»Približno 20 ljudi je prišlo v naš mali laboratorij. Na tla so postavili tračnice za kamero. Prava hollywoodska produkcija za le nekaj minut posnetka.«
»Na raziskovalnem področju bi poudaril predvsem odprtost raziskovalcev, v vseh pogledih. Tako širino pri idejah, kakor tudi odprtost za sodelovanja, raziskovanje na novih področjih in mobilnost med raziskovalnimi institucijami. Kakovost življenja pa je seveda nižja. Predvsem imaš manj prostega časa. Pa sicer, kdor ima veliko denarja, lahko živi zelo dobro, s povprečno plačo pa je v ZDA kar težko kakovostno živeti.«
»Delo in življenje v ZDA je bila izjemna izkušnja. Kljub temu za dlje časa ne bi šel več delati v ZDA, predvsem iz razlogov kakovosti življenja in družine. Če se pojavi priložnost za nekajmesečno delo v ZDA ali kje drugje v tujini, pa zakaj pa ne.«
»Ne spremljam števila prevoženih kilometrov, tako da ne vem natanko. Bolj važna je zabava. Del zabave pa so skoki. V številkah, če seštejem vse skoke v enem letu, preživim približno 30 min v zraku pri tem pa preletim 15 km.«
»Seveda imamo tudi znanstveniki predsodke. Če konkretno govorimo o poskusih na živalih, sem tako kot večina, mnenja, da naj bo teh poskusov čim manj. V našem laboratoriju ne delamo z živimi živalmi.«
»To je bila znanstvena priredba − z naslovom Bad project.«
»Pedagoški inštitut kot osrednja znanstveno-raziskovalna institucija na tem področju skozi svojo 60-letno zgodovino gradi, podpira in razvija širok nabor temeljnih disciplin, ki soustvarjajo področje vzgoje in izobraževanja.«
»Za naslednjih 60 let se zavezujemo, da bomo še naprej aktivni in kritični opazovalci aktualnih družbenih sprememb in še naprej prispevali k znanstveno podprti in produktivni obravnavi vprašanj s področja vzgoje in izobraževanja in pri tem uporabljali napredne znanstvene tehnologije.«
»Na podoben način, kot nas skrbi pomanjkanje učiteljev, bi nas hkrati kot družbo moralo skrbeti tudi pomanjkanje raziskovalcev.«
»To je še celo v večji meri težava mladih, ki pač drugega financiranja po zaključku staža zelo težko pridobijo.«
»Mladi raziskovalci so v obdobju, ko se finančno osamosvajajo, ustvarjajo družine, pri čemer je finančna gotovost zelo pomemben vidik.«
»Področna zakonodaja, ki smo jo sprejeli v letu 2022, zagotavlja bistveno višjo stopnjo avtonomije javnih raziskovalnih zavodov, kot je bila prej.«
»Če seštejemo številke, za katere zagotovo vemo, da gre za Sinte in Rome, lahko govorimo o 110. 000 do 120. 000 smrtih.«
»Lačna nisem bila le, ko sem konjem ukradla hrano. Hranili so jih bolje kot nas.«
»Če bi vedeli, da sem Rominja, ne bi bili tako prijazni do mene.«
»Najpogosteje storili vse, da bi preživeli ostali brez odškodnine.«
»Pozabiti bom sposoben, ko bom mrtev.«
»Za slovensko arhitekturo sem se začel zanimati že kot študent pred več kot 20 leti.«
»To je zanimiva zgodba.«
»Da, vendar sem se začel učiti slovenščine, kot jezika, ki sem ga želel brati in ne nujno govoriti.«
»Sedaj bom navedel citat slovensko-italijanskega arhitekta Marca Pozzetta: v Sloveniji živi dva milijona ljudi, kar ustreza metropolitanskemu območju Torina, vendar je tu res veliko arhitektov.«
»Verjamem, da je pomembno, popraviti krivico, ki se je zgodila nekaterim arhitektom, ki so nekoliko pozabljeni.«
»Ja, verjetno je podobno kot v Italiji. To ni nič nenavadnega.«
»Da, imel sem težav z založnikom. Vztrajali so, da knjigo skrajšam.«
»Zanimivo je, da sem našel veliko dokumentov o natečaju za prizidek k Narodni galeriji v Palermu.«
»Bilo bi pomembno, da se ga končno reši in da se tako ohrani to pomembno Plečnikovo delo.«
»Naš glas pri najpomembnejših strateških odločitvah o prihodnosti bo imel enako težo, po načelu: ena država, en glas.«
»Slovenija je namreč iz agencije počrpala več denarja, kot je vanjo vložila.«
»Vsak takšen evro ustvari od štiri do pet evrov in podpira 11 delovnih mest z visoko dodano vrednostjo.«
»Nova izdaja je usklajena med Centrom Vitanje in zavodom Ksevt.«