»Kot je navedel novinar Radia Slovenija Aleš Kocjan delegacija Slovenije odhaja na zasedanje Nata z zagotovilom, da bo Slovenija do leta 2026 obrambne izdatke zvišala na 1,5 odstotka BDP-ja, do leta 2030 pa na pričakovana dva odstotka.«
»Sporazuma predsednik vlade v Washingtonu ne bo podpisal, ker je državni sekretar na ministrstvu za zunanje zadeve na današnji seji povedal, da sporazum še ni usklajen.«
»Pozdravljam današnjo odločitev Severnoatlantskega sveta, s katero je potrdil predsednika vlade Nizozemske Marka Rutteja za prihodnjega generalnega sekretarja zveze Nato. Veselim se sodelovanja z Markom v smeri nadaljnje učvrstitve zveze Nato«
»Pozdravljam današnjo odločitev Severnoatlantskega sveta, s katero je potrdil predsednika vlade Nizozemske Marka Rutteja za prihodnjega generalnega sekretarja zveze Nato. Veselim se sodelovanja z Markom v smeri nadaljnje učvrstitve zveze Nato.«
»Zelo cenim stališče, ki ga je doslej zavzemala Madžarska, tako znotraj EU-ja kot Nata, kjer je omogočila drugim članicam, zaveznicam, da so sprejele pomembne odločitve, tudi ko se ni popolnoma strinjala.«
»To je nasprotje filozofije vključevanja. Institucije EU-ja umešča na strankarsko-politično osnovo. Ker ni vključevanja, je izključevanje, in zato bo nastala večina, manjšina, vlada in opozicija.«
»Prej smo bili tu za odvračanje potencialne ruske agresije. Zdaj pa gre bolj za pomiritev drugih članic Nata, kot je Romunija, da smo tu in smo jih pripravljeni obraniti. Ta nastop kaže Rusom, da smo aktivni. Letimo z oboroženimi letali, tako, da jim to pošilja jasno sporočilo. Prav tako pa nam to zagotavlja dragocene obveščevalne podatke, zbiramo serijske številke ruskih letal, ki preletavajo prostor, in podatke o orožju, ki ga ta letala prevažajo, tako si lahko naslikamo boljšo obveščevalno sliko.«
»Skušamo jim poustvariti občutek domačnosti, ko so tu. Tako da vzdušje resnično ni nič drugačno kot v kateri koli drugi skupnosti. Samo da je naša zagrajena z žičnato ograjo.«
»V zadnjih dveh letih je bilo več kot dve tretjini evropskih obrambnih nakupov opravljenih z ameriškimi podjetji. To pomeni več kot 140 milijard dolarjev pogodb z ameriškimi obrambnimi podjetji.«
»Kitajska podžiga največji oboroženi spopad v Evropi po drugi svetovni vojni in želi hkrati ohraniti dobre odnose z Zahodom. Peking ne more imeti obojega. Na neki točki bodo morali zavezniki izdati račun. Morajo biti posledice.«
»Naš odziv na ruske provokacije bo miren in odmerjen. Obenem bomo opozorili na ruske aktivnosti in jih kaznovali. Danes so se ministri strinjali o nizu mogočih ukrepov, ki jih bodo lahko članice izvajale same ali skupaj.«
»To se mora kazati tako v oblikovanju ustreznih načrtov kot tudi strateškem komuniciranju. V okviru podpore Ukrajini se moramo zavedati realnih omejitev, in sicer finančnih, človeških in industrijskih.«
»Zahvaljujem se predsedniku vlade Viktorju Orbanu za njegovo obljubo, da bo ostal zvest zaveznik Nata. V zavezništvu je 32 članic in včasih so mnenja različna, vendar smo pokazali, da jih znamo premagati in najti pot naprej.«