»V času epidemije smo vsi delavci izpostavljeni tveganju pred okužbo, a smo z izjemo delavcev v zdravstvu in socialnem varstvu pri nadomestilu ostali zapostavljeni. Nižje nadomestilo pomeni tudi finančno destimulacijo za vsakega, ki zboli.«
»Strinjam se, da so zdravstveni delavci oz. vsi, ki delajo s covid pacienti, v primeru okužbe upravičeni do polnega nadomestila za bolniško odsotnost. Najbolj izpostavljenim gotovo pripada 100-odstotno nadomestilo.«
»Stroški bolniških odsotnosti delavcev so vse večji.«
»Če delavec ne more opravljati dela zaradi višje sile, je na podlagi zakona upravičen do odsotnosti, glede nadomestila pa si delodajalec in delavec tveganje delita.«
»Breme nadomestila za te tri dni odsotnosti brez bolniškega lista krije proračun. ZZZS je pa tisti, ki delodajalcu refundira ta izdatek.«
»Veseli nas, da po novem zakon ne uvaja znižanja nadomestila po 90. dnevu bolniške odsotnosti, kar bi prizadelo najranljivejše.«
»Vsak dan je na bolniškem dopustu 230 delavcev, ko so poslabšane delovne razmere, tudi 400 do 500.«
»Delavec ne kliče svojega izbranega osebnega zdravnika, saj podlaga za izplačilo nadomestila plače ni bolniški list, ampak samo obvestilo delodajalcu.«
»Ne moremo se strinjati z znižanjem višine bolniških nadomestil, zlasti ne z znižanjem višine bolniškega nadomestila po treh mesecih z 90 odstotkov na 80 odstotkov.«
»Velika večina delavcev je v primeru okužbe upravičena do nadomestila plače v višini 80 odstotkov, zato obstaja velika verjetnost, da v izogib izgube dela dohodka delavci z blagimi simptomi ali brez njih prihajajo na delo, s tem pa se okužba širi.«
Kliknite povezavo za prikaz izjav v želenem obdobju