»Družina iz Sirije si goreče želi ostati in živeti v Sloveniji, otroci pa iti v šolo. Zvedava soseda spodbudi spoznavanje s prišleki. Brez zgodovinskih in geopolitičnih dram in razlik si med seboj izmenjujejo izkušnje, običaje, kulinarične recepte, slovenske in sirske, ter čustvene dileme in krize, ki so jih prestali v preteklih desetletjih. Najmlajša generacija komunicira brez predsodkov in svobodno. Zgrajeno prijateljstvo je iskreno. Film izžareva optimizem, zaradi česar je edinstven.«
»Avtor prinaša temo migrantov in migracij v zgodbi spoznavanja in druženja slovenske družine in prispelih beguncev, novih sosedov, ki živijo v bližnji hiši.«
»Homoseksualci imajo pravico biti v družini. To so Božji otroci, imajo pravico do družine.«
»Poškodovani delavci zrejo v nas. Kako se počutijo? Kakšni so njihovi upi? Kaj jim prinaša prihodnost? Vsaka guba na obrazu je odraz življenja.«
»Dostikrat spregovorijo o temah, ki bi morale biti vsaj občasno v televizijskem dnevniku.«
»Večina dokumentarcev zareže v bistvo problema sodobnega sveta, sploh, ko je govor o nevralgičnih točkah našega bližnjega prostora.«
»Najin dokumentarni film, tako vsaj upava, pokaže, da je ljubiteljska strast proizvedla nezanemarljiv korpus povsem izvirnih podob in avtohtonih avtorskih pristopov, ki jim danes v resnici mirne vesti lahko rečemo zgodovina slovenskega eksperimentalnega filma.«
»Film sopostavi mirne podobe vojnega razdejanja v Ukrajini s prestreženimi telefonskimi pogovori med ruskimi vojaki in njihovimi družinami.«
»Prav ta sprememba, prikaz notranjega duševnega boja (močnega) posameznika v ekstremni situaciji – najsi bo to v alpinistični navezi ali v fašistični samici - je v celotni pripovedi rdeča nit dokumentarnega filma.«
»To so Božji otroci, imajo pravico do družine.«
Kliknite povezavo za prikaz izjav v želenem obdobju