoletna kriminaliteta.«
»Sebe ne vidim kot feministke, pa tudi projekt Onave, ki smo ga zastavile na pobudo Marte Kos, ni feminističen. Moje prepričanje, ki sem ga povzela po veliki Slovenki Aleksandri Kornhauser Frazer, je, da ženske ne potrebujemo prednosti, potrebujemo le enakopravnost.«
»Med hude vsesplošne posledice pandemije se je lani vmešala tudi vojna v Ukrajini. Vojna, ki ni bila izzvana. Vojna, ki je nihče, ki je dober človek, ni želel. Vojna, ki ne posega v mladino le tako, da jo prikuje v njihove sobe, temveč jo prežene z domov in jemlje njihova življenja.«
»To je vojna, ki so si jo želeli posamezniki pod vodstvom ruskega predsednika Vladimirja Putina in njegovega režima, prepričani, da s tem branijo interese svoje države.«
»Ne le kot mati, ki ji ni vseeno za sedanjost in prihodnost sina, in kot nekdo, ki mu je mar za usode nedolžnih, temveč tudi kot političarka terjam, da se vojna ustavi in da Ukrajina dobi tisto, kar ji omogoča Ustanovna listina Združenih narodov. To je suverenost in s tem možnost, da sama odloča o svoji prihodnosti.«
»Njegovo politično delovanje je zaznamovalo slovensko politično zgodovino.«
»Hvaležni, da je prav on vodil slovensko vlado v ključnih letih po osamosvojitvi.«
»Njegovi iskreni izrazi topline in človečnosti pa so vodilo tudi za moje delo.«
»S svojo državniško držo je močno zaznamoval slovensko politično zgodovino.«
»Lahko smo hvaležni, da je prav on vodil slovensko vlado v ključnih letih po osamosvojitvi, zagotovil politično stabilnost ter uspel Slovenijo popeljati v evroatlantske integracije, predvsem v Evropsko unijo in Nato. Njegovi iskreni izrazi topline in človečnosti pa so vodilo tudi za moje delo.«
»S predsednico Osmani sva se strinjali, da je nadaljnja pot Kosova evropska. Slovenija bo to pot podpirala še naprej, tudi v okviru procesa Brdo-Brioni.«
»EU ne sme pozabiti na države, ki so deležne načrtnih pritiskov. Več pri zaustavitvi širjenja tega pojava pa morajo narediti tudi digitalne korporacije.«
»Gre za velik madež, črno piko na področju človekovih pravic. Do konca svojega mandata si želim ta problem urediti in ga spraviti z mize Slovenije.«
»Prav področje izbrisanih prevzela Tatjana Bobnar.«
»Odločen nagovor Zelenskega ob začetku Münchenske varnostne konference. Ukrajina je dokazala, da lahko uspe in da ni alternative njihovi zmagi.«
»To naj bo neko vodilo pri našem delovanju v prihodnosti.«
»Zdi se, da vas različni družbeni deležniki vse prepogosto spregledajo kot eno izmed vej oblasti.«
»To je tisto, čemur se sama želim posvetiti v tem predsedniškem mandatu. In mladi so mi tudi tukaj v Velenju zagotovili, da so vse tehnologije, ki jih razvijajo, zelene. In tega sem res neizmerno, neizmerno vesela.«
»Vse dejavnosti, od znamk, ki jih je izdalo nacionalno poštno podjetje, na katerih so upodobljene slovenske znanstvenice, do nagrade za inženirko leta, katere ponosna častna pokroviteljica sem, so pomembne za to, da promoviramo znanost med ženskami in dekleti ter proslavimo njihove znanstvene dosežke.«
»Glasovi in izkušnje žensk morajo biti del oblikovanja, uresničevanja in vrednotenja politik in programov na področju vode in trajnostnega razvoja, vključno z vodo kot človekovo pravico.«
»Kot Slovenija je tudi Avstrija država pogodbenica Okvirne konvencije za varstvo narodnih manjšin.«
»Vesela sem, da je me predsednik Steinmeier podprl v prizadevanjih, da v obravnavo vključimo neideološke teme, med katerimi je zagotovo problematika izseljevanja mladih.«
»Ta proces bomo nadaljevali in danes sva se z nemškim predsednikom strinjala, da absolutno ni v konfliktu z berlinskim procesom.«
»Je knjiga orožje' ter da lahko tudi kultura in umetnost marsikje premikata meje.«
»S hvaležnostjo se spominjamo očeta samostojne slovenske države in utemeljitelja naše sodobne parlamentarne demokracije. Dr. Bučar je bil državnik: preprost, a odločen in inteligenten politik, ki je imel pri svojem delu vselej v ospredju dobrobit ljudi«
»Stališče Slovenije do arbitražne sodbe je tukaj jasno, sprejete dogovore je treba spoštovati.«
»Želela bi si, da ta dialog res peljeta vladi Slovenije in Hrvaške in da se to ne odvija prek ribičev na morju.«
»Želim si, da bi Hrvaška in Slovenija vodili dialog med drugimi državami v regiji.«