»Pri hudourniški poplavah tudi protipoplavne vreče včasih ne pomagajo, je pa dobro, da se vreče postavijo pred garažna in vhodna vrata. Treba je spremljati natančno radarsko sliko padavin in se umakniti na višje, če ni druge možnosti.«
»Vsi, ki so na poplavljenih območjih, naj umaknejo stvari iz kletnih prostorov, naj umaknejo svoje avtomobile na višje ležeča področja. Hkrati naj zaščitijo objekte s protipoplavnimi vrečami in naj ravnajo seveda v skladu z navodili civilne zaščite in pa samozaščitno.«
»Poplave so bile na začetku avgusta. Tega še nismo nikoli doživeli v Lučah. Poplave so bile v septembru, oktobru, novembru in zdaj se bojimo, ali bomo lahko do tedaj vzpostavili neko infrastrukturo in zavarovanje do te mere, da potem, če pride dež, ne bo spet težav.«
»Pomembno je, da otroci ostanejo v istih šolah, da ostanejo v istih vrtcih, da se jim življenjsko okolje ne spremeni bistveno. Hkrati pa, da s tem korakom rešujemo življenja, saj smo 4. avgusta celoten dan reševali življenja.«
»Posebna zahvala, da so bile včeraj v večji meri upoštevane omejitve, ki so bile izdane z odredbo, tako smo imeli nekaj težav samo na kontrolni točki v Mozirju, še te so bile po oceni policistov zaradi gobarjev in turistov, nikakor pa ne zaradi prostovoljcev.«
»Aplikacija deluje! Samo primer, danes do 7. ure zjutraj so dobili 90 zahtevkov za napotitev različnih skupin, vse so obdelali pravočasno, policisti danes s terena poročajo, da ni niti ene težave na območjih.«
»Gradbena mehanizacija je v polnem pogonu, rušimo stavbe, zidove, ljudje prihajajo na ta območja nekontrolirano.«
»Naj se ne zadržujejo ob kupih smeti, ki bi se lahko zvrnili, pomembna je uporaba zaščitne opreme, rokavic in po potrebi čelade.«
»Mi se bojimo, da bo po odhodu teh interventnih sil, ko bo treba pomagati pri čiščenju, elektro- in vodovodnih instalacijah, beljenju, da takrat bodo res ostali sami.«
»Ker gre za resen izziv, vas opozarjamo, da je osebna higiena po stiku s poplavljenimi območji ključnega pomena.«
»Škoda je izjemna, čemur sem bila priča tudi v Medvodah in Litiji.«
»Trenutno najbolj dobrodošla pomoč prostovoljnih gasilcev, tudi od drugod, ki imajo opremo in potrebne izkušnje.«
»Posebno bi se zahvalil pilotom policijske letalske enote z gorskimi reševalci, ki so prvi dan uspešno rešili 75 oseb.«
»Hrane je dovolj, tudi oskrba z vodo je zadostna. Veseli so, da so dobili električno energijo, da so povezani s telefonijo.«
»Voda se znižuje, počasi sicer, a napredujemo.«
»Po informacijah, ki smo jih dobili, osem hiš na štirih lokacijah še ni dostopnih z vozili, tako da jih je mogoče oskrbovati samo s helikopterjem.«
»Težava pa je to, da bi radi vsi naenkrat prišli. Ker pa imamo take cestne povezave, kakršne imamo, je nemogoče vse te ljudi naenkrat vključiti v delovno akcijo.«
»Te poplave so bile neprimerno hitrejše, vse se je zgodilo v nekaj urah. V poplavah leta 1990 pa se je voda dvigovala tri dni.«
»Voda, ki odteka, pa še vedno ruši, trga in melje vse pred seboj.«
»Sploh se še ne zavedamo, kakšne katastrofalne posledice je pustilo to naravno opustošenje. Pomoč s hrano in agregati do odrezanih območij prihaja čez Jezersko in s helikopterji. Trenutno sta največji težavi dostopnost in nevarnost plazov.«
»Vse je uničeno, ampak dobro, da smo mi v redu. Reševalci urejajo tudi neprevozne ceste. Luče in Solčava so dosegljive z Jezerskega.«
»Poskrbeli smo za vse zaščitne ukrepe, vse, kar se je dalo narediti, napolnili vse mogoče vreče in jih odpeljali v Prebold, Kapljo vas in Dolenjo vas. Gasilci so v pripravljenosti, če bi bilo treba posredovati.«
»Načeloma imajo vsi zagotovljene osnovne potrebščine, vsaj hrano. Elektrike še nimamo, agregate, kolikor smo jih dobili, razpošiljamo naokrog.«