»Odrasli so otrokom in mladostnikom vzgled. Zato jim morajo jasno povedati, da pitje alkohola ni zanje. Pomembno pa je, kako jim to povedo.«
»Mladostniki v Sloveniji odraščajo v okolju, kjer so alkoholne pijače lahko dostopne, pitje teh pijač pa je razširjeno tudi med odraslimi, pri katerih tvegano ali škodljivo pitje alkohola celo narašča.«
»Med slovenskimi mladostniki v zadnjih letih sicer opažamo upad pitja alkoholnih pijač, a v pitju alkohola še vedno presegamo mednarodna povprečja.«
»Varne meje pitja alkohola ni.«
»V prometu je vsakršno pitje alkohola neodgovorno. Tudi v službi za alkohol ni mesta. V družbi in doma pa moramo pomisliti na druge, predvsem na otroke, kaj jim sporočamo s pitjem alkohola.«
»Pitje alkohola v Sloveniji širši družbeni problem.«
»Imamo veliko boljših izbir, kot je pitje alkohola.«
»Verjetnost, da bo nosečnica opustila pitje alkohola, je večja, če okolica od nje ne pričakuje, da bo pila alkohol, če je v to ne sili, če njen partner ne pije ali zmanjša pitje alkohola in tudi njo spodbuja k nepitju alkohola ter če podobno storijo njeni bližnji, sodelavci, prijatelji.«
»Zavedati se moramo, da so mladostniki ranljivejši za večino učinkov alkohola. Prej ko mladostnik začne piti alkohol, večja je verjetnost, da bo imel pozneje v življenju težave zaradi alkohola.«
»Na podlagi novejših raziskav je jasno, da je vsako pitje alkohola tvegano.«
Kliknite povezavo za prikaz izjav v želenem obdobju