»Uporaba konoplje lahko med drugimi vpliva na razvoj možganov, na slabši akademski uspeh, na pojav različnih težav v duševnem zdravju, na prometne nesreče zaradi vožnje pod vplivom konoplje, na razvoj zasvojenosti itd.«
»Raziskave so namreč pokazale, da kanabinoidi pri otrocih in mladostnikih vplivajo na razvoj tistega dela možganov, ki je zadolžen za obdelavo sprejetih podatkov in za miselne procese, ki pripeljejo do reševanja problemov in sprejemanja odločitev (npr. pri računanju). Pri redni uporabi se te sposobnosti zmanjšajo, še posebej pri tistih, ki so začeli uporabljati to drogo pred 18. letom starosti.«
»Uporaba izdelkov z nikotinom med mladostniki je še posebej tvegana.«
»Uporaba izdelkov z nikotinom med mladostniki je še posebej tvegana.«
»Kar je tudi zelo skrb vzbujajoče, je, da se je odstotek tistih, ki uporabljajo kateri koli tobačni ali pa nikotinski izdelek, močno povečal med mladostniki.«
»Niti tako imenovana medicinska konoplja ne zdravi bolezni, pač pa jo zdravniki v določenih primerih lahko predpišejo kot dopolnilno zdravljenje, ko druga terapija ni dovolj učinkovita.«
»V Nemčiji trenutno s konopljo na recept zdravi že več kot 100.000 ljudi, zaradi česar je Nemčija postala največji trg za medicinsko konopljo v Evropi.«
»Medvrstniško nasilje je zagotovo rizični dejavnik za depresivno, anksiozno vedenje pri mladostnikih, tudi za samomorilnost. Moramo pa vedeti, da vedno obstaja skupek dejavnikov, ki privede do tega. Nemogoče pokažemo s prstom na en sam dejavnik. Medvrstniško nasilje je zagotovo velika težava med razvojem mladostnika.«
»Nekateri smo na skrivaj to poskušali, vi ste nas podučevali, kako to škoduje možganom in tako naprej.«
»Raziskave bi po besedah Friškovca omogočile tudi razvoj industrijskih produktov iz konoplje, kot so konopljine baterije in beton.«
Kliknite povezavo za prikaz izjav v želenem obdobju