»Študentje smo med epidemijo potonili na socialno-ekonomsko dno ... Dovolj je študentske bede! Zahtevamo jasne načrte za povratek na fakultete.«
»Celoten politični razred s to prosulo vlado na čelu so izdajalci z veliko začetnico P.«
»Seveda smo tudi pričakovali, da se 12. odprejo vse storitvene dejavnosti, in očitno se je to tudi zgodilo, da sta vlada in NIJZ spoznala, da v nedogled ne morejo zapirati storitvene dejavnosti.«
»Pričakujemo, da bo vlada tudi na tem področju spregledal in da bo dovolila gostinskim lokalom, da začnejo obratovati.«
»Če ne bo odziva vladajočih in nas bodo še naprej ignorirali, bomo v naslednjem tednu na našem najvišjem organu sprejeli sklep o stopnjevanju sindikalnih aktivnosti.«
»Žal pa se z odpuščanji dnevno spopadamo, kar je zagotovo zelo skrb vzbujajoče dejstvo.«
»Naš poziv vladi ostaja enak, to je, da nam pomaga ohraniti podjetja in delovna mesta.«
»Prav tako menimo, da bi morali poleg ministrstva za gospodarstvo pri oblikovanju ukrepov pomoči gostinsko-turistični dejavnosti pritegniti tudi ministrstvo za delo.«
»Kriza v tej panogi je ogromna.«
»Niti dobro ne poznajo slovenskega jezika, kaj šele, da bi vedeli, kaj pomeni podpis takšnega sporazuma. Ko pa enkrat to podpišeš, ni več poti nazaj.«
»Vsi sporazumi so bili podpisani prostovoljno, brez zavajanja. Zaposlenim so bili obrazloženi in postopki so bili speljani skladno z zakonodajo.«
»Na eni strani imamo zaposlene, ki trdijo, da so podpisali nekaj, česar niso razumeli, na drugi strani pa delodajalca, ki se krčevito brani, da tega ni storil.«
»Delodajalec ve, kaj podpisuje. Pri zaposlenih pa se ob podpisu pogosto pojavi neka stiska, strah, nerazumevanje.«
»Pozivam pa jih, da podpisujejo samo prejem pogodbe, ne podpisujejo pa nikakršnih sporazumov, nikakršnih pogodb, ničesar, s čimer bi se odpovedovali svojim pravicam.«
»Če je bilo res tako zelo na prostovoljni bazi, pozivam delodajalca, da ljudi povabi na razgovor, mi jim bomo zraven dali našo pravno službo, pa naj preverijo, koliko prostovoljnosti je bilo.«
»Inšpekcija za delo je v tem tednu opravila vrsto obiskov pri delodajalcih v zasebnem sektorju. Tudi položaj v teh podjetjih se je izboljšal, to se kaže tudi z zmanjšanjem vprašanj o varnosti dela.«
»Če pogledamo lansko leto, je primanjkovalo nekje 5.000 delavcev. Bojim se, da bo ta številka letos še bistveno večja.«
»Je pa tudi res, da imamo vedno več informacij, da se tudi tam bazen s kadri prazni. In se res že zaskrbljeno lahko vprašamo, kaj to pomeni za nas.«
»Jaz sem deset let delal v istem podjetju. Sem sicer napredoval. Sem začel kot vodja recepcije, medtem prišel do pomočnika direktorja, s tem, da mi je plača skozi celoten čas ostala enaka, kar se tiče bruto osnove. Dejansko pa je bilo neto nižje, ker so nam počasi začeli jemati vse dodatke, ki smo jih imeli in so sicer bili izven teh kolektivnih pogodb.«
»Ostajajo res tisti, ki so že starejši, težje zaposljivi, velikokrat tudi študenti. Pa tudi teh se več ne dobi, mi smo imeli strašne težave.«