»Uvedba socialne kapice pri meji 6000 evrov bruto ne bo razbremenila razvojnega kadra in prispevala k temu, da bodo delovna mesta za ključni kader, ki največ prispeva k razvoju gospodarstva, privlačnejša in zato ne bodo odhajali na delo v tujino. Gre zgolj za razbremenitev vodilnih v podjetjih in najbolje plačanih posameznikov.«
»Toda menedžerji, ki zaslužijo tudi osem, deset, 12.000 evrov mesečno, ne bodo šli delat v tujino. Večja težava je strokovni kader, ki pa ne zasluži 6000 evrov bruto in tako s socialno kapico ne bi nič pridobil.«
»Nepredvidljivi časi epidemije covida-19... nudijo edinstveno priložnost, da uvedemo razvojno kapico.«
»Kapico na socialne prispevke bi na GZS-ju postavili pri 2,5-kratniku povprečne plače oz. 5500 evrov bruto.«
»Konkretnih izračunov učinka predlagane socialne kapice za posamezna delovna mesta sicer nismo opravili...«
»Socialno kapico zagovarjam, ker jo v Sloveniji že imamo, za odvetnike, samostojne poklice itd.«
»Če hočemo uvesti kapico, mora biti meja taka, da bo sprejemljiva za vse.«
»Namen demografskega sklada je torej ... razbremeniti proračun, da se s proračunom lahko izvajajo socialne, razvojne, investicijske in druge politike države.«
»Direktor podjetja David Mason je sicer za Guardian izrazil upanje, da bo stalna uvedba 4-dnevnega delovnega tedna k njim privabila več kadrov.«
»V našem vsakdanjem življenju, na delovnih mestih, v naših družinah in na socialnih omrežjih lahko k temu prispeva vsak, tudi tisti, čigar delo ni neposredno povezano z zdravstvenim sektorjem.«
Kliknite povezavo za prikaz izjav v želenem obdobju