»Spremembe zadevajo oskrbe zapuščenih živali, glede financiranja, postavljanja normativov. Dodajamo odgovornost samega posedovanja živali, to se pravi vezano na samo čipiranje mačk, zvišujejo se sankcije, predpisujejo se novi ukrepi za učinkovitejše delo inšpekcijskih služb.«
»Zavedati se moramo, da konec kletk v Sloveniji ne bo pomenilo, da ta jajca ne bodo uporabljena. Torej bodo prišla iz drugih kmetij iz sosednjih držav. S tem ponovno odpiramo trg za tuje prehranske izdelke.«
»Nisem za baterijsko rejo, ker se mi zdi, da jih kar malo mučijo.«
»Vzamem, prepražim in pojem, ne vem, ali je škodljivo. To samo propagando delajo.«
»To je bila napaka, ki je nastala kot kompromis močnih evropskih lobijev na eni strani in zavesti, da je kletka za živali slaba, na drugi strani.«
»To pomeni, da moramo potrošniki nehati peti znano pesem skupine Queen: 'Hočem vse, hočem takoj.' In če dodamo še: 'Hočem zastonj.' Ta enačba se ne izide.«
»Dejansko se po mojem mnenju igramo s čustvi ljudi, igramo se po mojem mnenju s celotno agroživilsko verigo.«
»Ministrstvo si vedno umije roke. Zdaj je stališče, da podpirajo, nočejo pa se zavezati za časovnice, izgovarjajo se na Evropo.«
»Absolutno ne. Slovenija je varna država in ima izredno kakovostno hrano.«
»Nehajmo se v Sloveniji hecati s šolsko prehrano. Po svojih izkušnjah, kar sem gledala po Evropi ali po svetu, nikjer nisem videla tako zelo kakovostne šolske prehrane, kot je pri nas.«
»Zdaj ko bodo bolj mrzli dnevi, se dobavitelju zelenjave lahko zgodi, da bo pripeljal solato, ki mu bo preprosto v tovornjaku zmrznila. To ob sami dostavi pregledamo, in če ni ustrezne kakovosti, jo zavrnemo.«
»Malo manj kot obreznine. Pa sem se lepo izrazila, obreznina je že nekaj lepega. Packarija, svinjarija, drugače ne morem povedati.«
»Večkrat sem morala spisati ugovor, večkrat izvesti korektivni ukrep, večkrat zavrnila. Težava je, da ko zavrneš robo, ostaneš brez nje. Na hitrico moraš dobiti nekoga, da bo to nadomestil.«
»Razkrivamo sistem, zahtevamo spremembe.«
»Zavzemamo se za to, da bi bil uzakonjen minimalni standard, saj trenutno živali večino svojega življenja trpijo.«
»Trenutni pravni okvir to dopušča, z vidika blaginje živali je to nesprejemljivo, dobra evropska praksa v nekaterih državah kaže, da je mogoče te živali vzgajati tudi brez omejitev.«
»To je boljše za dobrobit, in če se pravilno pristopi k temu, je tudi reja, čeprav bo žival manj obremenjena, lahko boljša kot pa sicer.«
»Najmanj pet dni mora biti svinja zaprta, da ohranimo male pujske pri življenju. Zdaj je lahko do 30 dni v porodnišnici in mesec dni v prepuščišču.«
»Ni vse v denarju, to je seveda etika. Nočemo, da naše živali trpijo. Upam, da pride zakonodaja, ki jo že dolgo čakamo.«
»Že zdaj imamo več kot 100 milijonov sredstev za dobrobit. Zagotovo sta najpomembnejša pozitivna stimulacija in ozaveščanje.«
»Tržni proizvajalci so v zadnjih šestih, sedmih letih pod pritiskom trgovcev že zamenjali opremo za hlevsko prirejo jedilnih jajc.«
»Košare, ki so delno odprte, potrebujejo še enkrat več prostora. V Sloveniji pa žal prostora ni.«
»Takšna proizvodnja pač stane več, kar ni nič narobe. Izboljša se dobrobit, kar je super. Vendar mora javnost to tudi podpreti s tem, da kupuje take izdelke.«
»Se pa zavedamo, da je potreben sistemski pristop, da je treba upoštevati stroko in zelo pametno zapeljati to transformacijo, ker si ne želimo, da uničimo industrijo v Sloveniji in uvažamo iz držav, kjer so pogoji slabši.«
»Ukleščene v kletkah ali omejene na stojišča lahko naredijo zgolj korak naprej ali nazaj, obrniti se ne morejo.«
»Ankete javnega mnenja potrjujejo, da je večina Slovenk in Slovencev že proti uporabi kletk v živinoreji. A večina ljudi ne ve, kako pogost in razširjen je takšen način kmetovanja v Sloveniji.«
»proti krutosti do živali in ki se zavzemajo za njihovo zaščito«