»Ne poznajo zakonodaje. Niso obvestili niti zavoda za zaposlovanje. Program bodo zdaj šele pripravljali, mi bomo nanj dali pripombe, potem pa se bomo znova dobili.«
»Bojim se, da bodo vztrajali pri takšnem načinu pripravljanja stvari. Nekako imam občutek, da se ne zavedajo, da naša zakonodaja v Sloveniji nekaj pomeni in da jo je treba izpolnjevati.«
»Želimo, da se program dopolni s seznamom, da se program ovrednoti z odpravninami. Če želijo to narediti, morajo najprej narediti poračune za nazaj. Naj se jasno pove, kaj je z varovanimi kategorijami, predvsem z delavskimi predstavniki in z invalidi. Zahteva je, da bi bile odpravnine višje, kot so po zakonu.«
»Napisali so 175 ljudi. Kako bodo oni odpuščali, če pa so invalidi, starejši delavci, sindikalni zaupniki. Kako?«
»Dokazljivo je bilo, in to smo jih tudi obvestili, kar so to potrdili prejšnji teden v zapisniku, da so zaposlovali invalide v drugem podjetju, kar je v neskladju z zakonodajo, zato smo jih tudi prijavili inšpektoratu za delo.«
»Občinska želja je, da v stavbi ne bi zaživele za okolico zelo obremenjujoče dejavnosti, kot je logistika.«
»Presrečna sem! Ne vemo, kaj bo, a Boscarol velja za podjetnika z vizijo, pri njem je vedno v ospredju nek razvoj.«
»Povabila ga bom na pogovor, da pove, kaj si je zamislil v Senožečah.«
»Vsak mesec odpeljejo nekaj, tako da se je delodajalec odločil celotno proizvodnjo preseliti v Bosno in Kikindo, vendar pa o tem niso obvestili ne sindikata ne sveta delavcev, kar pa so dolžni storiti.«
»Večina jih je sama dala odpoved, trem starejšim so ponudili, da gredo na zavod, če se strinjajo.«
»Po nekaterih informacijah, s katerimi razpolagam, to so govorice, naj bi celotna tovarna odšla. Ali to drži ali ne, ne vem, mislim pa, da drži.«
»Od septembrske opozorilne stavke se namreč ni spremenilo nič.«
»Potreben je program presežnih delavcev in s tem sodelovanje s sindikatom in svetom delavcev.«
»Zgolj besedam ne verjamemo, zato želimo, da se tudi to jasno zapiše in se ob tem predstavi vizija podjetja za prihodnja leta.«
»Dogovorili smo se, da bo delovna skupina pripravila izračune. Dali smo ji tri mesece časa, a po tem obdobju ni bilo nobenega odgovora.«
»Dela se samo to, kar je ostalo na zalogo, novih projektov že sedem let ni.«
»Tako, kot je zdaj, že dolgo ni bilo.«
»Pripravljeni smo na pogovore oziroma pogajanja. Delodajalca bomo pozvali na skupni sestanek, potem je odločitev na njih, kaj bodo sprejeli.«
»Po tej stavki, ki je samo neko opozorilo, se šele začnejo mukotrpni pogovori in dogovarjanje. Pri takem stanju, pri taki strokovnosti pa imam pomisleke, ali se bo enostavno dogovoriti.«
»Mi smo en korak pred njimi vedeli, kaj vse se dogaja, zato mislim, da je ta stavka popolnoma upravičena.«
»Zaposleni bodo s sredno stavko tako zahtevali, da se najnižja osnovna plača v podjetju izenači z minimalno in da se sorazmerno zvišajo tudi druge plače.«
»Zaposleni bodo s sredno stavko tako zahtevali, da se najnižja osnovna plača v podjetju izenači z minimalno in da se sorazmerno zvišajo tudi druge plače.«
»Po mojem prepričanju je ta postopek nepravilen in ga bo treba ponoviti, saj bi delodajalec pred sprejetjem odločitve o tem obvestiti svet delavcev.«
»Vsak mesec nas kaj na novo preseneti. Očitno imajo novi lastniki velike težave ali pa niso kaj dosti zainteresirani za to družbo.«
»V tem programu presežnih delavcev ni nikjer točnih delovnih mest. Oni mislijo, da se bo to v zelo kratkem času rešilo. To je šele obvestilo, kje je šele posvetovanje. Treba je določiti merila in vse obveznosti.«
»Pričakujemo, da nam predstavijo vizijo družbe, dogovor, da se bo družba ohranila in da se ne bo delila na d.o.o.-je. Le tako bo lahko uspešna in se bodo delovna mesta ohranila.«
»Govorice so krožile, ampak kot sindikat nanje ne moremo vplivati, poskušali smo izvedeti, kaj se dogaja. Uradne verzije do danes do 12. ure ni nihče povedal.«
»Tu je Buzet, tu je Vuzenica, Roč, ki je tudi na Hrvaškem. Ponudbe so dali, ljudje se morajo sami odločiti.«
»Postati moramo učinkovitejši in fleksibilnejši, zmanjšati število zaposlenih, ki je previsoko glede na padec prodaje, ter postaviti organizacijo, ki je vitka in zagotavlja donosno realizacijo vseh novih projektov, pridobljenih v zadnjem času, in omogoča pridobitev tudi novih.«
»Cimosa nismo dobili za nič evrov. Stal nas je okoli 170 milijonov evrov. V to so všteti kupnina, dolg, ki ga je imel, in denar, ki smo ga vložili v modernizacijo tehnologije«