»Če ste žrtev kaznivega dejanja, če vas na primer oropajo, vložite prijavo in se ne skrivajte, ker vam je druga oseba povzročila škodo. Pri kaznivih dejanjih spolne narave žrtev pogosto občuti sram in se skriva ter se počuti odgovorno. Zato sem želela posredovati to sporočilo: nisi kriva.«
»Žrtve tovrstnih kaznivih dejanj pogosto ne želijo prijaviti zaradi občutka krivde in sramu, lahko se tudi bojijo maščevanja napadalca.«
»Zaradi zunanjih znakov, oboleli pogosto občutijo sram, imajo nizko samopodobo in se počutijo izločene iz družbe.«
»Svojce in znance naprošamo, da z načinom storitve kaznivih dejanj seznanijo starejše osebe, ki so pogosto žrtve teh kaznivih dejanj.«
»Žrtev najpogosteje ne prijavi takoj zlorabe zaradi strahu in groženj, posilstva pa po daljšem času ni mogoče ginekološko dokazati.«
»Prijav ni toliko, kot se zgodi dejanj...«
»Odkrili smo osem oškodovancev, obravnavamo deset kaznivih dejanj in tri osumljence, za katere obstaja sum, da so storili posamezna kazniva dejanja.«
»Do zdaj imamo 10 kaznivih dejanj, med katerimi obravnavamo kazniva dejanja zoper življenje in telo, zoper spolno nedotakljivost, zoper premoženje in kazniva dejanja s prvinami prepovedanih drog.«
»Na splošno pojasnjujemo, da so kazniva dejanja zoper spolno nedotakljivost dejanja spolnega, fizičnega in psihičnega nasilja in pomenijo za žrtve enega najhujših posegov v njihovo osebnostno celovitost. Gre za dejanja, s katerimi je prizadeta spolna nedotakljivost osebe, posledice pa so za žrtve lahko zelo hude.«
»Na policiji se zavedamo, da kazniva dejanja zoper spolno nedotakljivost za žrtve pomenijo enega najhujših posegov v njihovo osebnostno celovitost. Odkrivanju storilcev in preprečevanju tovrstnih dejanj zato namenjamo vso pozornost.«
Kliknite povezavo za prikaz izjav v želenem obdobju