»Mir ni samoumeven in nanj bi morali biti ponosni.«
»Evropa zadnje priložnosti je izkoristila priložnost.«
»Novi začetek se je končal sredi poti.«
»Zapuščate nam Evropo, ki je slabša, kot je bila pred petimi leti, ko ste jo prevzeli.«
»EU vidim kot projekt, ki združuje ljudi, a vaša komisija je prva, ki je naredila več za to, da je ljudi potiskala narazen, namesto da bi jih združevala.«
»Glede na to, da so moji poslanski kolegi tudi na evropski parket vneto nosili notranjepolitično prtljago, v Evropskem parlamentu nismo delovali kot reprezentanca, tudi ko se je to zdelo edino logično in razumljivo. Tak je bil primer arbitraže in Junckerjevega ignoriranja pravnega mnenja lastne strokovne službe, na kar se je del poslancev na mojo pobudo odzval s pismom šefu komisije, medtem ko je drug del poslancev podpis tega pisma zavrnil. V takih primerih smo se slovenski poslanci precej razlikovali od poslancev drugih držav, ki so se znali poenotiti, ko je šlo za pomembna vprašanja za njihovo državo. A če dobro pomislim, smo enkrat v zadnjih petih letih vendarle stopili skupaj. Povezale so nas čebele. Marljivim žuželkam, brez katerih bi bilo življenje na Zemlji usodno ogroženo, je torej uspelo povezati svet in – kar se zdi včasih mnogo težje – tudi slovensko politiko.«
»Iztekajoči se mandat bo šel v zgodovino kot mandat, ko nam je skoraj uspelo v mnogo primerih, zares pa v bistveno manj primerih. Dva, pri katerih smo bili uspešni in imata velik vpliv na državljane Evrope, močno izstopata: eden je odprava roaminga, drugi pa sprejetje akta o dostopnosti, ki zapoveduje prilagoditev izdelkov in storitev invalidom. Gre za ukrepa, ki nimata izrazitega političnega potenciala, a sta po mojem izvrsten prikaz tega, kar bi morala biti Evropska unija: jamstvo za reševanje praktičnih in vsakodnevnih izzivov državljanov Evrope ter tehnološki in civilizacijski kompas za človeštvo sveta.«
»Menim, da smo se slovenski poslanci znali zediniti ob temah, ki so bile pomembne za Slovenijo in širšo skupnost. Tako smo na primer skupaj na Evropsko komisijo naslovili vprašanje glede nemške zahteve za minimalno plačo voznikov v cestnem prometu kot ukrep proti socialnemu dampingu, pa vprašanje o varovanju delavcev pred nevarnostmi zaradi izpostavljenosti rakotvornim ali mutagenim snovem pri delu, pa tudi vprašanje glede otežene uporaba frekvenc za slovenske radijske postaje na Primorskem, ker Italija uporablja radiofrekvenčni spekter v nasprotju s pravili, pa tudi glede diskriminacijske avstrijske zakonodaje. Vsi slovenski poslanci pa smo sodelovali tudi pri projektu 'Save the bees' in pomagali pri aktivni promociji pobude Evropski medeni zajtrk, poudaril bi tudi uspešna prizadevanja vseh strani znotraj EP-ja in širše za uveljavitev 20. maja kot svetovnega dneva čebel. Poslanci smo se zedinili tudi pri nominiranju Čebelarske zveze Slovenije za nagrado Evropskega parlamenta državljan Evrope, ki jo je v imenu slovenskih čebelarjev tudi prejela.«
»Na področju čebelarstva smo stopili skupaj vsi slovenski evropski poslanci, torej vseh osem, pri obisku več kot 100 slovenskih čebelarjev v Bruslju in udeležbi na dogodku Ohranimo čebele (ang.: 'Save the Bees') ter po najboljših močeh pomagali pri promociji in uveljavitvi pobude Evropski medeni zajtrk. Vzporedno so bile tudi uspešne skupne dejavnosti pri prizadevanjih za uveljavitev 20. maja kot svetovnega dneva čebel. Poslanci smo se zedinili tudi pri nominiranju Čebelarske zveze Slovenije za nagrado Evropskega parlamenta državljan Evrope, ki jo je v imenu slovenskih čebelarjev tudi prejela na slavnostni prireditvi v Bruslju.«
»Priznam, da o tem ne vem dovolj, da bi lahko podrobneje razpravljal, ampak menim, da nisem edini. O tem bi zato morali več govoriti. Tako bi volivci sploh vedeli, zakaj sploh so evropski poslanci, zakaj gremo volit, zakaj jim damo to vlogo in zakaj nas sploh predstavljajo.«
»Razen dneva čebel ne vem, kaj bi bil največji dosežek evropskih poslancev, ki bi na moje življenje vplival.«
»Dan čebel štejem za neki pozitiven dosežek slovenskih poslancev, ker se jim je uspelo poenotiti. Gre pa tukaj vseeno bolj za neko simbolično dejanje, ki je sicer pozitivno, ampak mislim, da pri nekaterih res pomembnih aktualnopolitičnih vprašanjih pa žal še niso bili tako uspešni.«
»Svetovni dan čebel je zagotovo ena tistih stvari, po katerih se mi zdi, da je Slovenija bolj prepoznavna v Evropi pa tudi v drugih državah. Menim, da je to pripomoglo k prepoznavanju Slovenije. Drugih dosežkov pa žal ne poznam.«
»Dan čebel je le en primer tega, kako od lokalne iniciative lahko pridemo do mednarodne in da smo tudi v državi, kot je Slovenija, kjer imamo le dva milijona prebivalcev in prebivalk, zmožni veliko doseči, če smo pripravljeni sodelovati.«
»Nujno je treba korigirati sistem javnega sektorja. V sistemu, kjer dobrega ne moreš nagraditi, slabega ne moreš sankcionirati, to pomeni razpad nacionalke in tudi razpad države. Upam, da se bo politika tega lotila ‒ nacionalko potrebujemo.«
»Najbolj sem jokal ‒ čeprav se za 'desca' ne spodobi ‒ ko sem spremljal begunce iz Dalmacije, najbolj vesel pa sem bil, ko so prvič igrali našo himno na olimpijskih igrah.«
»Glasba je pravzaprav velik izziv v radijskem programu in jo je treba uvrščati v sozvočju z vsemi govornimi prispevki in informativnimi oddajami.«