»Razkrivamo sistem, zahtevamo spremembe.«
»Zavzemamo se za to, da bi bil uzakonjen minimalni standard, saj trenutno živali večino svojega življenja trpijo.«
»Trenutni pravni okvir to dopušča, z vidika blaginje živali je to nesprejemljivo, dobra evropska praksa v nekaterih državah kaže, da je mogoče te živali vzgajati tudi brez omejitev.«
»To je boljše za dobrobit, in če se pravilno pristopi k temu, je tudi reja, čeprav bo žival manj obremenjena, lahko boljša kot pa sicer.«
»Najmanj pet dni mora biti svinja zaprta, da ohranimo male pujske pri življenju. Zdaj je lahko do 30 dni v porodnišnici in mesec dni v prepuščišču.«
»Ni vse v denarju, to je seveda etika. Nočemo, da naše živali trpijo. Upam, da pride zakonodaja, ki jo že dolgo čakamo.«
»Že zdaj imamo več kot 100 milijonov sredstev za dobrobit. Zagotovo sta najpomembnejša pozitivna stimulacija in ozaveščanje.«
»Tržni proizvajalci so v zadnjih šestih, sedmih letih pod pritiskom trgovcev že zamenjali opremo za hlevsko prirejo jedilnih jajc.«
»Košare, ki so delno odprte, potrebujejo še enkrat več prostora. V Sloveniji pa žal prostora ni.«
»Takšna proizvodnja pač stane več, kar ni nič narobe. Izboljša se dobrobit, kar je super. Vendar mora javnost to tudi podpreti s tem, da kupuje take izdelke.«
»Se pa zavedamo, da je potreben sistemski pristop, da je treba upoštevati stroko in zelo pametno zapeljati to transformacijo, ker si ne želimo, da uničimo industrijo v Sloveniji in uvažamo iz držav, kjer so pogoji slabši.«
»Ukleščene v kletkah ali omejene na stojišča lahko naredijo zgolj korak naprej ali nazaj, obrniti se ne morejo.«
»Ankete javnega mnenja potrjujejo, da je večina Slovenk in Slovencev že proti uporabi kletk v živinoreji. A večina ljudi ne ve, kako pogost in razširjen je takšen način kmetovanja v Sloveniji.«
»proti krutosti do živali in ki se zavzemajo za njihovo zaščito«
Kliknite povezavo za prikaz izjav v želenem obdobju