»Hrvaška edina država, s katero je danes mogoč prehod meje brez omejitev«
»Vzpostavljeno imajo bazo podatkov, da lahko vse državljane obvestijo, če pride do novega žarišča novega koronavirusa na njihovem območju, in jih lahko opozorijo«
»Ko bo ta problem rešen, bodo tovornjaki pred polnočjo lahko krenili na pot. Zato se mudi.«
»Po 9. maju je na Hrvaško vstopilo več kot 14.000 tujih državljanov, med njimi delež slovenskih državljanov presega 50 odstotkov.«
»Ni potrebno, da imate tam nepremičnino ali plovilo, že obisk Hrvaške zaradi turističnega namena – glede na to, da je to gospodarska dejavnost – se je sprostil. Je mogoč, seveda ob pogojih, ki jih bo predpisala sosednja država.«
»In turizem je gospodarska veja in s tem gospodarski interes.«
»Zagotovo na Hrvaško še ne smemo vsi. Tudi če sta ministra danes dopoldne povedala, da lahko, kar je povzročilo veliko zmede, to v praksi še ni tako.«
»To je pravzaprav tehnična rešitev, da bi lahko slovenski državljani te podatke oddali, še preden se odpravijo na pot, in tako prehajali brez zadrževanja.«
»Hrvaška v schengenu je v interesu ne le Hrvaške, ampak tudi Slovenije in EU-ja.«
»Interes Slovenije je, da se schengenska meja v razumnem roku prestavi na mejo med Hrvaško in Srbijo.«
»Vstop v Slovenijo brez karantene je s tem odlokom omogočen vsem, ki živijo v državah EU-ja in imajo stalni ali začasni naslov v EU-ju.«
»Ključno je, da se še vedno upošteva razdalja 1,5 do 2,0 metra, da si čim večkrat umivamo roke in da na primeren način kašljamo oz. kihamo.«
»V vsakem primeru bodo vsi pregledani – ne samo njihovi dokumenti, ampak se bo tudi na pogled presodilo, ali je oseba, ki prihaja na mejni prehod, zdrava.«
»Odlok o preklicu epidemije nam daje jasen signal, da so bili ukrepi, koraki in spoštovanje ukrepov vseh odlični. Uspeh je skupen, skupaj smo zmogli.«
»Epidemija se predvidoma končuje z zamikom -– konec tega meseca. Šele takrat epidemije ne bo več.«
»Vsi smo dolžni narediti vse, kar je v naši moči, da preprečimo širjenje virusa tudi v prihodnje.«
»Epidemija kot ukrep, ki drži državo v nekem posebnem stanju, po njenem prepričanju ni več smiseln glede na število potrjenih primerov v zadnjem času.«
»Slovenija tako po njegovih besedah prehaja iz obdobja epidemije v obdobje nevarnosti izbruha drugega vala.«
»Iz ene skrajnosti v drugo.«
»Vlada krize ne obvladuje več. Nima nikakršnega načrta, kako bomo preživeli naslednje tedne, kaj šele mesece.«
»Bojim se, da je bila odločitev vlade o koncu epidemije v Sloveniji politična, in ne strokovna.«
»Vlada je v sredo močno zrahljala omejitve, sprejete v času epidemije.«
»Vsi starši, ki so nameravali pripeljati otroke v ponedeljek v vrtec, bodo to mesto tudi dobili.«
»MNZ se zelo trudi, da bi čim prej sprejel dopolnitev odloka o zbiranju in gibanju na javnih mestih.«
»Pripravljeni moramo biti, da pri sproščanju ukrepov stopimo dva koraka nazaj vedno in povsod, kjer bi se na mikrolokaciji virus znova pojavil.«
»Ni smiselno, da ljudi, ki jih povabite na poslovni sestanek, pustite v samoizolaciji. Ljudem bomo dovolili poslovna srečanja, naj opravijo tisto, zaradi česar so prišli, da pridejo do svojih nepremičnin ali fakultet.«
»Logično je, da na plovilo ali v počitniški objekt ne gre le lastnik, ampak tudi družinski člani.«
»Nerealiziran program ne more biti plačan.«
»Tako da bodo lahko konec meseca maja naslovili paciente na imenovane zdravnike oz. se za to odločili največ dva meseca po tem roku.«
»Če je bil zaradi epidemije ta rok presežen, ta pravica ne propade, ampak jo lahko koristijo, ta čas se ne šteje, in postopek normalno poteka naprej.«
Kliknite povezavo za prikaz izjav v želenem obdobju