»Predlog ni nov prispevek k izboljšanju stanja na področju vladavine prava, ampak predvsem poskus zavlačevanja in blokade že tako ali tako težkih pogajanj.«
»Mehanizem ni posrečena stvar.«
»Ne moremo se več slepiti, da se v EU-ju ne dogaja pospešena reinterpretacija pravne države in demokracije. EU ni trgovina, kjer si vsak vzame, kar želi, ampak je enovita platforma, kjer se moraš držati pravil, če želiš uživati tudi sadove skupnega dela.«
»EU ne sme s sredstvi podpirati tistih, ki sistematično kršijo temeljna načela EU-ja, ampak se morajo države zavedati, da to, kar seješ, nato žanješ.«
»To je pomembna zmaga za okolje in našo prihodnost.«
»Bolj kot kadar koli prej smo vodilni na področju podnebnih ambicij.«
»Težava je, da večina vlad in EU še vedno ne upoštevajo priporočil.«
»Koncept 60 odstotkov ni sprejemljiv za evropsko industrijo.«
»Glasovala sem za predlog Evropske komisije za 55-odstotno zmanjšanje, saj menim, da je to zgornja meja, ki je še realno dosegljiva.«
»Vlada je sprejela nove ukrepe.«
»Ukrepi bodo v veljavi do 1. februarja.«
»Države članice EU-ja morajo na cilj, ki ga predlaga Evropski parlament, gledati kot na izhodišče.«
»Kar predlaga von der Leynova, je draga ekstravagantnost, navdihuje ga duh okoljskih križarjev, ne pa razmislekov na področju sociale.«
»Vaš načrt je kratkoročen in zelo drag.«
»V EU-ju divja moralna kriza, samo poglejmo, kaj se dogaja v sprejemnih migrantskih centrih v Grčiji, kaj se dogaja na področju vladavine prava na Poljskem in Madžarskem.«
»Ne gre torej za vprašanje, minimalna plača da ali ne, ampak za vprašanje, na kakšen način bo ta opredeljena.«
»Mislim, da lahko optimistično zremo v prihodnost Evrope, kakor je vanjo zrla danes tudi Ursula von der Leyen.«
»Odpravljanje in ponovno uvajanje omejitev potovanj znotraj EU-ja za evropske državljane ni več strokovno oziroma zdravstveno, ampak očitno vse bolj politično vprašanje, pri čemer obstaja utemeljen sum nezakonitega ravnanja, na kar sem želela jasno in glasno opozoriti institucije EU-ja.«
»A v praksi očitno prihaja do zlorab. Tovrstna ravnanja držav članic bi lahko predstavljala hudo kršitev temeljnih načel pogodb EU-ja glede prepovedi diskriminacije na podlagi državljanstva in prostega gibanja državljanov EU-ja, na kar sem želela opozoriti evropske institucije.«
»Epidemija je vse državljane in tudi gospodarstva močno prizadela. Ne smemo dopustiti, da prihaja še do političnih obračunavanj med državami članicami, in to v času, ko je že omajano zaupanje v schengen kot tudi v samo krepitev skupnosti.«
»Mene ti komentarji ne bolijo z osebnega vidika. Bolijo me pa z vidika tega, kar je politika pri nas postala, predvsem v teh zadnjih nekaj mesecih. Vse prej kot dostojanstvena in vse prej kot zgled. Zato se mi zdi prav, da na vse to opozorim.«
»Joveva je rojena v Sloveniji, za evropsko poslanko je kandidirala v Sloveniji, v Sloveniji je bila izvoljena. Njeno poreklo, na katero je še posebej ponosna, je njena osebna stvar in je nekaj, kar ne sodi v politični diskurz Slovenije v 21. stoletju. V ta čas sodijo vrednote, kot sta strpnost in tolerantnost, za katera se bomo jasno in odločno zavzemali ter se borili proti temu, s čimer je soočena naša evropska poslanka.«
»Njegov portal prenehal objavljati žaljive, nacionalistične in rasistične članke, ki Slovenijo postavljajo na neslavni zemljevid držav, v katerih vlada stranka, ki sistematično širi netoleranco, sovražni govor in škodljivi nacionalizem, ki je tragično zaznamoval zgodovino Evrope v 20. stoletju.«
»NPU je bil postavljen kot politični projekt.«
»NPU je zunaj sistema. Najprej ga je treba depolitizirati, tako da ne bodo sami sebi določali nalog.«
»NPU začel zdaj 'na veliko' zasliševati njegovo ženo Moniko. Namen je le škoditi SNS-u.«
»Menimo namreč, da je tvit nedopusten in žaljiv. In iz pietete do vseh žrtev in sorodnikov bi pričakovali najmanj, da se predsednik vlade za ta tvit opraviči.«
»To ni čas za neka zanikanja, ampak za opozorila za vse nas, da se kaj takega ne ponovi.«
»Zloraba in politizacija genocida v Srebrenici za izključno notranje ideološke in strankarske namene slovenskega premierja Janše le vrh ledene gore širšega in izjemno skrb vzbujajočega trenda zgodovinskega revizionizma in relativizma.«
»EU ne more več molčati in namerno ignorirati nasilja in zlorab hrvaške policije na svojih zunanjih mejah. Njihov molk omogoča in celo spodbuja nadaljevanje takih zlorab brez posledic. Evropska komisija mora raziskati zadnja poročila o grozljivem policijskem nasilju nad migranti in prosilci za azil.«