»Ustvarili smo neko zaupanje, da bomo počasi in potrpežljivo na koncu prišli do ustrezne rešitve.«
»O izplenu bomo lahko govorili šele, ko bo o tem odločala vlada.«
»Je to temeljno vprašanje tisto, ki bi nas lahko peljalo v zaključek stavkovnega sporazuma.«
»Vendar poudarjam, brez zagotovil stavkovnega sporazuma ne bomo zaprli. Ne le to, tudi stavke ne moremo zapreti.«
»Se pa lahko zgodi v naslednjih letih, da bodo kakšni drugi deli Slovenije zaradi poplav podobno prizadeti.«
»Se pa sploh v zadnjih desetletjih opažajo močni odkloni tako v negativno kot pozitivno smer.«
»Lansko ekstremno leto je opomnik, da je treba zadeve jemati zelo resno in da bomo morali zelo hitro zmanjšati izpuste toplogrednih plinov, če želimo uresničiti cilje pariškega podnebnega sporazuma.«
»Do leta 2030 želimo postaviti realne, vendar ambiciozne cilje.«
»Zato vzporedno s pripravo podnebnega zakona že delamo na prenovi strategije prilagajanja na nacionalni ravni.«
»Voda, ki odteka, pa še vedno ruši, trga in melje vse pred seboj.«
»Sploh se še ne zavedamo, kakšne katastrofalne posledice je pustilo to naravno opustošenje. Pomoč s hrano in agregati do odrezanih območij prihaja čez Jezersko in s helikopterji. Trenutno sta največji težavi dostopnost in nevarnost plazov.«
»Vse je uničeno, ampak dobro, da smo mi v redu. Reševalci urejajo tudi neprevozne ceste. Luče in Solčava so dosegljive z Jezerskega.«
»Poskrbeli smo za vse zaščitne ukrepe, vse, kar se je dalo narediti, napolnili vse mogoče vreče in jih odpeljali v Prebold, Kapljo vas in Dolenjo vas. Gasilci so v pripravljenosti, če bi bilo treba posredovati.«
»Načeloma imajo vsi zagotovljene osnovne potrebščine, vsaj hrano. Elektrike še nimamo, agregate, kolikor smo jih dobili, razpošiljamo naokrog.«
»V pripravljenosti je celotna pomurska gasilska regija, pomoč bodo dobili vsi. Morajo pa ljudje razumeti, da smo omejeni z resursi, a bo vsak deležen pomoči.«
»Tega se lahko zavedamo že zdaj, ko k oceni škode niti še nismo mogli pristopiti.«
»Dejansko so poškodovani vsi javni objekti v vasi Turnišče.«
»Ob 2.20 je bila intervencija, da smo rešili otroke iz tabora v Čezsoči. Gasilci so organizirali prevoz mokrih otrok brez opreme. Komaj smo jih izvlekli ven, tabor je bil popolnoma uničen, sreča v nesreči je, da so bili vsi nepoškodovani.«
»Bistveno je, da se najprej pregledajo poškodovani gozdovi na območjih, kjer prevladuje smreka, da se prepreči razvoj podlubnikov in s tem dodatna škoda.«
»Naš finančni vir so razpisi in od države oz. ministrstva za kmetijstvo dobimo približno 50.000 evrov, ampak to na letni ravni, to je v primerjavi z okoljevarstvenimi organizacijami, ki prejemajo milijonske zneske, zelo malo.«
»Veste kaj, ne vem, ali so stroški pokriti po lovskih družinah.«
»To mislim, da ne bo držalo, ker so vse raziskave pokazale, da je v severnih državah, kjer jih nič ne krmijo, rodnost popolnoma enaka kakor pri nas.«
»Poskusili smo že vse načine, sam sem sodeloval tudi pri odlovu medvedov in smo jih pošiljali v Italijo, v Avstrijo in tako naprej ... Ampak to se ni obneslo.«
»Res smo dobili nekaj denarja, ampak če se primerjamo z drugimi nevladnimi organizacijami, je to drobiž.«
»Danes ni bilo govora o nobenem denarju, prišli smo protestirat za enake pogoje, kot jih imajo evropski kmetje.«
»Naša kmetija obsega 60 ha, približno 50 ha obdelovalne zemlje je na tem območju in to pomeni absolutni zaključek tega dela, ki ga zdaj opravljamo.«
»To bi pomenilo, da plačujemo neproizvodnjo. Ker danes za proizvodnjo hrane prejmemo 23.000 evrov subvencij, če sprejmemo to uredbo, bomo prejeli 36.000 evrov.«
»V Sloveniji je kmetijska politika popolnoma napačno zastavljena, saj spodbuja neproizvodnjo, kavčkmete, ki vlečejo subvencije na račun države oziroma Evrope.«
»Meni je jasno, zakaj odpor. Ker če dela ne opravljaš, nimaš nobene odgovornosti pri tem, seveda nočeš imeti nikogar, ki te bo v to prisilil.«
»Enkrat na leto poteka veterinarski obisk, ki pogleda hleve, ki popiše zadevo ... Ne vem ... Aktivist s 40-urnim tečajem ne more nadomestiti tega pregleda.«