»Predsednik stranke Janez Janša svojo ožjo ekipo v izvršilnem odboru stranke Logarju sporoča, da se mora odločiti, na katerem stolu bo sedel.«
»Orkester SDS igra svojo glasbo naprej.«
»Absolutno nihče ne dvomi, da izvršilni odbor počne, kar zahteva Janša. Ne pogovarjamo se o stališču izvršnega odbora, ampak o stališču Janše.«
»Zakaj to vemo? Ker Janša krvavo potrebuje Logarja, da naredi koalicijo.«
»Zgodbe, ki sem jih srečala po terenu, ko sta dva soseda začela takoj pomagati drug drugemu, čeprav prej 20 let nista spregovorila besede med sabo. Vse to kaže, kako Slovenci znamo pomagati sočloveku v stiski.«
»Odločiti se morajo, kaj je prioriteta, in to je čiščenje vodotokov. Ljudi prosim, naj razumejo.«
»Ljudje so mi rekli, da pogrešajo hitrejši pretok informacij.«
»Vem, da se ministrstva trudijo, danes, ko se pogovarjava, je seja vlade v Črni na Koroškem, ki je bila med najbolj prizadetimi občinami.«
»Ne more biti vse čez noč in hitro, govorimo o katastrofalnih poplavah, ki so avgusta prizadele dve tretjini slovenskega ozemlja, vsi ne bodo naenkrat dobili pomoči.«
»Vsak mora pomesti pred svojim pragom. Najprej bom kritična do politike, politika je tista, ki mora zelo paziti na kulturo dialoga.«
»Oba skrajna pola, skrajno levo in skrajno desno, morata bistveno bolj paziti, kako komunicirata, ker so prav podporniki skrajne levice in skrajne desnice tisti, ki so najbrutalnejši na družbenih omrežjih, pa morda tudi v realnem življenju.«
»Twitter je greznica sovražnosti, na Facebooku so že malce bolj vljudni, ko pa gremo na teren, med ljudi, ko se pogovarjam iz oči v oči, tega res ne čutim, to me neskončno veseli, verjamem, da dobro vedno prevlada nad zlim in vedno bo.«
»Verjetno je to povezano z rezultatom na predsedniških volitvah, kjer je Kordiš pričakoval več. Njegova retorika je bila akcijska, neposredna, deloval je, kot da je v kampanji za parlamentarne volitve in ne predsedniške. Na teh volitvah se je Kordiš 'stehtal' in prav srečen s svojim rezultatom ni mogel biti.«
»Mesec se je zavestno napotil v smeri liberalne sredine in danes je politik (še bolj pa bo po koncu mandata), ki bi lahko prestopil v katero koli levosredinsko stranko in bi ga vsi sprejeli z odprtimi rokami. Mesec je zelo prepoznaven, dopadljiv in najbolj artikuliran voditelj stranke v Sloveniji. Postaja pa tudi vedno bolj zmeren. Njegova kariera in prihodnost sta dosti bolj obetavni oziroma gotovi kot usoda same Levice.«
»Vrečko je ideološko gledano politik, kot si ga predstavlja Miha Kordiš. Ima zelo ostra, jasna in načelna ideološka stališča. Ostra je do nasprotnikov, svoj resor pa ureja s programskimi izhodišči Levice.«
»Glede na zgodovino stranke in političnih zdrsov aktualne koalicije ter slabe komunikacije med koalicijskimi partnericami ne more biti nobeno presenečenje, da se je v svetu Levice okrepil radikalnejši del, nepripravljen na sklepanje političnih kompromisov, s katerimi se na eni strani odmika od svojega programa, hkrati pa razočara svojo izvorno volilno bazo.«
»Levica je mojstrica dvotirne komunikacije in poskuša sedeti na dveh stolih, malo v vladi, pri določenih temah pa malo v opoziciji. A spet ne preveč, da ne bi vznemirjala koalicijskih partnerjev.«
»Koalicijska pogodba jih obvezuje, da ministre branijo na interpelacijah, zato Levici kaj drugega ni ostalo.«
»Polaganje kart volivcem bi znalo biti boleče, a bo odmaknjeno v obdobje na koncu mandata. Takrat bo treba pokazati rezultate.«
»Če bodo rejtingi slabi, ko se bo mandat bližal koncu, bo Levica prisiljena v kakšne aktivistične poteze. Celo izstop iz koalicije v zadnji polovici leta morda ni izključen.«
»Ali si v Levici sploh želijo še dolgo vztrajati na oblasti?«
»Vloga države je zagotavljati institucionalne in normativne okvire, pogoje in ustrezne podporne mehanizme, da lahko mediji uresničujejo javni interes.«
»Najhujše grožnje neodvisnemu novinarstvu in medijski svobodi predstavljajo cenzura, digitalno nadlegovanje in nasilje, ustrahovanja in celo fizično nasilje.«
»To je eden od unikumov v Evropi.«
»Odgovorni uredniki in uredniki ne bi smeli biti zadnji v vrsti delodajalcev, ampak prvi v novinarskih vrstah.«
»Ta je tista, za katero delamo, in ta je tista, za katero se je vredno boriti.«
»To, kar je počelo, je bilo norčevanje iz televizije, občinstva in Slovenije.«
»Tu smo, ker želimo ustaviti agresijo, tu smo, ker želimo svobodo govora, tu smo, ker se zavzemamo za kulturo dialoga.«
»Pritiski so vsakodnevni, ampak mi ne bomo tiho, nas je vsak dan več.«
»Vodstvo je z nesmiselnim manevrom enega v. d.-ja uredništva zamenjalo z drugim v. d.-jem.«