»Na dveh stolih ne bodo mogli sedeti.«
»Ampak leto dni kasneje je nekaterim pomembno zgolj določilo o glasovanju na interpelacijah.«
»Na eni strani mnenje vodstva, na drugi strani pa mnenje samosvoje poslanske skupine z izjemo Jurija Lepa, ki je napovedal podporo interpelaciji in odhodu na samostojno poslansko pot ter morebitno povezovanje s SMC-jevo poslansko trojico.«
»V odgovoru na naše vprašanje, kako to komentira, se je zdelo, da je sicer nastopila zadrega, a je skušal zadevo malce relativizirati in jo prezreti. Dan pozneje, ko se je očitno odzvalo užaljeno članstvo SMC-ja, je sledil pisni odgovor ministra Počivalška, da od Janše pričakuje več discipline in samokontrole.«
»Počivalšek se dobro zaveda, da ob morebitni izgubi vseh treh poslancev nadaljnje delovanje vlade ni bistveno ogroženo, hkrati pa bi mu to dalo proste roke, da stranko ukroji po svoji meri, saj bi se na ta način znebil opozicije znotraj stranke, kar mu bo olajšalo uresničevanje načrtov, s katerimi že nekaj časa na organih stranke opogumlja članstvo, da bodo preživeli.«
»Kaj bi bilo, če bi bilo, danes ne moremo govoriti. Jaz sem si, si prizadevam in si tudi bom, da bo v stranki ostal ves njen potencial.«
»Dejstvo je, da kot liberalci in tudi v konkretnem primeru nimamo o vseh zadevah istih stališč, ampak na koncu se poenotimo.«
»Vse zadeve, ki nas delijo, bomo prediskutirali. Na koncu se bomo skupaj odločili, kako bomo šli dalje.«
»SMC je stranka centra, trudimo se biti povezovalni. Imamo veliko moč, ki jo bomo realizirali tudi na naslednjih volitvah.«
»Je malo mimo poslušati nasvete o komuniciranju od vodje poslancev stranke z enoodstotno podporo v javnosti predsedniku vlade in stranke s 30-krat višjo podporo.«
»Tudi poslanka Monika Gregorčič je v današnji izjavi novinarjem v DZ-ju zatrdila, da so imeli običajno sejo poslanske skupine in da ne držijo navedbe o poskusu zamenjave vodje.«
»Dovolite, da sami uredimo te pogovore.«
»Vem, da smo v vladi, ki je za liberalce zahtevna, zato je potrebne veliko komunikacije. Verjamem, da se bomo tudi v prihodnje enotno trudili v tej smeri.«
»Predsednik Zdravko Počivalšek ima enotno podporo poslancev SMC-ja.«
»Od koalicijskih partnerjev pričakujem, da sprejmejo in razumejo našo liberalno držo.«
»Kar se dogovorimo, tudi uresničimo, pa čeprav je pot usklajevanja in iskanja soglasja izjemno zahtevna in mučna.«
»Mislim, da ni nobenih težav, ker smo vsi zavezani k temu, da bomo te zadeve izpeljali.«
»Svet SMC-ja je sklenil, da nadaljujemo konstruktivno delo v obstoječi vladi. Zadolžili so me za prenovo stranke.«
»Mi smo se pogovarjali in poenotili, verjamem, da bo SMC kos izzivom v vladi in na volitvah, ki bodo temu sledile.«
»Pustimo se presenetiti.«
»S 'sopotniki' najprej pogovoriti o odpravi političnega vpletanja v tožilstvo in izvrševanju zakona.«
»Kar me je pa res presenetilo, je to, da po objavi te novice o zaposlitvi v Iskratelu ni bilo na družbenih omrežjih in drugje nekega velikega začudenja ali zgražanja, kot je v navadi, ko gre politik na tako visoko mesto. Kar pomeni, da je pravzaprav vsem političnim akterjem v parlamentu ustrezalo, da se Erjavec umakne iz politike v kakšno ugledno službo, kjer mu bo tako rekoč prepovedano se ukvarjati s strankarsko politiko. Današnji dogodki so samo posledica tega. Erjavec se je politično dejansko upokojil.«
»Kolikor poznam razmere, si upam trditi, da predsednik uprave Iskratela Erjavca ni vzel na slepo, ampak je vedel, da ima neko tiho privolitev Janše ali pa teh političnih struktur, ki jim je veliko do tega, da se Erjavec umakne iz politike.«
»Kdo je pri tem največ pridobil? SDS in predsednik vlade Janez Janša.«
»To pomeni, da je stranka v odnosu do Janše nevtralizirana, pacificirana, če ne še nekaj več. Po mojem mnenju bo v nadaljevanju zvesta koaliciji, iz katere je sicer formalno izstopila.«
»Današnje pismo gledam kot na poskus distanciranja od SDS-a. Med vrsticami sem ga razumel tudi kot neki klic v sili nekoga, ki se zaveda, da ni na pravi poti in da tole ne gre v pravo smer.«
»Zorčičev odziv v tvitu je bil zelo jasen, zelo poveden. Povedal je več kot vse besede, kot jih je v tistem pismu.«
»Razdiralno politiko, ki se kaže v izražanju odkritega sovraštva in takšne degradacije demokracije, ki nas vodi v pogubo. To je politika, zaradi katere ljudje trpijo, zaradi katere nas prehitevajo tisti, ki so nas nekoč videli kot vzor.«
»Če so nam res ljudje na prvem mestu, je skrajni čas, da se začnemo pogovarjati o prihodnosti, o tem, na katerih področjih moramo najti soglasje in sodelovanje, kje bomo združili sile.«
»Janez Janša nima več nobenega kompasa. Kar pomeni, izgubil je vse nadzorovalne funkcije in lahko počne, kar koli hoče.«