»Naj otoci ne gledajo Squid Game. Serija je precej nazorna z obilico nasilne vsebine.«
»Bili pa ste posvarjeni: zadnji dve epizodi poleg 'velikega razkritja' ‒ Kdo hudiča sploh organizira te igre in zakaj? ‒ prinese tudi antiklimaktično predvidljiv razplet.«
»Idealno bi bilo ogled zaključiti po katarzični šesti epizodi, a ne predstavljam si gledalca s tolikšno mero samodiscipline.«
»Največ pozornosti smo posvetili tej sceni. Porabili smo veliko časa – naša največja skrb pa je bila, kako uprizoriti sončni zahod. Hoteli smo uprizoriti podobo, ki bi bila tanka meja med resničnostjo in navideznostjo.«
»Za to vsoto se bo na odročnem otoku borilo točno 456 tekmovalcev, posameznikov z vseh vetrov, ki jim je skupno samo to, da so se v 'resničnem svetu' znašli v brezizhodnih položajih.«
»Zadeva s policisti ni težavna le v Južni Koreji. Tudi po svetu vidim, da se policija odziva prepozno – več je žrtev ali pa se položaj še poslabša, saj ne delujejo dovolj hitro. In to vprašanje sem hotel poudariti. Morda bom v drugi sezoni lahko to temo razširil.«
»Nimam še natančno razvitega načrta za Squid Game 2. Utruja me že misel na to. Če pa bi ga naredil, ga zagotovo ne bi sam. K sodelovanju bi povabil pisce in več izkušenih režiserjev.«
»Igralcem smo hoteli vzbuditi strah.«
»Tragedija je seveda v tem, da bo velika večina hitro ugotovila, da je zunaj njihovo življenje vredno še bistveno manj: tu človekova 'pravica' do preživetja ni pogojevana z arbitrarnimi igricami, pač pa s sposobnostjo služenja denarja.«
»Serija se osredotoča le na kapitalistične vrednote, kot je denar, 'svet, v katerem šteje le denar in ki je podoben peklu'.«
Kliknite povezavo za prikaz izjav v želenem obdobju