»Višja kot za eno odstotno točko je bila ta rast le še v Sloveniji.«
»Ne želimo, da bi nastal vtis, da kdor koli je v Sloveniji uspešen, se mu bo davčno vrat zavilo do konca.«
»V Sloveniji ves čas permanentno govorimo o davčnih reformah, na koncu se zgodilo je določeni popravki.«
»Če pa ni tako, govorimo o agresivnem davčnem planiranju, ki lahko vodi tudi v davčno utajo.«
»Znatno pa se je v tokratni raziskavi poslabšala ocena javne uprave. 83 odstotkov vprašanih je bilo nezadovoljnih ali zelo nezadovoljnih s stopnjo obdavčitve, davčnim sistemom in davčno upravo.«
»Za Slovenijo je ključno, da ima stabilno in predvidljivo ter do gospodarstva prijazno davčno okolje ... Treba je sprejemati odločitve, ki ne gredo v škodo gospodarstva. To ne pomeni nižanja davkov za vsako ceno, a prepogoste spremembe dohodnine in davka na dobiček ne pomenijo stabilnega, predvidljivega davčnega okolja in posledično smo manj konkurenčni.«
»Tega ne bi smeli početi, ampak Slovenija to počne. Svoje visoko izobražene obravnava kot finančne talce, ki jim vzame 60 odstotkov, če so se uspeli prebiti do dobro plačanega delovnega mesta.«
»Davčni zavezanci na podlagi svojih predvidevanj in pričakovanj sprejemajo poslovne odločitve. Če se sistem pozneje spremeni in se jim koristi, ki so jih upravičeno pričakovali, odvzamejo, mora za to obstajati pomemben javni interes, ki ga je treba ustrezno podkrepiti in obrazložiti.«
»Nismo dozoreli za spremembe.«
»Postopek uvajanja davčnih sprememb mora biti dovolj dolg, da davčnim zavezancem omogoči dovolj časa za prilagoditev.«
Kliknite povezavo za prikaz izjav v želenem obdobju