»Vzreja živali v umetnem okolju je lahko zadnja rešilna bilka za svetovno preživetje te vrste, preden jo človek izbriše s tega planeta.«
»Vsaka eksotična živalska vrsta potrebuje ustrezne pogoje za normalno in zdravo življenje. Poleg specifične prehrane, svetlobe in temperature ter ustreznega prostora opice potrebujejo tudi ustrezno socialno strukturo skupine, ki pa jo v stanovanju, kjer živimo ljudje, težko zagotovimo.«
»To je izjemna novica, ki dokazuje, da še obstaja možnost za razmnoževanje v divjini.«
»Ljubljansko barje je umetna krajina, sonaravno-umetni ekosistem z izredno bogato biotsko raznovrstnostjo.«
»Mislim, da Barje dovolj dobro poznamo. Vesel sem, da ga ljudje, ki živijo na njegovem obrobju – Ljubljančani, Škofljičani, Vrhničani – obiskujejo čedalje več.«
»Takšnega barja, kot ga vidimo danes, pa ne bi bilo brez kmetijstva.«
»Naravovarstvo se mora razvijati v dinamičnem procesu, z vključenim človekom kot bistvenim delom ekosistema.«
»Ugotovili smo, da je upravljanje parka uspešno samo tam, kjer si upravljavec ali lastnik zemljišča, vse drugo je le komunikacija.«
»Krčenje ekosistemov je tisti dejavnik, zaradi katerega bodo številne živalske vrste primorane živeti v rezervatih ali v umetnem okolju.«
»Ni pa to umetno okolje neka slaba stvar. Naravovarstveno gledano sta tako ex situ kot in situ reji zelo pomembni.«
»Želeli smo ponazoriti in poudariti biodiverziteto, različnost in pa tudi pestrost živalskih vrst.«
»Na ta način v bistvu razlagamo prilagoditev na okolje, zakaj so take, zakaj imajo tak način življenja, zakaj so določene vrste strupene.«
»Mi smo taka bitja, da zaznavamo živali z vsemi čutili, in naravo moramo na ta način tudi dojemati.«
»Vedno bolj sprejemamo le občutke, ki nam ustrezajo, zato ker smo jih bolj vajeni.«
»Še vedno smo kot bitja precej povezani z naravo, tudi če se odločimo, da je ne maramo, je naš organizem prilagojen na tak način življenja.«
»To niso živali za božanje, imajo specifičen karakter in lahko v trenutku ugriznejo.«
»Pri primatih so zelo pomembne te socialne strukture, za njih moramo skrbeti ne le fizično, ampak tudi psihično.«
»No, razen stradanja, tega pa ne poustvarjamo.«
»Izguba jastreba je pogosta, kar je še posebej skrb vzbujajoče.«
»Z uredbo urejamo nekaj, kar bi moral urediti zakon ... Kmetom so naložene obveznosti, za katere ni zakonske podlage, s čimer se očitno kršijo ustavno zagotovljene pravice zlasti do uživanja zasebne lastnine in svobodne gospodarske pobude ... Vse določbe predloga uredbe, ki predstavljajo poseg v pravice oz. nalagajo obveznosti, ki zmanjšujejo možnost uresničevanja ustavnih pravic, so neustavne.«
»Dovolj je sprenevedanja. Treba je povedati resnico ... da so lahko rešitve le takšne, da jih bomo lahko izvajali, sicer bodo ostale mrtva črka na papirju.«
»Ne dovolimo in ne bomo dopustili, da se ti uradniki še naprej igrajo na naši zemlji in služijo na ta račun ... Glede na to, da so, kot je poudaril Bogovič, lagali in zavajali slovensko javnost in slovenskega kmeta, je edino smiselno, da od te uredbe odstopijo in začnejo postopke na novo.«
»Našli smo tudi za Slovenijo novo vrsto čebele, in to v Ljubljani.«
»Najdražji so ukrepi, ki niso učinkoviti, pa tega niti ne vemo.«
»V zadnjem desetletju smo malo zapostavili čebele in divje opraševalce, zato bo treba storiti korak naprej.«
»Delati v naravovarstvu je stresno. To ne pomeni, da sediš na travniku in opazuješ metuljčke, v resnici delaš predvsem z ljudmi.«
»Je pa res, da so naravne vrednote živa stvar, nanje lahko vplivajo posegi, podnebne spremembe … Trudimo se, da bi vsako leto pregledali in dopolnili podatke.«
»Svet vendarle spoznava, da dobiček ni vse, da ga je treba ustvarjati na pameten, zmeren način, predvsem pa skrbeti za kakovost življenja, k čemur spada tudi ohranjena narava.«
»Mokrišča so specifičen življenjski prostor, in če ga je vedno manj ali če celo izgine, so vrste tega življenjskega prostora obsojene na propad.«
»Natura 2000 je naša obveza in odnos do teh območij kaže, v kakšni meri nam je kot družbi uspelo razviti kulturen odnos do narave.«