»Zaposleni v javnih zavodih ne bodo smeli po pogodbi opravljati storitev pri zasebnih izvajalcih.«
»Govorimo torej samo o zaposlitvah, o situacijah, ko bo izvajalec izven javne zdravstvene mreže nase prevzel del stroškov tudi za dopuste, tudi za izobraževanja in tako naprej, tako da to bo omogočeno.«
»Pripomb nima veliko, predlogu ne nasprotuje, opozarja pa na možne težave, denimo pri neaktivnosti vodstev bolnišnic.«
»Večja motivacija za delo pa ni samo višje plačilo, ampak predvsem omogočanje posameznikom izvrševanje ustavnih pravic, kot je svobodna pravica do dela, pravica do počitka in navsezadnje tudi pravica do stavke.«
»Gre izključno za poseganje v delovnopravni položaj in kršenje človekovih pravic, kot jih ne pozna noben drug poklic v državi, pod pretvezo izboljšanja dostopa bolnikov do zdravstvene obravnave in skrajšanja čakalnih vrst.«
»Omejevanje cen storitev bo vodilo v uporabo cenejše opreme in slabših materialov, kar bo posledično pomenilo slabšo, ne pa boljšo oskrbo bolnikov.«
»Za bolnike je popolnoma nepomemben delovnopravni položaj zdravstvenega delavca, ki to dejavnost izvaja, dokler to izvaja strokovno in varno ter ima ustrezne prostore, opremo in licenco.«
»Zaposleni v javnih zdravstvenih zavodih ne bodo mogli delati za zasebnike na samoplačniškem trgu.«
»Absolutno. Absolutno imate prav.«
»Mi za zdaj ostajamo v časovnici. Predvidevamo, da bo zakon sprejet do konca leta.«
»Zaposleni v javnih zdravstvenih zavodih ne bodo mogli več delati za zasebnike na samoplačniškem trgu.«
»Ne vem, zakaj. Tukaj še vedno gre za urejanje javnega in zasebnega.«
»Zasebni sektor v zdravstvu obstaja, tako kot obstaja povsod drugje.«
»Absolutno imate prav.«
»Mi za zdaj ostajamo v časovnici.«
»Takrat smo dobili tudi mi ideje, kako spreminjati zakon o zdravniški dejavnosti. In verjamemo, da prav s to razmejitvijo med javnim in zasebnim, pa nobenega ne bomo prepovedovali, želimo krepiti oboje, bomo pa poskrbeli, da ne bo škodljivega prepletanja.«
»Za teh pet kirurgov ne vem niti imen in priimkov, vem pa, da so bili ti med bolj pridnimi. Verjetno težko gledajo tiste, ki dobivajo enake plače in so manj pridni. Celotno zdravstvo ima to težavo, da ljudje niso plačani po storilnosti, ampak so plačani, če kaj delajo ali če nič ne delajo.«
»Če bo vodstvo v to privolilo, so drugi zdravniki v bolnici bedaki, če ne bodo naredili istega in sami zahtevali podjemne pogodbe z bolnišnico. Saj lahko se gremo to, ampak zavedati se moramo, da Slovenija, ZZZS nima toliko denarja, da bi vse zdravnike plačeval po podjemni pogodbi. Toliko moramo biti realni. Če bodo to naredili, lahko pričakujejo osip vseh zdravnikov.«
»Espejem ne plačujemo ugodnosti iz kolektivne pogodbe: dopustov, bolniških staležev, izobraževanj, regresov in tako dalje. Najamemo jih takrat, ko jih potrebujemo in za točno določeno delo.«
»Mi smo se izogibali izrazu prepoved. Ampak pravila igre, kdo lahko sodeluje v javnem zdravstvu, v javnem sistemu, kakšni so pogoji, da lahko sodeluje z drugimi izvajalci, pod kakšnimi pogoji ... na tem področju je kar neurejeno.«
»To ni nobena skrivnost. To je logični sklep, da neki določeni del delaš drugje, ker je plačilo boljše.«
»Pobuda je prišla iz Celja. Imeli smo strokovne podlage in se na osnovi vseh teh pobud odločili za ta korak.«
»Dvoživke v zdravstvu načrtno ustvarjajo čakalne dobe, prevzemajo lažje, nepotrebne in dobičkonosne posege ter vplivajo na manjši obseg dela v javnem zdravstvu.«
»Ljudje so prestrašeni. Mnogi se bojijo obiskov pri zdravnikih, saj ne vedo, kako bodo obravnavani. Mnogi s svojimi obiski čakajo.«
»Če uničimo to pridobitev ginekologa na primarni ravni, nam ne bo šlo več tako dobro.«
»Golobova vlada še naprej izvaja ideološko čistko, ustvarja nove razredne sovražnike.«
»Na koncu pa bodo zdravniki, ki jih zdaj izganjamo iz javnega sistema, po pogodbi delali za isti javni zdravstveni sistem.«
»Če se vlada odloči za to pot, bi morala predhodno nujno urediti sistem javnega zdravstva, predvsem to, da bi posloval učinkovito in dobro organizirano, zagotovljene bi morale biti operacijske dvorane, sodobna oprema, kadri.«
»Vlada je sprejela nove ukrepe.«
»Ključno je to, da mora v tem trenutku, ta hip, prav zaradi te stavke, vlada po najkrajšem možnem postopku čim prej ta izhodišča pretvoriti v spremembe zakona o zdravstveni dejavnosti v Sloveniji.«