»Popolno nerazumevanje pojma vladavine prava in pravne države. Tukaj ne gre za kakršnokoli pogajanje o plačah v javnem sektorju, ampak gre za izvršitev odločbe ustavnega sodišča.«
»Podaljšanje sodnih postopkov ob zmanjšani storilnosti. Posledice nosijo državljani. Tudi sama se bojim, da bo to državo na koncu stalo veliko več kot to, kar pravzaprav predlagamo mi.«
»To je imenovala za 'gnilo jajce' in to razume kot poskus nadzora sodstva.«
»To je za sodni svet nesprejemljivo.«
»Pot v pekel je tlakovana z dobrimi nameni.«
»Bojimo se, da bo to postalo neka trgovina med voljenimi predstavniki ljudstva.«
»Ta bi bila taka, da bi po našem mnenju povsem izničila to tako imenovano depolitizacijo sodstva, pač pa bi jo okrepila in še skrila pred očmi javnosti.«
»Po načelu delitve oblasti in siceršnjem razmerju ne more biti predsednik republike tako pri predlaganju kot pri imenovanju.«
»Omenjamo profesionalizacijo sej predsednika, uvajamo dvotretjinsko večino za predlaganje kandidatov za sodnike, ki je zapisana v zakonu o sodnem svetu in jo prenašamo na ustavno raven.«
»Upamo, da smo predvideli vse možnosti, ki lahko zapletejo postopek, da bo imenovanje sodnikov potekalo nemoteno.«
»Pričakujemo uveljavitev ustavne odločbe.«
»Ni čisto izključena stavka na podlagi 48. člena. To je tista zelo omejena stavka, ampak stavka pa vendarle je.«
»Če rezultatov ni, jaz nezadovoljstvo sodnikov popolnoma razumem, ker ga tudi delim.«
»In to brez kakršnega koli pojasnila sodnikom oziroma razlage, kaj namerava namesto tega storiti in kdaj.«
»S sodniki preprosto tako ne ravna.«
»Smo tisti, ki v končni fazi zagotavljamo njeno mirno delovanje. Zagotavljamo varstvo pravic in svoboščin, varnost pravnega prometa, enakost pred zakonom, skratka to, kar je temeljno v pojmu 'vladavina prava'.«
»Ker pa žal z vladne strani ni oprijemljivih konkretnih rezultatov, so se sodniki začeli angažirati tudi zunaj naše organizacije, kar utegne povzročiti skrb vzbujajoče kaotično stanje.«
»Nevtralna ekspertiza ustavnopravnih strokovnjakov je pritrdila našemu stališču, da dodatek sodnikom nikakor ne bi bil v nasprotju z ustavo.«
»Javno izražen konsenz stroke in najvišjih predstavnikov Republike Slovenije o nedopustno nizkih plačah sodnikov se mora končno začeti tudi uresničevati.«
»Ali bomo šli v neko začasno omilitev, kot je bila predlagana, pa še ni bilo odločeno.«
»Lahko gre tudi za rešitev, ki bo urejala plačni položaj sodnikov in tožilcev za nazaj, a je o tem še prezgodaj govoriti.«
»Sodniki smo v svoji zavezanosti ustavi in zakonu najbolj zainteresirani, da so naše plače in sploh vsi prejemki urejeni brezhibno.«
»Glede na podano mnenje zakonodajnopravne službe si želimo vzeti nekaj časa, da še enkrat podrobno preučimo, ali so predlagane rešitve, kot so zdaj zapisane, res tiste najboljše. In če niso, da najdemo najboljšo rešitev, da ta ukrep izpeljemo. (...) S strokovnimi ekipami in pravnimi strokovnjaki se bomo še enkrat usedli in pretehtali to odločitev in jo po potrebi prilagodili.«
»Na vladi se strinjamo, da položaj vsekakor ni ustrezen.«
»Prepričani smo, da bo vlada to storila in svoje obljube za krepitev pravne države, tudi te konkretne, ne bo prelomila.«
»Spremembe bodo po besedah ministrice šle v smeri omejevanja zadev, ki jih obravnava ustavno sodišče.«
»Gre za tista tipična področja, za katera večinoma rečemo, da ne sodijo pod ustavno sodišče.«
»Le tako se bomo sodniki znova lahko v celoti posvetili našemu temeljnemu poslanstvu v družbi.«
»Da pridemo v položaj, ko bomo lahko rekli, da imajo sodniki trajno zagotovljene dostojne plače.«
»Ponudba vlade predstavlja neki dober začetek za nadaljnjo razpravo glede odprave plačnih nesorazmerij.«